1. Ana Sayfa
 2. Para Kazanmak
 3. Youtube Para Kazanma Açma 2021 Tüyoları

Youtube Para Kazanma Açma 2021 Tüyoları


Youtube para kazanma açma Youtube üzerinden gelir elde etmek için olmazsa olmazdır. Platformun belirlediği bu şartlara uymanız ve kazancı açtırmanız halinde izlendiğiniz kadarıyla kazanç elde etmeniz mümkün hale gelir.

Youtube para kazanma, yaklaşık 10 yıldır bir kazanç modeli olarak insanların hayatında yer edinmiş durumda. Video çekmeyi seven, iyi düzenleyen ve bunların iyi bir şekilde reklamını yapan herkes bu platform üzerinden kolayca kazanabilir. Peki, Youtube’dan para kazanma 2021 senesinde de devam edecek mi? Elbette, devam edecek ancak bu şartların daha zorlaştığını söyleyebiliriz. Bu şartlar sizi korkutmasın! Bu yayında tüm detayları ile ele alacağız. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Youtube’dan Para Kazanma Şartları / Güncel

 1. 4000 izlenme saatini doldurmuş olmanız gerekir
 2. 1000 abone şartını sağlamanız gerekir
 3. 3 telif yememiş olmanız gerekir
 4. Özgünlükten ödün vermemeniz gerekir
 5. Ödeme almaya aykırı bir durumun olmaması gerekir
 6. Adsense hesabınızın olması gerekir

youtube-kazanc

1) Youtube 4000 İzlenme Saati

Youtube para kazanma şartları arasında en zoru; izlenme süresini doldurmaktır. Youtube, bir kişiye ücret ödemeden önce o kişinin izlendiği görmek ister. Bu nedenle legal yollardan dakika doldurmasını ister.

Uyarı: Hile ve illegal yollar ile doldurulan Youtube 4000 saat şartı tehlikelidir. Hesabınız kapatılabilir.

2) 1000 Abone Şartı

Youtube, takip edildiğinizi ve bir kitlenizin olduğunu görmek ister. Bunun için de Youtube 1000 abone şartını sizlere sunar. Youtube’da para kazanma açmak için mutlaka abone şartını yerine getirmeniz gerekiyor.

3) 3 Telif Hakkı Yememiş Olmak

Para kazandıktan sonra da bu şartı ihmal etmemeniz gerek. Çünkü Youtube, hak ihlallerinde çok hassas davranıyor. 3 tane telif yediğinizde kanalınız otomatik olarak kapatılıyor.

4) Özgün Olmanız Gerekir

Youtube’da kazanmayı açmak için ilk olarak ‘’Özgün’’ olmanız gerekir. Videoların ve ses efektlerinin özgün olması sizi ön sıralara taşırken para kazanmanızı da kolaylaştırır. Youtube’ın aradığı en önemli özellik bu diyebiliriz.

5) Ödeme Almaya Aykırı Durum Olmaması Gerekir

Youtube para kazanma şartları 2021 yılında da yasal bir çizgide ilerliyor. Yasal olarak herhangi bir engeliniz olmamalı. Bildiğiniz üzere reklam gelirleri Adsense’de birikiyor. Adsense’de ödemeleri banka hesabına EFT yapıyor. Bu nedenle herhangi bir engel varsa banka hesabı açamazsınız ve buna bağlı olarak gelir elde edemezsiniz.

6) Adsense Hesabınızın Olması Gerekir

Adsense, Google’ın yayıncılara sunduğu bir gelir kapısıdır. Youtube para kazanma sistemi de Adsense’e dayanır. İnsanlar videoları izlerken reklamlar geçer eğer bu reklamlara tıklanırsa kazanılan ücretin %68’i sizinle paylaşılır. Yani, burada reklam göstererek para kazanmış olursunuz. Sistem bu şekilde işler.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

 1. Sponsorlu içeriklerle
 2. Kendi ürününüzü satarak
 3. ‘’Katıl’’ seçeneği ile
 4. Lisanslı içeriklerle
 5. Bağış hesabı ile

youtube-ek-gelir

1) Sponsorlu İçeriklerle Youtube’dan Para Kazanma

Youtuberlar kaliteli içerikler çıkarttıkça kitlelerinde ciddi artma görülür. İnsan sayısının artması ile birlikte doğal bir reklam alanı oluşur. Kitlenize uygun olan bir marka ile reklam anlaşma imzalayabilirsiniz. Peki, bu reklam anlaşmasını nasıl sponsorlu hale çevireceksiniz?

