1. Ana Sayfa
 2. Yatırım
 3. En Çok Kazandıran Tarımsal Ürünler 2021

En Çok Kazandıran Tarımsal Ürünler 2021


En Çok Kazandıran Tarımsal Ürünler veya kazandıran tarımsal ürünler listesini bulacağımız bu yayınımızda tarım işi düşünmeseniz bile size acaba mı dedirtecek bazı tavsiyelerimiz olacak.

En karlı tarım iş fikirleri 2021 yılı içerisinde daha da önem kazanacak gibi duruyor. Çünkü pandemi dolayısıyla halk pazara gitmek istemiyor, fakat organik ürünlerden de almak istiyor. İnternetten tarım ürünü satıp para kazanmanın tam zamanı gibi duyur. Bu konuda 1-2 başarılı girişim yakın zamanda gerçekleşti hatta!en karlı tarım ürünü

Çiftçi ne ekerse kazanır 2021 yılında da gündem olacak. Çünkü çiftçi 2020’de pandemi dolayısıyla bir çok üründen zarar da etti. Bu durumda çiftçi ne ekerse zarar etmez hususu da önem taşıyacak.

Tarlaya Ne Ekmeli, Hangi Üründe Para Var?

Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var araştırmasına başlamış gibi duruyorsunuz. Veya şu an için aklınızda küçük bir fikir sadece. Tarlaya ne ekmeli araştırması yapıyorsanız öncelikle şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Bulunduğunuz mevsimde veya sonraki mevsimde yetişen/yetişecek mevsiminde ürünler hangileri?
 • En çok para kazandıran ürünler hangileri araştırması yapılmalı.
 • Pazar ile içli dışlı, fiyatların sıkı takipçisi olmalısınız.
 • Susuz tarım ürünlerini bilmeli ve araştırmalısınız
 • Tarım ürünlerinde kar oranlarını etkileyen faktörleri bilmelisiniz.
 • Ürünü kendiniz mi yetiştireceksiniz, aracıdan mı alacaksınız yoksa ithal mi edeceksiniz?
 • Ne kadar sermayeniz var ve ne kadar olmalı, rakip analizi!
 • Hiç bilmeyen bir kişi tarım ürünü işi yapmalı mı? Bunu araştırmalısınız.

Tarım Karlı mı?

Tarım karlı mı sorusunun cevabı biraz sizde bitiyor. Tarım işleri emek ve takip gerektiren işler. Eğer takip edebilecek zamanınız varsa ve uygun şekilde yatırım yaparsanız tabi tarım karlı diyebiliriz.

Getirisi yüksek tarımsal ürünler

Getirisi yüksek tarımsal ürünlerden bahsetmeden önce modern tarım yöntemlerinden hangisinin size uygun olduğunu seçmelisiniz. Bu tarım yöntemleri topraklı tarım – topraksız tarım ve susuz tarım olarak sıralanabilir.

Getirisi yüksek tarımsal ürünler 2021 için şu şekilde sıralanabilir:

 1. Trüf mantarı
 2. Makademya Fındığı
 3. Kuzu Göbeği Mantarı
 4. Kinoa bitkisi
 5. Ispanak
 6. Biber(sivri biber 2020’yi şampiyon olarak kapattı)
 7. Süs bitkileri
 8. Safran yetiştiriciliği
 9. Altın Çilek
 10. Japon Akçaağacı

Sulama gerektirmeyen tarım ürünleri

Sulama gerektirmeyen tarım ürünleri son zamanlarda su faturalarına gelen zamlar ve çiftçinin bu konuda desteklenmemesi ile önem kazanmaya başladı. Maliyeti daha düşük olan Sulama gerektirmeyen tarım ürünleri, bakımı veya yetiştirmesi de kolay ürünlerdir.

