1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Evlere işveren firmalar 2021 de nereden bulunur?

Evlere işveren firmalar 2021 de nereden bulunur?


Eve işveren firmalar pandemi nedeniyle giderek artıyor. İnsanların kötüleşen ekonomik durumları da evlere işveren güvenilir firmalar ve evde iş imkânı konusunda arayışlara itti.

Firmalar neden eve iş veriyor?

Firmalar neden eve iş veriyor? Korana kapsamında geçen bir senenin ardından artık fabrikalar ve firmalar evden işçi çalıştırmaya yönelik adımlar atıyorlar. Özellikle giyim ve oyuncak sektöründe bu durum, daha yaygın bir şekilde kullanılabiliyor. Geçim derdinde olan insanlar da, yeni yapılanma kapsamında kendilerine yeni gelir kaynakları arayışına girdiler. Tercihleri kapsamında ev ortamının rahatlığında büyük imalat işleri yapılabilmektedir.

Firmalar da tasarruf etmek ve maliyetleri düşürmek için evden ek iş arayanlara bir takım işler vererek, ürünlerini ucuza üretmektedir. Böylece fabrikalar hem çok fazla personel çalıştırmayacak hem maliyetlerini düşük tutacaktır.  Bu işler, genel anlamda olmayan, basit el emeği işleridir. Herkesin, büyük veya küçük rahatlıkla yapabileceği etiketleme, paketleme, düzenleme gibi işler yaygın bir uygulamanın öncüleri konumunda.

Bu işleri yakalayabilmek için akıllara gelen ilk ihtimal, internet ortamındaki ilanlar.

5

İnternet üzerinden hangi firmalar iş veriyor?

İnternet üzerinden birçok işveren firma mevcut. Bunun için özel tasarlanan ve sürekli bu ilanları takip ederek kullanıcılarıyla buluşturan birçok platform bulunuyor. Arama motorları üzerinden yapacağınız küçük araştırmalarla bu ilanları bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzerinden yapılabilen çok farklı işler de var. Bu işlerin genel ismi “ veri girişi” olarak adlandırılır. Verileri size ileten kurum veya kuruluşların talep ettikleri sürelerde veri girişlerini yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken en dikkat etmeniz konu, hatasız ve dikkatli bir şekilde hareket etme zorunluluğunuz.

Bu işlemin dışında internet ortamında yapacağınız aramalara göre karşınıza şu tarzda işlerin çıkması mümkün.

Evde Paketleme İşleri 2021

 

Evde Paketleme İşleri 2021 yılını yaşadığımız bu dönemde de, geçtiğimiz yıllarda da oldukça yaygın yapılan bir uygulama. Paketleme işini basit bir şekilde tarif etmemiz gerekirse, size verilen ürünleri; paketlerin içerisine yerleştirmek karşılığında yaptığınız adet kadar para kazanıyorsunuz. Paketleme işi basit ve hızlıca bitirilebilen işlerin en başlıca olanıdır. Bu yöntem işi yapan bireyler kadar, işverenleri de mutlu ediyor. Siparişlerin yetişemediği dönemlerde paket işçilerine çok fazla ihtiyaç duyuluyorlar. Onlar için bu ek işi evden yaptırmak, yeni bir personel almaktan daha ucuz, pratik ve karlıdır.

Paketleme işleminde yaygın kullanılan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz,

  • Giyim ürünleri ( tişört, şapka, ceket, pijama, terlik, çorap)
  • Hediyelik ürünler (tesbih, yapay çiçek, kolye, takılar, silgi, kalem)
  • Gıdalar (fındık, üzüm, tahıllar, badem, Antep fıstığı, ceviz, fıstık, )

Yukarıda verilen ürünler genel anlamda evden paketlenen ürünler arasında ilk sıraları alır. Yaygın kullananları biraz daha detaylandırmamız gerekirse,

Elbise Paketleme İşleri ne kadar kazandırır?

 

Elbise paketleme işi tekstil işi gibi işlemektedir. Bu işlem için firmalar evlere iki çeşit iş gönderir. İlki elbiselerin sadece paketlenmesini içerir, diğeri etiket takarak iade edilmesi kapsamında gerçekleşir. İşverenler bu işlemler için ürünleri evlere koliler halinde iletmektedir. Kişiler yaptıkları iş kadar para kazanırlar. Bunun dışında talep ettikleri farklı işlerde olabiliyor. Gncel ilanları takip ederek kendinize en yakın firmayla iletişime geçerseniz,  aylık olarak 1.500-2.500 Türk lirası arasında bir ücret kazanabilirsiniz.

Elbise paketlemenin dışında iplik temizleme de yaygın bir şekilde kullanılıyor.

İplik Temizleme İşi Nasıl yapılır?

