1. Ana Sayfa
 2. İş Fikirleri
 3. İnternetten Ne Satabilirim? 2021 Fikirleri

İnternetten Ne Satabilirim? 2021 Fikirleri


İnternetten ne satabilirim sorusu yeni dünyanın yeni ticaret sisteminde yer edinmek isteyen girişimci ruhların cevabını aradığı bir soru. Yeni e-ticaret sistemleri ile birlikte evden çıkmadan internet üzerinden alışveriş yapmak mümkün geldi. Bu durumda hem üretim hem de tüketim ciddi oranda arttı. Bu artıştan internetten ürün satmak isteyen kişiler de faydalandı, peki nasıl?

Birçok firma üretimin ardından ürünlerini ticaret yapan kişilere parakende fiyattan satar. Ürün satmak isteyen kişiler ise bu ürünleri alır ve tüketiciye ulaştırır. Tabi, ulaştırırken kâr oranını da hesaplar.

İnternetten Neler Satabilirim?

İnternetten satılabilecek ürünler, genel olarak insanların çok fazla tercih ettiği ve kâr oranı yüksek ürünlerdir. Bunlara ek olarak satılabilecek ürünlerin temin edilmesi de kolaydır eğer ki ben kendi yaptığım ürünü satmak istiyorum derseniz bu da ayrı bir avantaj sağlar.

internetten para kazanmak

Online ürün satmak, sadece ticaret olarak algılanmamalıdır. Eğer, bir konu da çok iyiyseniz ve satılmaya müsait bir hizmet-ürün ise yine satışlarınızı yapabilirsiniz. Bu hizmetlere ileri de değineceğiz. Peki, bu yazıda hangi ürünleri satabileceksiniz? İşte, o ürünler;

 1. Bluetooth Hoparlör
 2. Taşınabilir Şarj Satmak
 3. Bebek Ürünleri Satmak
 4. Takı Yapıp Satmak
 5. Güzellik Aksesuarları Satmak
 6. Vintage Ürün Satışı
 7. Grafik Tasarımı Yaptığınız Ürünler
 8. Yazdığınız Makaleler
 9. Konserve Ürünler
 10. Stok Fotoğraf Satmak
 11. 2.El Kitap Satmak

1) Bluetooth Hoparlör Satmak

Son zamanlarda internetten ne satmalı? Sorusunu kendine soran kişiler ‘’Teknolojik ürünler’’ araştırırken kendini buluyor. Bunun sebebi ise dijitalleşme trendi ile teknolojinin hızla gelişmesi ve teknolojik ürünlerin hayata yerleşmesidir. Bu anlamda ilk olarak işleyeceğimiz şey; bluetooth hoparlör.

Kablolu ses sistemlerinin çağı artık bitti. Müzik dinlerken kablosuz hoparlör sıklıkla tercih ediliyor. Bu noktada da talep edilen ürünü satmanız gerekir. Hoparlör endüstrisi gün geçtikçe büyüyor, ileride büyük bir sektör olabilir.

2) Taşınabilir Şarj Satmak

Telefon kullanım sürelerinin artması ile birlikte telefonların şarjları da dayanmamaya başladı. Bu durumda çözüm ne olabilir? Tabi ki taşınabilir şarj cihazı…

İnsanlar, çalışma yerlerinde veya seyahatlerinde şarjlarının bitmesini istemez. Bu nedenden dolayı da mutlaka bir powerbank edinirler. Sizler de bu talep doğrultusunda internetten satılabilecek ürünler arasında yer alan taşınabilir şarj cihazını mutlaka düşünmelisiniz.

internetten satis

3) Bebek Ürünleri Satmak

Hiçbir zaman bitmeyecek bir sektör ‘’Bebek ürünleri’’ dir. Her sene doğumlar artmakta bu nedenle de bebek ürünleri ihtiyacı da gittikçe artmakta. Burada ne yapmak gerekiyor? Düşük fiyattan bozulmayan bebek ürünleri temin etmeniz gerekir. Ucuza mal ettiğiniz ürünleri kâr oranını da hesaplayarak satmanız gerekir. Eğer, el işlerinde iyiyseniz kendiniz de patik, zıbın ve elbise gibi şeyler dikip satabilirsiniz.