Youtube para kazanma olarak geleneksel medya ile benzer prensiplere sahiptir. Örneğin, bir traş losyonu reklamı aldıysanız videolarınızda bu losyonu kullanarak ve güzel izlenimlerinizi aktararak reklam yapmış olursunuz.

2) Kendi Ürününüzü Satmak

Youtube’dan para kazanmanın yolları arasında kendi ürününüzü satmak da yer alıyor. Bu yöntem ile kitlenize ürününüzü pazarlayıp satabilirsiniz. Bunun için ürünü alacak kitleyi toplamanız gerekir. Kitle toplanırken potansiyel alıcıları toplamanız gerekir. Bu bağlamda ürününüze paralel olan tanıtım videoları çekmenizde ciddi yarar var.

3) Katıl Seçeneği İle Kazanmak

Youtube ek gelir sağlamak için ‘’Katıl’’ özelliğini yaptığı güncelleme ile birlikte kullanıcıların beğenisine sundu. Bu seçenek ile birlikte kullanıcılarınıza özel olarak videolar ve dokümanlar hazırlayabilirsiniz. Kullanıcılar ise bunlar karşılığında her ay size belirli bir ücret öder. Bu ücretler de size ek gelir olarak katkı sağlar.

Son zamanlarda Ruhi Çenet, ‘’Katıl’’a özet birçok video çekmekte. Bu da onun kazancını kat kat arttırmakta.

Uyarı: Katıl seçeneği belirli bir abone sayısını geçtikten sonra aktif olmaktadır.

4) Lisanslı İçerik Üreterek

Lisanslı içerik üretmek için ilk olarak hiç yapışmamış bir video yapmanız gerekir. Bu videoyu yaptıktan sonra video panelinden lisans talebinde bulunmanız gerekir. Bu talepten sonra lisansınız verilir ve telif hakkı size ait olur.

Herhangi birisi size ait videoyu kullandığında siz de o videonun gelirinden belirli bir oranda pay alırsınız. Youtube para kazanma konusunda bu fırsatı da sunmuş.

5) Youtube Bağış İle Para Kazanmak

Youtube’da birçok yayıncının özel olarak açtığı bağış hesabı vardır. Bu hesaplar ile bağışlar toplanır ve yayıncıya destek verilir. Eğer, yayıncının almak istediği bir sistem veya başka bir şey varsa bunun için yardımlarda bulunulabilir.

youtube

Youtube Para Kazanma Nasıl Açılır?

Youtube para kazanma açmak için ilk olarak belirlenen 2 şartı yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar ise şu şekildedir;

 1. 1000 aboneyi doldurmanız gerekir.
 2. 4000 izlenme saatini tamamlamanız gerekir.
 3. Telif hakkı yememiş olmanız gerekir.
Youtube Para Kazanma Onaylanmıyor?

Bu problemin ana kaynağı kriterleri karşılayamamanızdır. Eğer, yukarıda kriterler sağlanmazsa bu doğaldır ancak yukarıdaki kriterler var kabul edilmiyorsa ‘’İllegal izlenme ve abone’’ olayı olabilir. Bu gibi durumlarda incelemeler uzat.

Youtube’dan Ne Kadar Kazanırım?

Bunun kesin bir cevabı yok. Becerinize göre kazanç sağlarsınız ancak alınan verilere göre Youtube, 1.000.000 izlenmeye 7.000 TL vermektedir. Bu orana göre kazanç hesaplayabilirsiniz.

Youtube’da Kaç Aboneden Sonra Para Kazanılır?

Youtube’dan para kazanmak için 1000 aboneyi geçmeniz gerekir. Eğer, bu abone sayısını geçemezseniz para kazanma açılmaz.

Youtube Kaç İzlenmeden Sonra Para Kazanılır?

Youtube’da 4000 izlenme dakikasını doldurduktan sonra Youtube para kazanma açmak mümkün hale gelir.

Youtube’da Vergi Ödeniyor Mu?

2019 yılından itibaren Youtube  vergisi hayatımıza girdi. Bu vergiye göre eğer Youtube üzerinden kazanç elde ediyorsanız bunun %18’ini devlete vermeniz gerekir. Bunlara ek olarak bir şahıs şirketi kurmanız da talep edilir. Prosedürleri Youtube’un sayfasından okuyabilirsiniz.

Para Kazanma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Videoyu yüklerken para kazanma özelliğini ‘’Kırmızı’’ renge getirirseniz videolarınızda para kazanma mümkün olmayacaktır.

Sizin Yorumunuz Nedir?

Yorumlar (2)

 1. 3 sene önce

  Ben türkmenistanda yaşıyorum,burda bile para kazanabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.