1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanmak
  3. Playlist Oluşturarak Para Kazanmak

Playlist Oluşturarak Para Kazanmak


Playlist Oluşturarak Para Kazanmak

Para kazanmak hepimizin en büyük istekleri arasında. Günümüzde hızla meydana gelen teknolojik gelişme ve değişimlerle birlikte para kazanmanın yolları da değişmekte, para kazanabilmek için birçok yeni alternatif karşımıza çıkmakta. Söz konusu yeni para kazanma yolları özellikle ek gelir elde etmek isteyenler ya da bir miktar para kazanabilmek isteyen öğrenciler tarafından merak ediliyor. Günümüzde ek gelir kazanmak herkesin işine yarayacak bir para kazanma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. İnternet üzerinden para kazanabilmek günümüz dünyasında mümkün olsa da bunu başarabilmek için belli bir sürenizi ayırmanız gerektiği de bir gerçek. Dünyanın her yerinden yüz binlerce insan kolay yoldan nasıl para kazanılır sorusunun cevabını arıyor. İnternet üzerinden kaliteli bir ek gelir elde edebilmek mümkün mü? Playlist oluşturarak para kazanılabilir mi? Playlist oluşturarak para kazanmanın yolları nelerdir? Bu yazımızda Spotify üzerinden playlist oluşturarak para kazanmak hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Para Kazanmak Mümkün Mü?

Bu soruya vereceğimiz cevap kesinlikle evet! Son yıllarda internet üzerinden para kazanan insan sayısının gözle görülür derecede arttığı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medya fenomenleri, youtuberlar, bloggerlar bunun en popüler ve en bilinen örnekleri olsa da aslına bakarsanız internet üzerinden para kazanabilmek için birçok farklı alternatif bulunuyor. Bu yüzlerce alternatif arasından birini seçerek para kazanabilmeniz mümkün olurken bir yandan da neyin güvenilir olup neyin güvenilir olmadığı sorusu önem taşıyor. Dolayısıyla internet üzerinden pasif gelir elde etmek istiyorsanız öncelikle güvenilir bir iş olup olmadığını araştırmalısınız. Bu yazımızda internet üzerinden para kazanmanın bir yolu olarak playlist oluşturarak para kazanmak konusundan bahsettik.

Playlist Olusturarak Para Kazanmak 1

Playlist Oluşturarak Para Kazanabilir Miyim? Playlist Oluşturarak Nasıl Para Kazanılır?

Playlist, bir diğer adıyla çalma listesi, aslında hepimizin farklı uygulamalar aracılığı ile günlük hayatta yapıyor olduğu ve sevdiğimiz müzikleri, şarkıları eklediğimiz listelere verilen isim olarak biliniyor. Müzik dinleyebilmek için yüzlerce seçeneğimizin bulundupu günümüz dünyasında herkesin hemen hemen her gün mutlaka müzik dinlediğini göz önünde bulundurursak hepimizin mutlaka en az bir adet bir playlist oluşturmuş olduğu da bir gerçek. “Ah ne güzel olurdu playlist yaparak para kazanmak” diye hiç düşündünüz mü? Peki size playlist oluşturarak para kazanabileceğinizi söylesek şaşırır mısınız? Birçok farklı alternatif yoldan para kazanabileceğiniz günümüz dünyasında siz de bir Spotify kullanıcısı iseniz uygulama üzerinden çalma listesi oluşturarak para kazanabilmeniz de mümkün. Peki playlist oluşturarak para kazanabilmek kolay mı? Playlist oluşturarak para kazanmak için ne yapmak gerekiyor? Playlist oluşturarak nasıl para kazanılır? Herkes playlist oluşturarak para kazanabilir mi? Yazımızın devamında playlist oluşturarak para kazanabilmek için neler yapmak gerek sorusu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Spotify Üzerinden Playlist Oluşturarak Para Kazanmak

