Aşağıdaki metin hazır zorunlu bir metindir arkadaşlar. Bir ekonomi – finans blogu olan makrofinans.com, herhangi bir bilginizi toplamamakta, böyle bir şey yapma gereği duymamaktadır.

 

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Son güncelleme 19 Nisan 2021

Topluluğumuzun bir parçası olmayı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Makro Finans (“şirket”,” Biz “,” biz “veya” bizim “). Kişisel bilgilerinizi ve gizlilik hakkınızı korumayı taahhüt ediyoruz. Bu gizlilik bildirimi veya kişisel bilgilerinize ilişkin uygulamalarımız hakkında herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize şu adresten ulaşın: makrofinanshaber@gmail.com.

Gizliliğinizi çok ciddiye alıyoruz. Bu gizlilik bildiriminde, hangi bilgileri topladığımızı, bunları nasıl kullandığımızı ve bunlarla ilgili hangi haklara sahip olduğunuzu size mümkün olan en açık şekilde açıklamaya çalışıyoruz. Önemli olduğundan, dikkatlice okumak için biraz zaman ayırmanızı umuyoruz. Bu gizlilik bildiriminde kabul etmediğiniz herhangi bir koşul varsa , lütfen Hizmetlerimizi kullanmayı derhal bırakın.

Bu gizlilik bildirimi, Hizmetlerimiz aracılığıyla toplanan tüm bilgiler için geçerlidir (yukarıda açıklandığı gibi, İnternet sitesi) ve ayrıca ilgili hizmetler, satışlar, pazarlama veya etkinlikler.

Topladığımız bilgilerle ne yaptığımızı anlamanıza yardımcı olacağından lütfen bu gizlilik bildirimini dikkatlice okuyun .

İÇİNDEKİLER

 1. HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYORUZ?

 2. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

 3. BİLGİLERİNİZ HERKESLE PAYLAŞILACAK MI?

 4. ÇEREZ VE DİĞER İZLEME TEKNOLOJİLERİ KULLANIYORUZ?

 5. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİNDEKİ DURUMUMUZ NEDİR?

 6. BİLGİLERİNİZİ NE KADAR SAKLIYORUZ?

 7. BİLGİLERİNİZİ NASIL GÜVENLİ TUTUYORUZ?

 8. GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?

 9. DO-NOT-TRACK ÖZELLİKLERİ KONTROLLERİ

 10. TÜRKİYEDE YAŞAYANLARIN BELİRLİ GİZLİLİK HAKLARI VAR MI?

 11. BU BİLDİRİMDE GÜNCELLEMELER YAPILIYOR MU?

 12. BU BİLDİRİM HAKKINDA BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

 13. HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYORUZ?

Bize ifşa ettiğiniz kişisel bilgiler

Kısaca: Bize sağladığınız bilgileri topluyoruz.

Bize gönüllü olarak verdiğiniz kişisel bilgileri topluyoruz üzerindeki faaliyetlere katıldığınızda, bizimle veya ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi almakla ilgilendiğinizi beyan edin. İnternet sitesi veya aksi takdirde bizimle iletişime geçtiğinizde.

Topladığımız kişisel bilgiler, bizimle olan etkileşimlerinizin bağlamına ve İnternet sitesi, yaptığınız seçimler ve kullandığınız ürün ve özellikler. Topladığımız kişisel bilgiler aşağıdakileri içerebilir:

Sizin Tarafınızdan Sağlanan Kişisel Bilgiler. Topluyoruzşifreler; iletişim veya kimlik doğrulama verileri; kullanıcı adları; posta adresleri; e-mail adresleri; isimler; ve diğer benzer bilgiler.

Bize sağladığınız tüm kişisel bilgiler doğru, eksiksiz ve doğru olmalı ve bu tür kişisel bilgilerdeki değişiklikleri bize bildirmelisiniz.

Otomatik olarak toplanan bilgiler

Kısaca: İnternet Protokolü (IP) adresiniz ve / veya tarayıcınız ve cihaz özellikleri gibi bazı bilgiler, sitemizi ziyaret ettiğinizde otomatik olarak toplanır.İnternet sitesi.