4) Takı Yapıp Satmak

Evden ne satabilirim? Sorusununa basit ve pratik olarak bu cevap verilebilir. Türkiye’de takı tasarımı ve evde süs ürünleri yapmak gelenek olarak nesilden nesile aktarılır. Eğer, böyle yetenekleriniz varsa ve para kazanmak istiyorsanız takı yapıp satmak tam da size göre diyebiliriz.

5) Güzellik Aksesuarları Satmak

Farmasi gibi network marketing imkanı veren firmalardan toptan ürün alıp satabilirsiniz. Bunun için network marketing firmalarına üye olup gerekli bilgileri doldurmalısınız. Ürünleri alıp sürekli olarak satmaya başladığınızda bir sonraki alışlarda size özel toptan indirimler uygulanır. Son yıllarda internetten ne satabilirim? Sorusunun cevabının alternatif cevabı ‘’Network marketing’’dir. Bu nedenle varyasyonları da düşünülmelidir.

6) Vitange Ürünler Satmak

Buradan kasıt; doğal bir yapıda olan eski ürünleri satmaktır. İnternetten 2.el ürün satmak istiyorsanız ve doğal ürünleriniz varsa internet ortamında satabilirsiniz. Her yıl estetik zevki biraz da olsa değişmektedir. Günümüzde de doğal ve antika tarzında ürünler ofislere ve evlere güzel bir hava katmaktadır.

7) Grafik Tasarımı Ürünleri Satmak

Evden para kazanmak adındaki yayınımızı okuduysanız orada ayrıntılı olarak online para kazanma konusuna değinmiştik. Günümüzde rekabetin ve şirketlerin artması ile birlikte birçok grafik tasarım işi ortaya çıkmıştır. İlgili programlara hakimseniz ve kendinize güveniyorsanız şirketlerin ve ticaret ile uğraşan bireylerin ihtiyacını karşılayabilir bundan para kazanabilirsiniz.

Grafik yaparak para kazanma fikri son zamanlarda forum kültürü ve freelancer çalışma kültürü ile yayılmıştır. Sizler de bu pastadan payınızı alabilirsiniz.

8) Makale Satmak

Makale satarak para kazanma yazımızda detaylı olarak ele almıştık. Bu kazanç türünde akademik veya seo uyumlu makale satarak para kazanmanız mümkün. Bunun için makale yazımında kendinizi geliştirip çeşitli platformlarda satmanız gerekir.

R10 ve Wmaraci gibi forum sitelerinde de bol bol ticaret yapabilirsiniz. Site sahipleri, genel olarak bu forumlarda vakit geçirir.

internetten para kazanmak 1

9) Konserve Ürünler Satmak

Çalışan insanların konserve ürün yapıp satmaya vakti olmayabilir. Bunun için de sizden konserve ürünler alınabilir. Peki, hangi konserve ürünleri satabilirsiniz? Domates, turşu, patlıcan vs. Bu ürünleri her kış satabilirsiniz.

10) Stok Fotoğraf Satmak

Bir önceki yayınımızda stok fotoğraf satarak para kazanma konusuna değinmiştik. Bu kazanç modelinde çektiğiniz yüksek çözürlüklü ve güzel fotoğrafları internet üzerinden satıyorsunuz. Tabi, bunun için aracı siteleri kullanmanız gerekir. Aracı siteler üzerinden yaptığınız satışlarda size belirli bir telif ücreti ödenir. Bu siteleri ilgili yayınımızda paylaşmıştık.

11) 2.El Kitap Satmak

Kitap okumayı seven ve daha çok kitap okumak isteyen kişiler okudukları kitapları, forumlar ve kitap satma platformları aracılığı ile satıp gelir elde edebilirler. Bu gelirle de yeni kitaplar alıp okuyup tekrar satabilirler.

12) Doğal Ürünler Satmak

Çiftliğiniz veya bir bahçeniz varsa doğal meyve ve sebze satışı yapabilirsiniz. Tabi, ilk zamanlarda mecburen yakın lokasyona yapmak zorundasınız. Bunun yanı sıra yaptığını doğal reçelleri ve ürünleri de satabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1) İnternetten Ne Dikip Satabilirim?

