1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para Borsası
  3. Safemoon coin nedir? Kazandırır mı? Fiyat, Yorum, Analiz!

Safemoon coin nedir? Kazandırır mı? Fiyat, Yorum, Analiz!


Safemoon coin, kullanıcılarına hodl yaptırmayı amaçlayan, alım yapıldıkça alım kadar toplam arz yakan, bir kripto para projesidir. SafeMoon Protocol bir merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenidir.

8 Mart 2021 de yani henüz bir kaç ay önce ortaya çıkan safemoon protokol, RFI token finansının bir otomatik likidite oluşturma protokolüyle kombinasyonudur. Safemoon ekibinin iddaasına göre, safemoon ekibindeki herkes kendi safemoonlarını yakmış ve geliştirme ekibi, token piyasaya sürüldükten sonra herkesle birlikte katılım sağlamış.

Safemoon coin

Safemoon Coin Yorum

Safemoon yorum için şunları belirtebiliriz; bir kripto para projesi düşünün ki alım satımlarda yüzde 10 kesiliyor, bu kesilen yüzde 5’i diğer alıcılara veriliyor, diğer yüzde 5’i ise yakılıyor. Böylece her alım satımda safemoon tutmaya devam ettiğiniz sürece elinizdeki safemoon adedi otomatik olarak artacak İşte bu sebeple, alıcısı da daha fazla token birikimi için elinde tuttuğu safemoon tokenlarını bozdurmuyor. Zaten coin’in en büyük amaçlarından birisi de bu. Hold(coini elinde tutmaya devam etme, bozdurmama) durumu arttıkça coinin değeri de artıyor.

Bu sistemin adı tokenomics ve bu sistemi bulan ekip safemoon ekibi. Ekibin bu buluşunu bir kaç proje ekibi taklit etmeye başladı bile. Ama bilindiği üzere bir projenin ilk sahibi her zaman daha hacimli büyür. Çıkalı 80 gün olan safemoon, şu anda bile 1,5 milyon hodl yapan kişi sayısına ulaştı. Çıktığından bu yana yani sadece 3 ayda 1000 kat değer artışı gösteren safemoon, geçtiğimiz günlerce global bir kripto para sitesinde en çok araştırılan coin oldu.

Safemoon ekibi hedeflerinden bir kısmının şöyle olduğunu belirtiyor: “Kripto eğitim uygulamamızı bitirip kendi yardım projemize başlayacağız. Çeşitli borsalar (yani Coinbase, Binance, Kraken) için bir topluluk listeleme bağış artışına başlayacağız. NFT değişimimizi bitirip SafeMoon entegre edilmiş ilk video oyunumuzu yayınlayacağız. Ekibi% 25 genişleteceğiz ve bir topluluk buluşması yapacağız (covid kısıtlamaları bekleniyor). Ayrıca diğer büyük borsalarla (yani Binance, Mandala) entegre olacağız.” Ekip bu hedeflerini 2021 yılının 3.çeyreğinde tamamlayacağını duyurdu.

SAFEMOON coini LP-likidite sağlayıcı- arttıkça, fiyat istikrarı bu işlevi sağlam bir fiyat tabanı ve tutucular için yastık avantajıyla yansıtır. Buradaki amaç, balinaların daha sonra jetonlarını satmaya karar verdiklerinde, fiyatın otomatik LP işlevi yokmuş gibi dalgalanmasını engelleyen daha büyük düşüşleri önlemektir.

Safemoon nereden alınır?

Safemoon biz bu yazıyı yazdığımızda gate.io, pancakeswap, mxc.com, bitmart ve whitebit borsalarında listeleniyordu. Makrofinans olarak araştırdığımızda gate.io bu borsalar arasında güvenirlik bakımından en üst sırada olduğunu fark ettik.

Gate.io borsasına komisyon indirimli üye olabilir ve safemoon alabilirsiniz: gate.io/signup/3266704

Safemoon güvenilir mi?

Safemoon güvenilir mi sorusuyla aklınız karışmış olabilir. Şu aşamada henüz güvenilir bir kripto para değildir. Bir kripto paranın güvenilir olması için, toplam arzının azalmış ve piyasayada bir çok borsada listelenmiş, en az 3-5 yıldır sürekliliğini devam ettiren bir coin olması gerekir. Safemoon ise henüz yeni kurulmuş bir projedir. Önümüzdeki aylar ve ekibin hedeflerine ulaşıp ulaşmaması, bize safemoon güvenilir mi sorusunun cevabını verecektir.

Safemoon ile ilgili resmi bilgiler şu şekildedir:

Safemoon resmi internet sitesi: https://safemoon.net/

Safemoon whitepaper: https://safemoon.net/whitepaper

Safemoon coinmarketcap adresi: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/safemoon/

Safemoon twitter adresi: https://twitter.com/safemoon

Safemoon facebook adresi: https://www.facebook.com/safemoonprotocol

Safemoon instagram adresi: https://www.instagram.com/safemoonhq/

Safemoon telegram kanalı: https://t.me/safemoonv2

Safemoon discord: https://discord.com/invite/safemoon

Safemoon reddit: https://www.reddit.com/r/SafeMoon/

Safemoon kurucusunun twitter adresi: https://twitter.com/CptHodl

Safemoon fiyat

Biz bu yazıyı yazdığımız an safemoon, $0.000008369 değerinden işlem görmekteydi, seyreltilmiş piyasa değeri $5,260,228,803, holder(parayı elinde tutanlar) sayısı 1,5 milyon, 413,191,265,548,524(413 milyon) adet yakılmış idi. Güncel safemoon değeri için tıklayınız.

Sizin Yorumunuz Nedir?