Şurayı ziyaret ettiğinizde, kullandığınızda veya gezindiğinizde otomatik olarak belirli bilgileri toplarız. İnternet sitesi. Bu bilgiler, özel kimliğinizi (adınız veya iletişim bilgileriniz gibi) açıklamaz, ancak IP adresiniz, tarayıcı ve cihaz özellikleriniz, işletim sisteminiz, dil tercihleriniz, yönlendiren URL’leriniz, cihaz adı, ülke, konum gibi cihaz ve kullanım bilgilerini içerebilir. , kimin ve ne zaman kullandığınıza ilişkin bilgilerİnternet sitesive diğer teknik bilgiler. Bu bilgiler öncelikle güvenliğimizi ve işleyişi sağlamak için gereklidir.İnternet sitesi ve dahili analiz ve raporlama amaçlarımız için.

Birçok işletme gibi biz de tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler aracılığıyla bilgi topluyoruz.

Topladığımız bilgiler şunları içerir:

Günlük ve Kullanım Verileri. Günlük ve kullanım verileri, hizmetle ilgili, tanılama kullanım ve performans bilgileridir.İnternet sitesive günlük dosyalarına kaydettiğimiz. Bizimle nasıl etkileşim kurduğunuza bağlı olarak, bu günlük verileri IP adresinizi, cihaz bilgilerinizi, tarayıcı türünüzü ve ayarlarınızı veİnternet sitesi (kullanımınızla ilişkili tarih / saat damgaları, görüntülenen sayfalar ve dosyalar, kullandığınız özellikler gibi aramalar ve yaptığınız diğer işlemler gibi), cihaz etkinliği bilgileri (örneğin, sistem etkinliği, hata raporları (bazen ‘kilitlenme dökümleri’ olarak adlandırılır) ) ve donanım ayarları).
Cihaz Verileri. Bilgisayarınız, telefonunuz, tabletiniz veya erişim için kullandığınız diğer cihazlarla ilgili bilgiler gibi cihaz verilerini toplarız. İnternet sitesi. Kullanılan cihaza bağlı olarak bu cihaz verileri, IP adresiniz (veya proxy sunucunuz), cihaz uygulama kimlik numaralarınız, konumunuz, tarayıcı türünüz, donanım modeli İnternet servis sağlayıcınız ve / veya mobil operatör, işletim sistemi yapılandırma bilgileri gibi bilgileri içerebilir.
Konum verileri. Cihazınızın konumu hakkında kesin ya da kesin olmayan bilgiler gibi bilgi verileri toplarız. Ne kadar bilgi topladığımız, erişmek için kullandığınız cihazın ayarlarının türüne bağlıdır.İnternet sitesi. Örneğin, bize mevcut konumunuzu (IP adresinize bağlı olarak) söyleyen coğrafi konum verilerini toplamak için GPS ve diğer teknolojileri kullanabiliriz. Bilgilere erişimi reddederek veya cihazınızda Konum ayarlarınızı devre dışı bırakarak bu bilgileri toplamamıza izin vermemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak, vazgeçmeyi seçerseniz, Hizmetlerin belirli yönlerini kullanamayabileceğinizi unutmayın.

2. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

Kısaca: Bilgilerinizi, meşru ticari çıkarlara, sizinle olan sözleşmemizin yerine getirilmesine, yasal yükümlülüklerimize uygunluğa ve / veya rızanıza dayalı amaçlarla işliyoruz.

Bizim aracılığıyla toplanan kişisel bilgileri kullanırız İnternet sitesi aşağıda açıklanan çeşitli iş amaçları için. Kişisel bilgilerinizi bu amaçlarla meşru ticari çıkarlarımıza dayanarak, sizinle, sizin izninizle ve / veya yasal yükümlülüklerimize uymak için bir sözleşme yapmak veya gerçekleştirmek amacıyla işliyoruz. Aşağıda listelenen her amacın yanında güvendiğimiz belirli işleme alanlarını belirtiyoruz.

Topladığımız veya aldığımız bilgileri kullanırız:

Size idari bilgiler göndermek için. Kişisel bilgilerinizi size ürün, hizmet ve yeni özellik bilgileri ve / veya şartlarımız, koşullarımız ve politikalarımızdaki değişiklikler hakkında bilgi göndermek için kullanabiliriz.

