1. Ana Sayfa
  2. Yatırım
  3. Düşünebileceğiniz 3 Kısa Vadeli Yatırım Önerisi

Düşünebileceğiniz 3 Kısa Vadeli Yatırım Önerisi


Kısa vadeli yatırım, kısa zamanda çok para kazanma amacı ile yapılan yatırımlara denir. Bu yatırım türünde kriz zamanları iyi analiz edilerek ciddi kârlar edilebilir. Diyelim ki kriz dönemini önceden kestirdiniz, peki kısa vadeli yatırım araçları arasından hangisini seçeceksiniz? Bu konu ile ilgili tüm detay ve önerilimiz bu yayında.

Kısa Vadeli Yatırım Araçları Nelerdir?

  1. Kripto Para Borsası
  2. Döviz
  3. Hisse Senedi

1) Kripto Para Borsası

Kripto para borsası kolay manipüle edilebildiğinden kısa vadede kazandıracak yatırımlar arasında yer alıyor. Peki, buradan nasıl para kazanacaksınız.

Kripto para borsaları kısa vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin rahatlıkla para kazanabileceği bir alan. Burada ‘’Trade’’ kavramını çok iyi öğrenmeniz gerekir. Trade ile kısa vadede al sat yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ‘’Dünya gündemi’’ olacaktır. Kripto para borsaları dolar endeksine zıt olarak ilerler.

2) Döviz

Döviz uzun vadede mutlaka kazandıran bir araçtır. Ancak, kısa vadede bana para lazım diyorsanız siyasi gerilimleri takip etmeniz gerekir. Kısa vadede neye yatırım yapmalı? Sorusunu soruyorsanız, örneğimize geçelim;

Örnek vermek gerekirse; ABD ile Türkiye arasında küçük bir siyasi kriz meydana geldi diyelim. Siz de bu krizi ön gördünüz ve dolar aldınız. Bu dolarları siyasi gerilim tırmandığı zaman sattınız. Siyasi gerilimlerde döviz ciddi anlamda değer kazanır. Bu nedenle bu tarz siyasi olayların takibini yapıp kısa vadede ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

kisa vadeli yatirim onerileri

3) Hisse Senedi

Kısa vadeli hisse yatırımı yapmak için ilk olarak bir borsaya üyeliğinizin olması gerekiyor. Daha sonraki aşamada ise dünyayı takip edip yükselen değerleri takip etmeniz gerekiyor. Peki, neyi kastettik?

Örneğin; koronavirüs sırasında dijital eğitim çerçevesinde ‘’Zoom’’ uygulamasına sahip olan şirketin hisse senetleri aniden katlamıştır. Türkiye’de enerji bulunmasından sonra enerji şirketlerinin hissesi artmıştır.

Kısa Vadeli Yatırım Araçları 2021  Yılında Değişir Mi?

Dijitalleşme ile birlikte ‘’Kripto’’ nun değeri diğerlerine göre biraz daha artabilir. Kısa vadeli kârlı yatırımlar arasında zirveyi alabilir. Buna ek olarak aşının bulunması ile birlikte ‘’Döviz’’ de düşünülmeye devam edilebilir.

Sizin Yorumunuz Nedir?