İnternet üzerinden diktiğiniz her şeyi satma imkânınız var. Bunun için satabileceğiniz ticari platformu bulmanız gerekir. Talebe yönelik ürünleri; eldiven, atkı, kazak, takı ürünler vs. diktiğinizde satmanız daha da kolaylaşacaktır. İnternetten ne satabilirim diyorsanız ve ev hanımıysanız dikiş yöntemi ile satışı mutlaka düşünün derim.

2) İnternetten Ne Alıp Satabilirim?

İnternetten ticaret yapmak istiyorsanız ilk olarak uygun fiyatlı ürünleri bulmanız gerekir. Yukarıda bahsettiğimiz ürünlere ek olarak son zamanlarda moda haline gelen; vücut güzelleştirici kremler, kulaklıklar, pratik ev aletleri ve oyun aksesuarları satabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki; ticaret yapan bir kişi mutlaka çağın gereksinimlerini görmelidir. Eğer, talebe zamanında cevap verilirse ciddi kazançların olacağını hatırlatmakta fayda var.

3) İnternetten Ne Satabilirim Forum Üzerinden?

Forumda ticaret yapma kültürü Türkiye’de son senelerde iyice gelişmiştir. R10.net ve Wmaracı gibi forumlarda dilediğiniz ürünü alıp satabilirsiniz. Yüksek sayıda kullanıcıları olduğu için ürün yelpazesi bir hayli geniş.

Eğer, buradan aktif olarak satış yapmak istiyorsanız dijital ürünlere (Grafik, makale, yazılım) yönelmeniz gerekir. Bunun yanı sıra buradaki kişiler teknoloji ile içli dışlı oldukları için teknolojik ürünleri pazarlamak daha mantıklı olacaktır.

4) İnternetten Nasıl Ticaret Yapabilirim?

Bu soruyu soruyorsanız ilk olarak e-ticaret hakkında temel bilgileri, eğitim yolu ile öğrenmeniz gerekir. Temel bilgileri edindikten sonra işe koyulabilirsiniz. Şu adımları takip ederek basit bir şekilde internet üzerinden satış yapabilirsiniz;

 1. Uygun fiyatlı ve toptan alınabilecek ürünleri bulmak
 2. Bu ürünlerin teslimat yöntemini belirlemek ve kargo firması ile anlaşma yapmak
 3. Pazarlama stratejisi geliştirmek
 4. Reklam ağlarını başarılı bir şekilde yönetmek
 5. Müşteri memnuniyetini sağlamak

14) Bilginizi Satabilirsiniz

Doğal bir ürün tedarik edemiyorsunuz veya elinizden bir iş gelmiyorsa fakat bir konuda uzmanlığınız varsa internetten uzmanlığınız olan konuyla ilgili bilginizi satabilirsiniz. Nasıl olacak dediğiniz duyar gibiyim.. Hemen konuyu biraz açıyorum.

Örneğin ekonomi bilginizin yüksek ve bir üniversitenin ekonomi bölümünden mezunsunuz diyelim. Öncelikle instagram ve facebook ekonomi gruplarına katılın. Bu grup veya sayfalarda(instagram için gönderi yorumu) isminizi öne çıkartma yani PR çalışması yapın. İnsanlar zamanla sizi fark edecektir. Sonrasında twitterdan kendinize bir hesap açın ve artık yorumlarınızı o sayfadan yaptığınızı duyurun. Sayfaları kendi isminiz soyisminiz ile açmanız hem güvenirlik açısından hem de akılda kalıcık açısından iyi olacaktır(isminiz hüsamettin değilse tabi :) )

Sonrasında twitterdan etkin ekonomi bilginizi konuşturun, nokta atıcı borsa tahminleri ve gündeme yönelik ekonomi yorumları yapın. Diğer ekonomi sayfalarından kendinize takipçi çekmeye çalışın. Tabi ki bir kaç günde olacak iş değil. Bu yöntem ile en az 3-5 ay sabırla sadece isminizi duyurma çalışmaları yapmalısınız.

Twitterda da en az 10 bin takipçiye ulaştıktan sonra artık youtube’a geçin. Youtube’a günlük ekonomi yorumlarınızı içeren izleyenin çıkmak istemeyeceği kalitede videolar yapın. Bu videoları daha önce kasmış olduğunuz instagram ve twitter sayfanızdan paylaşıp, facebook gruplarından yayın.