Spotify, günümüz dünyasında müzik dinlemek için kullanılan belki de en popüler uygulama. Her gün milyonlarca insan sevdiği şarkıları dinleyebilmek için Spotify’ı tercih ediyor. Aslında Spotify üzerinden para kazanmak için birkaç yol bulunuyor. Bunlardan ilki tabi ki müzik paylaşmak olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için elbette öncelikle müzisyen olmanız gerekiyor. Spotify aracılığı ile müziğinizi paylaşarak para kazanmak istiyorsanız hizmet şartları hakkında bilgi edinmeli, işleyiş sürecini iyi öğrenmelisiniz. Ancak Spotify üzerinden müziğinizi paylaşarak kayda değer bir para kazanabilmek dinleme oranınız yüksek olmadığı sürece maalesef çok zor.
Spotify üzerinden sadece uygulama kullanıcısı olarak para kazanabilmenin bir yolu da var. Spotify kullanıcılarının para kazanabileceği bu yol: Playlist oluşturmak. Unutmayalım ki her sanatçı duyulmak, dinlenmek, bilinmek ve popüler hale gelmek ister. Dolayısıyla işini büyütmek isteyen her şarkıcı bunun için gerekli miktarlarda ödeme yapmaya da hazırdır. Bir şarkının büyük bir çalma listesine bulunması müzisyenlerin tanınması üzerinde büyük ölçüde önemli rol oynuyor. Müzisyenlerin şarkılarını popüler çalma listelerine ulaştırabileri için sanatçılar ile playlist sahiplerini bir araya getiren bir hizmet bulunuyor. PlaylistPush çalma listesi yaratıcıları ile keşfedilmek isteyen müzisyenleri bir araya getiriyor! Peki Playlist Push ile para kazanmak için ne yapmak gerek?
Playlist Push Nedir? Playlist Push ile Nasıl Para Kazanılır?
Playlist Push, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kısaca keşfedilmek isteyen sanatçılar ile çalma listesi yapımcılarınn bir araya gelmesini sağlayan bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Yani Spotify üzerinden playlist oluşturarak bunun üzerinden bir gelir elde etmek isteyenlerin PlaylistPush hizmetini kullanması gerekiyor.

İlk Olarak: Spotify Takipçi Sayınızı Artırın

Playlist oluşturarak para kazanabilmenin ilk adımı elbette takipçi sayısının yüksek olduğu bir çalma listesine sahip olmak olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek takipçi sayısına sahip playlistler oluşturabilmek için farklı müzik tarzları ile farklı kitlelere hitap eden birçok farklı çalma listesi oluşturarak şansınızı yükseltebilirsiniz. Yapmış olduğunuz playlisti insanlarla paylaşmak, sosyal medya üzerinden önermek daha fazla bilinirlik kazanmasına yardımcı olacak, daha çok takipçi edinmenizi sağlayacaktır.
Playlist Push hizmeti aracılığıyla para kazanabilmek ve gelir elde edebilmek için ise Spotify üzerinden en az 400 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Bilindiği gibi büyük takipçi oranına sahip çalma listeleri, şarkıcıların tanınırlığı açısından önemli rol oynuyor. Dolayısıyla da sanatçılar, takipçi oranı yüksek büyük çalma listelerinde daha fazla dinlenme sayısı alabilmek adına kendi şarkılarının yayınlanabilmesi için ödemeler yapıyor.

Playlist Push Kullanmaya Başlayın

Öncelikle Playlist Push’a kaydolmalısınız. Playlist Push’a kaydolduğunuzda size öncelikle tüm dünyadan bağımsız müzisyenlere ait parçalar gönderiliyor. Gönderilen bu müziklerin belirli bir ücret karşılığında değerlendirilmesi isteniyor. Playlist Push üzerinden yapmış olduğunuz değerlendirmelerden 1 ila 12 dolar arasında değişen bir skala üzerinden para kazanmak mümkün.

Sizin Yorumunuz Nedir?