1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Ne İş Yapabilirim

Ne İş Yapabilirim


Ne İş Yapabilirim ,Evden nasıl para kazanabilirim,yada para kazanmak için neler yapmalıyım diye düşünenlere bir kaç iş fikri bulduk. İnternet üzerinden nasıl paralar kazanabileceğinizi anlatan bu makalemizi dikkatlice okuyup içerisindekileri daha doğrusu kafanıza yatanları uygularsanız sizde para kazanabilirsiniz..

Evden Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Hadi gelin makalemizde ne iş yapabilirim sorusuna cevaplar arayalım iyi okumalar:=)) Unutmadan kahvenizi yada çayınızı yanınıza almayı unutmayın.Para kazanmak zor iş ama sabır ve çaba ile binlerce tl evinizde oturarak kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı

Yazarların haber makalelerini formüle etmeleri, içerik oluşturmaları ve İnternet’teki neredeyse her sitenin sayfalarını dolduran yaratıcı fikirler üretmeleri her zamankinden daha fazla gereklidir. Ve birçok büyük sitenin kurum içi yazarları olmasına rağmen, artan sayıda site içeriklerini dış kaynak olarak kullanıyor ve serbest yazar ve içerik oluşturucuları işe alıyor. Yazma deneyimi çok faydalıdır, ancak gerçekten başlamanız gereken şey, dürtü, hırs ve her gün meydana gelen olaylarla ilgili benzersiz bir açı bulma becerisidir.

Upwork.com gibi siteler , Freelancer.com ve Media Bistro gibi çevrimiçi serbest çalışma pozisyonlarını listeler . İşe alınmak için, büyük olasılıkla sağlam bir çalışma portföyüne veya en azından özgeçmişinize ekleyebileceğiniz bazı yazı örneklerine sahip olmanız gerekir.

 

Ne İş Yapabilirim
Ne İş Yapabilirim

Sosyal medya Yöneticisi

Hemen hemen her büyük işletme, müşterilerine doğrudan ve televizyon, basılı veya radyo reklamları için ağır bir ödeme yapmadan ulaşmanın bir yolu olarak sosyal medyaya girmiştir. Ancak her büyük işletmenin sosyal medya hesaplarını yönetecek biri yoktur, bu nedenle daha fazla kişi sosyal medya yöneticisi olarak kendilerini pazarlamaya ve işletmelerin çevrimiçi takiplerini büyütmelerine ve erişimlerini genişletmelerine yardımcı olmaya başladı.

Göreceli olarak yeni olduğu için bu evde çalışma işi için çok az veri bulunmasına rağmen, sosyal medya yöneticileri için binlerce liste CareerBuilder.com , SimplyHired.com ve Upwork.com gibi sitelerde bulunabilir . Sosyal medyaya hakimiyetiniz ve büyük bir takipçiniz varsa, doğrudan şirketlere ulaşarak ve yardıma ihtiyaçları olup olmadığını sorarak başlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Temsilcisi

Birçok işletme, telefona her saat cevap verebilecek, müşterilere yardımcı olabilecek ve siparişleri işleyebilecek veya iadelerle ilgilenebilecek işçilere ihtiyaç duyar. Ancak daha fazla işletme çevrimiçi olarak faaliyet gösterdiği için, bu işlerin artan sayıda evde çalışan müşteri hizmetleri çalışanlarına gidiyor.

Evde çağrı merkezi temsilcisi olmak bir bilgisayar gerektirir ve belirli bir yazılım veya ekipman gerektirebilir. Müşteri hizmetleri, veri girişi, perakende satışlar veya yönetimdeki herhangi bir deneyim gibi harika bir telefon sesi de yardımcı olur. Düzinelerce site, Upwork.com , Freelancer.com ve SimplyHired.com dahil çağrı merkezi temsilcileri için iş fırsatları listeliyor . Bununla birlikte, yerel işletmeler tarafından sunulan listeleri yerel gazetenizde de bulabilirsiniz.