Hizmetlerimizi korumak için. Bilgilerinizi korumak için çabalarımızın bir parçası olarak kullanabilirizİnternet sitesi güvenli ve emniyetli (örneğin, dolandırıcılığın izlenmesi ve önlenmesi için).

Ticari amaçlarla, yasal ve düzenleyici gerekliliklere uymak için veya sözleşmemizle bağlantılı olarak hüküm, koşul ve politikalarımızı uygulamak.

Yasal taleplere cevap vermek ve zarar görmesini önlemek. Bir mahkeme celbi veya başka bir yasal talep alırsak, nasıl yanıt vereceğimizi belirlemek için elimizdeki verileri incelememiz gerekebilir.

Size pazarlama ve promosyon iletişimleri göndermek için. Biz ve / veya üçüncü taraf pazarlama ortaklarımız, pazarlama tercihlerinize uygunsa, bize gönderdiğiniz kişisel bilgileri pazarlama amaçlarımız için kullanabiliriz. Örneğin, hakkımızda veya bizim hakkımızda bilgi almakla ilgilendiğinizi ifade ederkenİnternet sitesi, pazarlamaya abone olarak veya başka bir şekilde bizimle iletişime geçerek, sizden kişisel bilgiler toplayacağız. Pazarlama e-postalarımızı istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz (aşağıdaki ” GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR ” bölümüne bakın).

Size hedefli reklamlar sunun. Bilgilerinizi, ilgi alanlarınıza ve / veya konumunuza göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş içerik ve reklamlar geliştirmek ve görüntülemek (ve bunu yapan üçüncü şahıslarla çalışmak) ve etkinliğini ölçmek için kullanabiliriz.

3. BİLGİLERİNİZ HERKESLE PAYLAŞILACAK MI?

Kısaca: Bilgileri yalnızca sizin izninizle, yasalara uymak, size hizmet sunmak, haklarınızı korumak veya ticari yükümlülüklerinizi yerine getirmek için paylaşıyoruz.

Elimizdeki verilerinizi aşağıdaki yasal temele göre işleyebilir veya paylaşabiliriz:
Onay: Kişisel bilgilerinizi belirli bir amaçla kullanmak için bize özel izin verdiyseniz, verilerinizi işleyebiliriz.

Meşru Menfaatler: Meşru ticari menfaatlerimize ulaşmak için makul ölçüde gerekli olduğunda verilerinizi işleyebiliriz.

Bir Sözleşmenin Uygulanması: Sizinle bir sözleşme yaptığımızda, sözleşmemizin şartlarını yerine getirmek için kişisel bilgilerinizi işleyebiliriz.

Yasal Yükümlülükler: Bilgilerinizi, geçerli yasalara, resmi taleplere, adli işlemlere, mahkeme emrine veya bir mahkeme emrine veya mahkeme celbine yanıt olarak olduğu gibi yasal sürece uymak için yasal olarak yapmamız gerektiğinde ifşa edebiliriz ( ulusal güvenlik veya yasa uygulama gerekliliklerini karşılamak için kamu makamlarına yanıt olarak dahil).

Hayati Çıkarlar: Politikalarımızın olası ihlalleri, şüpheli dolandırıcılık, herhangi bir kişinin güvenliğine yönelik potansiyel tehditler içeren durumlar ve yasa dışı faaliyetler ile ilgili olarak araştırmanın, önlemenin veya harekete geçmenin gerekli olduğuna inandığımız durumlarda bilgilerinizi ifşa edebiliriz. dahil olduğumuz dava.
Daha spesifik olarak, aşağıdaki durumlarda verilerinizi işlememiz veya kişisel bilgilerinizi paylaşmamız gerekebilir:

İş Transferleri. Bilgilerinizi herhangi bir birleşme, şirket varlıklarının satışı, finansmanı veya işimizin tamamının veya bir kısmının başka bir şirkete devralınması ile bağlantılı olarak veya bununla ilgili görüşmeler sırasında paylaşabilir veya aktarabiliriz.
İştirakler. Bilgilerinizi bağlı kuruluşlarımızla paylaşabiliriz, bu durumda bu bağlı kuruluşların bu gizlilik bildirimine saygı göstermesini isteriz. Bağlı kuruluşlar, ana şirketimizi ve kontrol ettiğimiz veya bizimle ortak kontrol altında olan tüm yan kuruluşları, ortak girişim ortaklarını veya diğer şirketleri içerir.
İş ortakları. Bilgilerinizi, size belirli ürünler, hizmetler veya promosyonlar sunmak için iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.