Bu şekilde geçirdiğiniz bir senenin ardından isminizi alanda epey duyurmuş olacaksınız. İşte şimdi geldik bilginizi satma kısmına.

İhtiyaç duyulan bir alanda online ücretli seminer verin! Bu seminerlerin duyurusunu sosyal medya hesaplarınızdan yapın. Emin olun onlarca insan katılacaktır. Maliyet ise 0 TL. Ya da bu seviyeye gelene kadar ki harcadığınız emek diyelim.

Unutmayın! Bu seminerleriniz gerçekten ihtiyaç duyulan bir alanda olmalı. Başlangıçta ücret çok fazla olmamalı. Hatta aşırı uygun yapabilir, çekilişler düzenleyebilirsiniz. Çok sık seminer/kurs vermeyin. Ortalama ayda bir seminer/kurs verin. Bir yandan youtube’a videolar yapmayı unutmayın.

Yok ben seminer veremem derseniz, youtube’un “katıl” özelliğini kullanarak da para kazanabilirsiniz. Katıla özel bilgiler içeren videolar size müşteri kazandıracaktır. Ayrıca katıl butonuyla katılan kişilerin genelde bu üyelikten çıkmadığını ve hatta bir çok insanın katıldığını dahi unuttuğunu biliyor muydunuz?

Bilginizi bu şekilde pazarlayabilirsiniz. Şunu unutmayın! Gerçekten o alanda uzman olmalı ve alanın arz-talep durumu iyi olmalıdır.

15) Satılan ürünü alın daha pahalıya satın

Bir konuda uzman değilim, doğal ürünlere erişimim yok ve elimden bir iş de gelmiyor, şu durumda internetten ne satabilirim diyorsanız sizi şöyle alalım.

Başlangıçta kulağa itici gelse de “komisyonculuk” işi insanoğlu var olduğundan bu yana var olan bir iş. Herhangi bir ürünü mercek altına alın. Bu bir araba markası-modeli, bir bilgisayar markası modeli veya bir telefon markası modeli olabilir. Örneğin en hızlı satılanlardan birisi olarak bir telefon markası modelini ele alalım. İphone 10 sat diyelim.

Iphone 10 piyasasını iyi takip ederek başlayın işe. Acele etmeyin. Uzun süre izleyin. Sorunsuz iphone 10’lar kaç tl den satılıyor, kaç tl den direk alıcı buluyor. Bunu letgo, sahibinden gibi yerlerden takip ede ede gerçek anlamda öğrenin ve iphone 10 uzmanı olun bir nevi. Diyelim 10 birimden rahat alıcı buluyor, 9 birimden direk satılıyor ve siz 8.7 birime denk geldiniz. Hemen alın ve 10.5 birimden ekleyin. Bu piyasa çok hızlı, muhtemelen hemen satılacaktır. Diyelim satılmadı, 1 ay sonra 10 birime düşürün fiyatı. Zannetmiyoruz ama diyelim yine satılmadı, 9-9.5 birim arasına eklediğiniz de zaten hızlıca gidecek. Burada önemli olan o 8.7 birime denk gelmek yani sıkı takip.

Bunun için sahibindenin arama kelimesi alarmını veya letgonun arama kelimesi bildirim ayarlarını kullanın. O arama kelimesinde ilan eklendiği an bildirim gelecektir. Uygun fiyata satan bulduğunuzda pazarlık yapmaya çalışmadan alın. O kişiye onlarca kişi yazıyordur çünkü. Bu arada aldığınız ürünün sorunsuz olmasına kesinlikle özen gösterin diğer türlü kar edeceğim derken müthiş bir zarar da edebilirsiniz.

Size bu yayında internetten ne gibi şeyler satabileceğiniz konusunda fikir vermeye çalıştık. Burada yazanların hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir sonuçta son eylem sizin kararınız olacak.

Bizim tek tavsiyemiz araştırmaya devam etmenizdir.

Buraya kadar okuduysanız bir yorumunuzu bekleriz ;)

Sizin Yorumunuz Nedir?