Evden İşler Bulma

Yukarıda listelenenlerin yanı sıra, iş ilanları sunan diğer web siteleri arasında Monster.com , indeed.com , Guru.com , iFreelance.com ve Freelanced.com bulunur . Monster veya Indeed gibi geleneksel bir iş sitesinde arama yaparken, “uzaktan çalışma” veya “evden çalışma” gibi anahtar kelimeler kullanın ve konum alanına “her yerde” veya “uzak” yazın.

Evde iş aramaya başladığınızda, tam bir özgeçmiş oluşturmanız çok önemlidir. Ve herhangi bir çevrimiçi çalışma yaptıysanız, o çalışmaya bağlantılar sağlamak yardımcı olabilir. Referanslar da yardımcı olur, özellikle bu alanlardan herhangi birinde yaptığınız işleri denetleyen herhangi birini listeleyebilirseniz.

Serbest çalışan veya uzaktan çalışan biri iseniz, göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli husus, doğru işletme kredi kartını seçmektir . Serbest çalışan olarak, paranızın büyük şirketlerden biraz daha ileri gitmesi gerekebilir. Sizin için en iyi kartı almak için her bir işletme kredi kartının nakit iadesi, yıllık ücreti ve tanıtım dönemi koşullarını karşılaştırdığınızdan emin olun.

Serbest çalışan olarak çalışmak aynı zamanda vergilerinizin biraz farklı olduğu anlamına gelir. Bir W2’ye ek olarak, ne tür bir iş yaptığınıza bağlı olarak bir dizi başka form doldurmanız gerekecektir. Ayrıca değişik işler arıyorsanız iş fikirleri kategorimize bir göz atın.

Bu Evden Çalışma İşi bir aldatmaca mı?

Birçok meşru evde çalışma fırsatı olmasına rağmen,  dolandırıcılık hala var. Ancak onları bulmak ve net bir şekilde yönlendirmek size kalmış o yüzden iş seçerken iyi araştırmanız lazım..

  • Ulusal Tüketiciler Ligi ve Fraud.org’a göre, evde iş aramaya başlarken atmanız gereken bazı adımlar ve dikkat etmeniz gereken işaretler var:
  • Araştırma, araştırma, araştırma: Tam olarak kimin için çalıştığınızı bilmek önemlidir. İlgilendiğiniz bir iş ilanı bulduğunuzda, işe alan şirketi araştırmaya özellikle dikkat edin. Bunları Better Business Bureau ile kontrol edin ve herhangi bir şikayet veya mükemmel olmayan incelemeler için bir Web araması yapın.
  • Referans isteyin: Evde çalışmak üzere işçi kiralayan herhangi bir şirkette kendileri için çalışan başka insanlar da olabilir. Kaç tanesini sorun ve bunlardan herhangi biriyle iletişim kurup kuramayacağınızı öğrenin. Referans veya iletişim bilgileri vermek istemiyorlarsa, bu iyiye işaret olmayabilir.
  • Herhangi bir para harcamadan önce uzun ve sıkı düşünün: Bazı evde çalışma işleri, başlamak için malzeme veya ekipman satın almanızı gerektirecektir ve bu meşru olmadıkları anlamına gelmese de, kırmızı bir bayrak olmalıdır. Ekipman için ödeme yapmanız istenirse, ne ve kimden satın aldığınızı anladığınızdan emin olun. Ayrıca, yeni işiniz işe yaramazsa, ekipmanınız için iade politikasını sorun.
  • Upwork.com gibi birçok çevrimiçi iş platformunun da iş dolandırıcılıklarını tanımak ve kaldırmak için kendi sistemleri vardır. Siteye göre, bunların çoğu işçilere sitenin ödeme sistemi dışında ödeme yapmaya çalışan ve bir tür çek veya banka havalesi dolandırıcılığı yapan “işverenleri” içeriyor.

Evde çalışmak birçok kişinin hayalidir ve teknoloji sayesinde, bu rüya her zamankinden daha fazla insan için gerçek oluyor. Ancak evde çalışmak istiyorsanız, olasılıkları araştırmanız ve bu işlerin çoğu için gerekli becerileri geliştirmeniz gerekir.

Sizin Yorumunuz Nedir?