4. ÇEREZ VE DİĞER İZLEME TEKNOLOJİLERİ KULLANIYORUZ?

Kısaca: Bilgilerinizi toplamak ve saklamak için tanımlama bilgileri ve diğer izleme teknolojilerini kullanabiliriz.

Bilgilere erişmek veya depolamak için çerezleri ve benzer izleme teknolojilerini (web işaretçileri ve pikseller gibi) kullanabiliriz. Bu tür teknolojileri nasıl kullandığımıza ve belirli çerezleri nasıl reddedebileceğinize ilişkin özel bilgiler Çerez Bildirimimizde belirtilmiştir..

5. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİNDEKİ DURUMUMUZ NEDİR?

Kısaca: Web sitemizin reklamını yapan ancak bunlarla bağlantılı olmayan üçüncü taraf sağlayıcılarla paylaştığınız bilgilerin güvenliğinden sorumlu değiliz.

İnternet sitesi bize bağlı olmayan ve diğer web sitelerine, çevrimiçi hizmetlere veya mobil uygulamalara bağlantı verebilecek üçüncü şahısların reklamlarını içerebilir. Üçüncü şahıslara sağladığınız verilerin güvenliğini ve gizliliğini garanti edemeyiz. Üçüncü şahıslar tarafından toplanan hiçbir veri bu gizlilik bildirimi kapsamında değildir. Herhangi bir üçüncü tarafın içeriğinden veya gizlilik ve güvenlik uygulamalarından ve politikalarından sorumlu değiliz.İnternet sitesi. Bu tür üçüncü tarafların politikalarını gözden geçirmeli ve sorularınıza yanıt vermek için onlarla doğrudan iletişime geçmelisiniz.

6. BİLGİLERİNİZİ NE KADAR SAKLIYORUZ?

Kısaca: Bilgilerinizi, yasalarca aksi belirtilmedikçe, bu gizlilik bildiriminde belirtilen amaçları yerine getirmek için gerekli olduğu sürece saklıyoruz.

Daha uzun bir saklama süresi gerekmedikçe veya yasalarca izin verilmedikçe (vergi, muhasebe veya diğer yasal gereklilikler gibi) kişisel bilgilerinizi yalnızca bu gizlilik bildiriminde belirtilen amaçlar için gerekli olduğu sürece saklayacağız. Bu bildirimdeki hiçbir amaç, kişisel bilgilerinizi aşağıdakilerden daha uzun süre saklamamızı gerektirmez:2 yıl.

Kişisel bilgilerinizi işlemeye devam eden meşru bir iş ihtiyacımız olmadığında, bu bilgileri ya sileceğiz ya da anonimleştireceğiz ya da bu mümkün değilse (örneğin, kişisel bilgileriniz yedek arşivlerde saklandığı için), o zaman güvenli bir şekilde kişisel bilgilerinizi saklayın ve silme mümkün olana kadar daha fazla işlemden ayırın.

7. BİLGİLERİNİZİ NASIL GÜVENLİ TUTUYORUZ?

Kısaca: Kişisel bilgilerinizi bir organizasyonel ve teknik güvenlik önlemleri sistemi ile korumayı amaçlıyoruz.

İşlediğimiz herhangi bir kişisel bilginin güvenliğini korumak için tasarlanmış uygun teknik ve organizasyonel güvenlik önlemlerini uyguladık. Bununla birlikte, güvenlik önlemlerimiz ve bilgilerinizi güvence altına alma çabalarımıza rağmen, İnternet üzerinden hiçbir elektronik aktarımın veya bilgi depolama teknolojisinin% 100 güvenli olduğu garanti edilemez, bu nedenle bilgisayar korsanlarının, siber suçluların veya diğer yetkisiz üçüncü şahısların olmayacağına dair söz veya garanti veremeyiz. güvenliğimizi bozma ve bilgilerinizi uygunsuz bir şekilde toplama, bunlara erişme, çalma veya değiştirme. Kişisel bilgilerinizi korumak için elimizden gelenin en iyisini yapacak olsak da, kişisel bilgilerin bizimİnternet sitesikendi sorumluluğunuzdadır. Sadece erişmelisinizİnternet sitesi güvenli bir ortamda.

8. GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?

Kısacası: Hesabınızı istediğiniz zaman inceleyebilir, değiştirebilir veya feshedebilirsiniz.

Avrupa Ekonomik Alanı’nda ikamet ediyorsanız ve kişisel bilgilerinizi yasa dışı bir şekilde işlediğimize inanıyorsanız, yerel veri koruma denetleme kurumunuza da şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. İletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz: http://ec.europa.eu/justice/data-protection/bodies/authorities/index_en.htm .

İsviçre’de ikamet ediyorsanız, veri koruma yetkililerinin iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz: https://www.edoeb.admin.ch/edoeb/en/home.html .

Tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler: Çoğu Web tarayıcısı varsayılan olarak tanımlama bilgilerini kabul edecek şekilde ayarlanmıştır. Tercih ederseniz, genellikle tarayıcınızı çerezleri kaldıracak ve çerezleri reddedecek şekilde ayarlamayı seçebilirsiniz. Çerezleri kaldırmayı veya reddetmeyi seçerseniz, bu, hizmetlerimizin belirli özelliklerini veya hizmetlerini etkileyebilir.İnternet sitesi. Reklamverenler tarafından ilgi alanına dayalı reklamcılıktan vazgeçmek içinİnternet sitesi http://www.aboutads.info/choices/ adresini ziyaret edin .

9. DO-NOT-TRACK ÖZELLİKLERİ KONTROLLERİ

Çoğu web tarayıcısı ve bazı mobil işletim sistemleri ve mobil uygulamalar bir Do-Not-Track (“DNT”) özelliği veya çevrimiçi tarama etkinliklerinizle ilgili verilerin izlenip toplanmaması için gizlilik tercihinizi belirtmek için etkinleştirebileceğiniz bir ayar içerir. Bu aşamada, DNT sinyallerini tanımak ve uygulamak için tek tip bir teknoloji standardı nihai hale getirilmemiştir. Bu nedenle, şu anda DNT tarayıcı sinyallerine veya çevrimiçi izlenmemeyi tercihinizi otomatik olarak bildiren başka herhangi bir mekanizmaya yanıt vermiyoruz. Gelecekte takip etmemiz gereken bir çevrimiçi izleme standardı kabul edilirse, bu gizlilik bildiriminin gözden geçirilmiş bir sürümünde sizi bu uygulama hakkında bilgilendireceğiz.

CCPA Gizlilik Bildirimi

 

Kategori Örnekler Toplanmış
A. Tanımlayıcılar Gerçek ad, takma ad, posta adresi, telefon veya mobil iletişim numarası, benzersiz kişisel tanımlayıcı, çevrimiçi tanımlayıcı, İnternet Protokolü adresi, e-posta adresi ve hesap adı gibi iletişim bilgileri

HAYIR

B. California Müşteri Kayıtları tüzüğünde listelenen kişisel bilgi kategorileri İsim, iletişim bilgileri, eğitim, istihdam, istihdam geçmişi ve mali bilgiler

EVET

D. Ticari bilgiler İşlem bilgileri, satın alma geçmişi, finansal ayrıntılar ve ödeme bilgileri

HAYIR

E. Biyometrik bilgiler Parmak izleri ve ses izleri
HAYIR

F. İnternet veya diğer benzer ağ etkinliği Tarama geçmişi, arama geçmişi, çevrimiçi davranış, ilgi alanı verileri ve bizim ve diğer web siteleri, uygulamalar, sistemler ve reklamlarla etkileşimler

HAYIR

G. Coğrafi konum verileri Cihaz konumu
HAYIR

H. Sesli, elektronik, görsel, termal, koku alma veya benzeri bilgiler Ticari faaliyetlerimizle bağlantılı olarak oluşturulan görüntüler ve ses, video veya arama kayıtları

HAYIR

I. Mesleki veya istihdamla ilgili bilgiler Bize bir iş başvurusunda bulunursanız, size iş düzeyinde hizmetlerimizi, iş unvanını, iş geçmişini ve mesleki nitelikleri sunabilmek için iş iletişim bilgileri

