1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi/Finans
  3. Türkiye’de rekor seviyelere varan Dolar küresel piyasalarda düşüyor

Türkiye’de rekor seviyelere varan Dolar küresel piyasalarda düşüyor


Amerikan doları dünya piyasalarında hızla düşerken türkiye’de rekora doğru gidiyor. ABD seçimlere yaklaşırken kriz daha çok artıyor durum böyle olunca artı pandemi’de hızla amerikada artış gösterince dünya piyasalarında dolar hızlı bir şekilde değer kaybediyor.

Türkiyede Dolar Rekora Doğru Gidiyor

Dünya genelinde dolar hız kaybettikçe türkiyede dolar artışı emin ve sağlam adımlarla tırmanışta,peki türkiye’de doların ateşi neden sönmüyor.

Bu sorunun cevabı basit pamdemi ve türkiye genelinde’deki krizler yunanistan ve fransa ile resmen savaşa girmek üzereyiz iç piyasalarda nakit akışı hızlı bir şekilde düşüşte,Merkez bankası rezervelerin’de para kalmadı durum böyle oluncada ekonomi yönünden zayıf olan türkiye bu negatif durumlardan fazlaca etkilendi dolarında yükselmesi kaçınılmaz oldu.

Dolar Bugün Nekadar

08,09,2020 dolar son durum fiyatı

dolar fiyatlari

Gördüğünüz üzere dolardaki yükseliş devam etmekte bu tarihler arasında git gel yapan doların 1 ay içerisinde 8 tl’yi geçme ihtimali yüksek.  Yıl sonu dolar nekadar olur diyenlere cevap eğer kriz daha çok büyür savaş alarmları verilirse doların 10 tl ve 15 tl arasında büyük bir çıkışı yakalayacağına ekonomi yazarlarıda hem fikir. O yüzden Dolar yükselir mi sorusuna yanıt EVET dolar yükselicektir. Daha fazla bilgi için lütfen Ekonomi/Finans Kategorisine göz atın.

Dolar Almak Mantıklımı?

Belli bir paranız var ve bunu değerlendirmek istiyorsanız kesinlikle eğer sabırlı biriyseniz dolar almak  size yüksek kazanç getirecek güvenli limanlardan biri olur.

Dolar yükselir mi son dakika yorumlar

Sizin Yorumunuz Nedir?