Sulama gerektirmeyen tarım ürünleri listesi:

 1. Bonzai bitkiler(2020’de çok satıldı)
 2. Badem
 3. Goji berry (kurt üzümü)
 4. Goumi
 5. Lavanta
 6. Sarımsak

Eğer küçük çaplı bir yetiştiriciyseniz özellikle listedeki lavanta ve goji berry tam sizlik. Yetiştirmesi çok zor olmamakla birlikte satışları fena değildir. Hatta Goumi satışı arz-talep karşılamıyor diyebiliriz. Spesifik tarımsal ürünlere yönelmekte fayda var.

Ne Ekmeliyim 2021

Ne ekmeliyim 2021 yılı için soruyorsanız size bir kaç fikir verelim. Öncelikle kısa dönemli mi ekeceksiniz uzun dönemli mi, bunu belirlemeniz gerekiyor. Kısa zamanda çok kazandıracak tarım ürünü istiyorsanız 2021 yılında pandeminin devam edeceğini ve henüz aşılanma/virüsün geçmesinin bu sene zor olduğunu bilmenizde fayda var. Bu sebeple şunu sormalısınız kendinize: “Korona döneminde ne ekersem hızlı satarım?”

Korona Döneminde Tarım Sektörü

Hızlı satılan tarımsal ürünler pandemi döneminde özellikle “pazar ürünleri” diyebiliriz. Bunları internetten pazarlarsanız karınız oldukça artacaktır. Tarladan kapıya şeklinde hizmet başlatıp sosyal medyaya reklam vererek başlayabilirsiniz. Bu hususta en önemlisi, sunduğunuz hizmet kalitesi olacaktır. En üst düzeyde tutmanız, tedarikçiyi iyi seçmeniz şart.

Direk siz ekip satarsanız çok daha iyi olacaktır ama unutmamalı ki tedarikçiler olmadan bir süre sonra müşteri talebine yetişemez olursunuz.

Tarımsal ürünlere yatırım örneklerinden biri, bizim son zamanlarda en beğendiğimiz “mevsimi.com” oluyor. Tarladaki mevsimlik ürünleri kapınıza getiriyoruz mottosuyla yola çıkan girişim kısa zamanda epey beğenildi. Bir göz atıp ilham alabilirsiniz.

tarim-ithalat-yatırım

Tarımsal İthalat İş Fikri

Tarımsal ithalat iş fikri düşünebileceğiniz iş fikirleri arasında olabilir. 90’lı yıllarda sizce muz neden sadece zengin meyvesi idi? Şu an neden kilosu 5-6 TL’ye alınabiliyor? Sizce?.. Yorum bırakabilirsiniz ama sadece şunu söyleyelim, ülkemizde ne yetişmiyor ve aynı zamanda dışarıda rağbet görüyor?

Evde Bitki Yetiştirerek Para Kazanmak

Evde bitki yetiştirerek para kazanmak ise görüldüğü kadar basit olmayan, ilgi gerektiren bir iştir. Bir eviniz ve bahçeniz varsa kolayca kendi seranızı yapıp, kilosu pahalı bitkiler yetiştirip, internetten veya direk kendiniz pazarlayabilirsiniz. Bunun için bitkilere ilgili olmalı ve bu işi sevmelisiniz. Deneme-yanılma aşamalarında biraz zarar edeceğiniz için cebinizde 3-5 bin sermaye olması da faydanıza olacaktır.

Şu da dikkatini çekebilir! 3 Karlı Yatırım Alanı!

Bu yayınımızda sizlere Getirisi Yüksek Olan En Karlı Tarım Ürünleri ve Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var bunu anlatmaya çalıştık. Ayrıca; En çok para kazandiran meyve ve sebzeler, Susuz yetişen tarla bitkileri, Kilosu en pahalı bitkiler, Sermayesiz Tarım Yatırımları, En Karlı Tarımsal iş Fikirleri ve para kazandıran tarım ürünlerini anlatmaya çalıştık. Bir başka yayınımızda görüşmek dileğiyle.

 

Sizin Yorumunuz Nedir?