HAYIR

J. Eğitim Bilgileri Öğrenci kayıtları ve dizin bilgileri

HAYIR

K. Diğer kişisel bilgilerden elde edilen çıkarımlar Bir bireyin tercihleri ​​ve özellikleri hakkında bir profil veya özet oluşturmak için yukarıda listelenen toplanan kişisel bilgilerden herhangi birinden elde edilen çıkarımlar

EVET

Aşağıdaki bağlamlarda bizimle yüz yüze, çevrimiçi veya telefon veya posta yoluyla etkileşimde bulunduğunuz durumlarda bu kategorilerin dışındaki diğer kişisel bilgileri de toplayabiliriz:

Müşteri destek kanallarımız aracılığıyla yardım almak

Müşteri anketlerine veya yarışmalara katılım; ve

Hizmetlerimizin sunulmasının kolaylaştırılması ve sorularınıza yanıt verilmesi
Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz ve paylaşıyoruz?

Veri toplama ve paylaşma uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi bu gizlilik bildiriminde bulunabilir..

Bizimle iletişime geçebilirsiniz ziyaret ederek https://www.makrofinans.com/iletisim/, veya bu belgenin altındaki iletişim bilgilerine başvurarak.

Vazgeçme hakkınızı kullanmak için yetkili bir temsilci kullanıyorsanız, yetkili temsilci sizin adınıza hareket etmek için geçerli bir şekilde yetkilendirildiğine dair kanıt sunmazsa bir talebi reddedebiliriz.

Bilgileriniz başkalarıyla paylaşılacak mı?

Kişisel bilgilerinizi, hizmet sağlayıcılarımızla aramızdaki her bir hizmet sağlayıcı arasındaki yazılı bir sözleşme uyarınca ifşa edebiliriz. Her hizmet sağlayıcı, bilgileri bizim adımıza işleyen, kâr amacı güden bir kuruluştur.

Kişisel bilgilerinizi, teknolojik geliştirme ve tanıtım için dahili araştırma yapmak gibi kendi ticari amaçlarımız için kullanabiliriz. Bu, kişisel verilerinizin “satışı” olarak değerlendirilmez.

Makro Finans önceki on iki (12) ay içinde herhangi bir kişisel bilgiyi iş veya ticari amaçla üçüncü şahıslara ifşa etmemiş veya satmamıştır. Makro Finans gelecekte web sitesi ziyaretçilerine, kullanıcılara ve diğer tüketicilere ait kişisel bilgileri satmayacaktır.

Kişisel verilerinize ilişkin haklarınız

Verilerin silinmesini talep etme hakkı – Silme talebi

Kişisel bilgilerinizin silinmesini isteyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi silmemizi isterseniz, başka bir tüketicinin ifade özgürlüğü hakkının başka bir tüketici tarafından kullanılması gibi (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yasalarca sağlanan bazı istisnalara tabi olarak talebinize saygı duyacak ve kişisel bilgilerinizi sileceğiz. yasal bir zorunluluktan veya yasa dışı faaliyetlere karşı koruma sağlamak için gerekli olabilecek herhangi bir işlemden kaynaklanan uyumluluk gereksinimlerimiz.

Bilgilendirme hakkı – Bilme talebi

Koşullara bağlı olarak, bilmeye hakkınız vardır:
kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanıp kullanmadığımız;

topladığımız kişisel bilgi kategorileri;

toplanan kişisel bilgilerin kullanıldığı amaçlar;
kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslara satıp satmadığımız;

bir ticari amaçla sattığımız veya ifşa ettiğimiz kişisel bilgi kategorileri;

kişisel bilgilerin bir ticari amaçla satıldığı veya ifşa edildiği üçüncü şahısların kategorileri; ve
kişisel bilgileri toplamak veya satmak için iş veya ticari amaç.

Yürürlükteki yasalara uygun olarak, bir tüketici talebine yanıt olarak kimliği belirsiz olan tüketici bilgilerini sağlamak veya silmek veya bir tüketici talebini doğrulamak için bireysel verileri yeniden tanımlamak zorunda değiliz.

Bir Tüketicinin Gizlilik Haklarının Kullanılmasına Yönelik Ayrımcılık Yapmama Hakkı

Gizlilik haklarınızı kullanırsanız size karşı ayrımcılık yapmayacağız.

