1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanmak
  3. Evde yemek yaparak para kazanma

Evde yemek yaparak para kazanma


Bu yazımızda evde yemek yaparak para kazanmak mümkün mü? Sorusunu cevaplayacağız.

Evde yemek yaparak para kazanma özellikle iyi yemek yapan ev hanımları için iyi bir iş imkânı olabilir.
Yemek yapmaktan çok yaptığınız yemekleri kimlere pazarlayacağınızda önemli bir faktör. Öncelikle ne tür yemekler yaparak satmayı planlıyorsunuz. Ev yemekleri, Tatlı baklava çeşidi ürünler, Unlu mamulleri gibi hangi çeşit yemekler yapacağınıza karar vermelisiniz.

Ne tür yemekler yapacağınıza karar verdikten sonra bunu nasıl pazarlayacağınızı düşünmelisiniz iyi bir şekilde plan oluşturun ve yaptığınız yemekleri kimlere pazarlayabilirsiniz bunu düşünün. Yapacağınız yemeğin maliyetini hesaplayın ve kar payınızı belirleyin.

İşletmelere yemek satma

Eğer çevrenizde tanıdık işletmeler varsa bu işletmelere yemek servisi sağlayarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Eğer tanıdığınız işletmeler yoksa dağıtabileceğiniz kadar el broşürü dağıtarak çevrenizde ki işletmelere dağıtabilirsiniz. Kendi telefon numaranız yerine iş için ek bir hat alabilirsiniz. Böylelikle sizi arayanları müşterileriniz mi yoksa diğer çevrelerden mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Küçük ve orta çaplı birkaç tane işletme bağlayabilirseniz ev yemekleri yaparak iyi bir ek gelir oluşturabilirsiniz.

Organizasyonlar için yemek hazırlama

Düğünler, nişanlar gibi özel organizasyonlar için yemek hazırlayarak ek gelir elde edebilirsiniz internetten detaylı bir araştırma yaparsanız bu işler üzerinden para kazanan kişiler olduğunu görebilirsiniz. Organizasyon firmalarına broşür dağıtarak, telefon ederek veya yüz yüze görüşerek sizinle çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Restoranlara yemek satma

Çevrenizde ki lokanta ve restoranlar ev yapımı yaprak sarma, ev yapımı baklava gibi evde yapabileceğiniz el emeği isteyen bazı ürünleri satmayı deneyebilirsiniz. Restoran ve lokantalar sizin ürünlerinizi satarak üzerinden kar paylarını alıp belli bir kar bırakabilir. Çevrenizde bu tarz yerler varsa onlara danışabilirsiniz.

Yemek yaparak para kazanma için gerekli olanlar

Yukarıda yazdığımız gibi yemek yaparak para kazanmak mümkün. Bu işin en iyi yanı çok fazla sermayeye ihtiyacınız olmaması. İyi yemekler yapabilen biriyseniz geriye kalan tek şey pazarlama olmakta. Zaten çoğu kişi pazarlama kısmını başaramadıkları için bu işi yapamıyor eğer yaptığınız yemekleri satmayı başarırsanız geriye pek bir şey kalmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer yüklü sipariş gelir ise çevrenizdekilerden yardım isteyebilirsiniz böylelikle müşterilerinize zamanında yemek teslimi yaparsanız sizinle çalışmaya devam edeceklerdir. Bunların yanı sıra gerekli yemekleri yapmanız için gerekli olan malzemeleri dağıtmak için gerekli olan ambalajları almalısınız.

Genel olarak iyi yemek yapan biriyseniz ve paraya ihtiyacınız varsa geriye yapmamız gereken tek bir şey kalıyor o da yaptığınız yemekleri pazarlamak.

Sizin Yorumunuz Nedir?