              3 1

İplik temizleme işinde tekstil fabrikaları ürünlerinin son hallerinin mükemmel gözükmeleri için üzerlerinde ki iplikleri temizletirler. İplikleri temizletmek için evlere çuvallar halinde elbiseler gelir. Evde çalışarak para kazanmak isteyenler de bu iplikleri temizleyerek para kazanırlar.Bu süreçte birçok firmanın ürünleri herkesten önce sizin ellerinize denenebilir. Markalar titizliğe önem verirler ve iplikli bir ürünün müşteriye ulaşmasını istemezler. Bu nedenle de bu işi sürekli birilerine yaptırırlar. Ürünlerin kapsamı genelde eldiven, gömlek, tshirt ve çorap gibi küçük veya bazı büyük tekstil ürünleri olabilir.

İplik temizleyerek para kazanmak her ne kadar kolay bir iş gibi gözükse de, adetlerin fazla olması işi bir hayli zorlaştırmaktadır. Çünkü eve gelen işler yüzlerce değil, binlerce olabiliyor. Yaklaşık 10.000 ile 20.00 adet arası teslim edilmesi gereken günlük sipariş adedinden bahsedebiliriz. Bu gibi işleri yapacaksanız çok çalışacağınızı ve büyük ücretler kazanmayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Eğer paketleme işini mantığınızla bağdaştıramayıp, zahmetli bulmuşsanız sizlere sunabileceğimiz farklı alternatifler de bulunuyor. Mesela, seramik

 

Seramik Temizleme ve Çini Boyama İşi Veren Firmalar

Seramik Temizleme ve Çini Boyama İşi Veren Firmalar ürettikleri seramik ürünlerin son şekillerini alması için destek personel yöntemini tercih ediyorlar. Bu yöntem sayesinde basit bir iş olan parlatma işi evden basit bir şekilde yönetilebilir durumda. Seramik temizleme işini genel anlamda ev hanımları tarafından tercih ediyor, fakat belirtmemiz lazım ki çok da kolay bir iş değil. Tek bir seramik 40 dakikaya kadar süren bir sürecin ardından hazır hale gelir. Tecrübe edildikçe bu süreyi biraz daha kısaltabilseniz de en nihayetinde yine de zahmetli bir iş. Parlatma ve temizleme işlemi biten seramikler fabrikaya geri gönderilir. Seramikler çabuk kırılan, narin bir yapıda olduğunda gönderim aşamasında da özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Seramik başı 3-5 Tl arası değişen rakamlarda bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu rakam, iş potansiyeliniz baz alınırsa ortalama günlük 50 TL’ ye tekabül eder. Her gün azimle seramik temizliği yapmanız durumunda ayda 1500 TL civarında para kazanmanız mümkün Seramik işinin dışında, çini boyama işleri de verilmektedir. Genellikle Kütahya ve çevresinde bu işlerde çalıştırılacak personel aranıyor. Zaman içerisinde tecrübe kazanan eller daha hızlı ve daha güzel işçilik çıkarabilir.

Her iki iş içinde kalite oldukça önemli. Uzun süreli çalışma yapabilmeniz için tercih edilebilirliğiniz baki olması gerekli. Çünkü firmalar düzgün ve temiz işçilik çıkaran personellere eğilim gösteriyorlar. Bunun yanı sıra aldığınız işi zamanında teslim etmeniz de oldukça önemli bir kriterdir. Eğer her ikisine de dikkat ederseniz, sürekliliğiniz baki kalır.

Eğer el becerinize güveniyorsanız, sizlere farklı bir sektörden de söz edebiliriz.

Oyuncak montajı yaparak para kazanın

 

Oyuncak montaj ederek para kazanma, evlere işveren firmaların başında geliyor. Oyuncak montaj işleri hem eğlenceli hem de yüksek gelir elde edebileceğiniz bir sektör. Bu iş Büyükşehir olan İstanbul, Adana,  Ankara, İzmit, Sakarya gibi bölgelerde daha yaygın bir şekilde yapılıyor. Nüfusun kalabalık olması, ihtiyacın fazla olmasına neden oluyor.

Firmalar oyuncakları kendileri üretip paketleme aşamalarını evden çalışmak isteyen inşalara aktarıyorlar. Oyuncaklar evinize gönderilir ve belirlenen süre içerisinde teslim edilmesi talep edilir. Bu kapsamda emeğiniz belirlenmiş karşılığı olan ücreti, performansınız kapsamında alabilirsiniz Ne kadar fazla üretim o kadar fazla ücret demektir.

 

Sonuç olarak, evde işveren firmalardan yüksek geliri elde etmeyecek olsanız da, bu tarz evden yapılabilen küçük işler hem meşgale olması hem de para kazandırması yönünden sıkça tercih edilir.

Kendi yeteneğinize ve ücret beklentinize uygun işleri araştırmaya başlayarak sektöre ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Binlerce insanın para kazandığı bu sektörde kendinize yer bulmanız zannettiğiniz kadar zor değildir. Büyük veya küçük firmalar ile çalışacağınız bu sektörde sizlere şimdiden kolaylıklar dileriz.

 

Sizin Yorumunuz Nedir?