Doğrulama süreci

İsteğinizi aldıktan sonra, sistemimizdeki bilgilere sahip olduğumuz kişi ile aynı kişi olduğunuzu belirlemek için kimliğinizi doğrulamamız gerekecek. Bu doğrulama çabaları, daha önce bize sağladığınız bilgilerle eşleştirebilmemiz için sizden bilgi sağlamanızı istememizi gerektirir. Örneğin, gönderdiğiniz talebin türüne bağlı olarak, sağladığınız bilgileri dosyada bulunan bilgilerle eşleştirebilmemiz için sizden belirli bilgileri sağlamanızı isteyebilir veya sizinle bir iletişim yöntemi (ör. Telefon veya e-posta) bize daha önce sağladığınız. Koşulların gerektirdiği diğer doğrulama yöntemlerini de kullanabiliriz.

İsteğinizde sağlanan kişisel bilgileri yalnızca kimliğinizi veya talepte bulunma yetkinizi doğrulamak için kullanacağız. Mümkün olduğu ölçüde, doğrulama amacıyla sizden ek bilgi talep etmekten kaçınacağız. Bununla birlikte, halihazırda tarafımızca tutulan bilgilerden kimliğinizi doğrulayamazsak, kimliğinizi doğrulamak ve güvenlik veya sahtekarlığı önleme amacıyla ek bilgiler sağlamanızı talep edebiliriz. Sizi doğrulamayı bitirir bitirmez ek olarak sağlanan bu tür bilgileri sileceğiz.

Diğer gizlilik hakları
kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz edebilirsiniz

Kişisel verilerinizin yanlış olması veya artık alakalı olmaması durumunda düzeltilmesini talep edebilir veya verilerin işlenmesinin kısıtlanmasını isteyebilirsiniz.

CCPA kapsamında sizin adınıza talepte bulunması için yetkili bir temsilci atayabilirsiniz. CCPA uyarınca sizin adınıza hareket etme yetkisine sahip olduklarına dair kanıt sunmayan yetkili bir temsilcinin talebini reddedebiliriz.
kişisel bilgilerinizin gelecekteki üçüncü şahıslara satılmamasını talep edebilirsiniz. Çıkma talebini aldıktan sonra, talep üzerine mümkün olan en kısa sürede, ancak talebin sunulduğu tarihten itibaren en geç 15 gün içinde harekete geçeceğiz.

Bu hakları kullanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ziyaret ederek https://www.makrofinans.com/iletisim/, veya bu belgenin altındaki iletişim bilgilerine başvurarak. Verilerinizi nasıl işlediğimizle ilgili bir şikayetiniz varsa, sizden haber almak isteriz.

11. BU BİLDİRİMDE GÜNCELLEMELER YAPILIYOR MU?

Kısaca: Evet, ilgili yasalara uymak için gerektiğinde bu bildirimi güncelleyeceğiz.

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz . Güncellenen sürüm, güncellenmiş bir “Revize” tarihiyle gösterilecek ve güncellenmiş sürüm, erişilebilir olduğu anda geçerli olacaktır. Bu gizlilik bildiriminde önemli değişiklikler yaparsak, bu tür değişikliklere ilişkin bir bildirimi belirgin bir şekilde yayınlayarak veya doğrudan size bir bildirim göndererek sizi bilgilendirebiliriz. Bilgilerinizi nasıl koruduğumuzdan haberdar olmak için bu gizlilik bildirimini sık sık gözden geçirmenizi öneririz .

12. BU BİLDİRİM HAKKINDA BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Bu bildirimle ilgili sorularınız veya yorumlarınız varsa, şunları yapabilirsiniz: bize e-posta gönderin iletisim@makrofinans.com veya postayla:

Makro Finans


İzmir, Bornova
Türkiye

SİZDEN TOPLADIĞIMIZ VERİLERİ NASIL İNCELEYEBİLİR, GÜNCELLEME YA DA SİLECEKSİNİZ

Ülkenizin yürürlükteki kanunlarına bağlı olarak, sizden topladığımız kişisel bilgilere erişim talep etme, bu bilgileri değiştirme veya bazı durumlarda silme hakkına sahip olabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi gözden geçirme, güncelleme veya silme talebinde bulunmak için lütfen buraya tıklayarak bir talep formu gönderin. İsteğinize 30 gün içinde cevap vereceğiz.