1. Ana Sayfa
  2. Yatırım
  3. Uzun Vadeli Yatırım İçin 3 Hisse Senedi Önerisi

Uzun Vadeli Yatırım İçin 3 Hisse Senedi Önerisi


Uzun vadeli yatırım yapmak için iyi analiz ve iyi sabır gerekiyor. Birbirilerini tamamlayan bu ikili, kazancın anahtarı durumunda. Çünkü, geleceği görmeden alınan uzun vadeli yatırım hisseleri, hüsranla sonuçlanabiliyor. Bu nedenle de piyasa odaklı analiz yapmakta fayda var. Sizler, için bu analizi yaptık ve derledik. Bu yayında sizler için analiz ettiğimiz hisseleri bir düşünün deriz. İşleyeceğimiz hisseler;

  1. Koza Altın
  2. Aselsan
  3. Turkcell

Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edin!

  • Uzun vadeli düşünün
  • Portföylerinizi çeşitlendirin
  • BIST – 100 hisse senetleri değerlendirilmeli
  • Aracı kurumlar yakından takip edilmeli
  • İlk 10’da yer alan hisseler dikkatle incelenmeli

1) Koza Altın Hissesi

Uzun vadeli yatırım önerileri arasında ilk sıraya yerleştirdiğimiz bu şirketi biraz daha yakından tanıyalım; 2019 senesinde 345.343 onsluk üretim sağlayan ve o sene 2 milyar 849 milyar TL gelir elde eden Koza Altın, 2019 yılının sonunda kârını yüzde 51 arttırırken brüt satışlarını da yüzde 77’ye kadar çıkardı. Kısa sürede ciddi büyüme yaşayan bu şirket gelecek vaat ediyor. Elbette ki sahip olduğu 119 tane arama ruhsatı bunu kanıtlar nitelikte. Eğer, uzun vadeli hisse düşünüyorsanız Koza Altın hisseleri portföyünüzde mutlaka olmalı.

uzun vadeli yatirim 1

2) Aselsan Hisse Senetleri

Daha önceden yaptığı proje teslimatları ile kazanç elde eden Aselsan, koronavirüs sürecinde de üretimini durdurmadı. Bu yüzden uzun vadeli yatırımlar arasında 2.sırada yer alıyor. Şirket, yılın başında ciddi siparişler aldı. Tahsilat konusunda bir problem yaşamayan şirket, pozitif nakit pozisyonunu koruyor. Aselsan hisse senetleri, koronavirüs sürecinde ciddi anlamda düşünülebilir.

3) Turkcell Hisse Senetleri

Finansal giderlerin azalması ve şirketin etkinliğini arttırmasından dolayı uzun vadeli yatırım önerisi listemize Turkcell’i de eklemek istedik. IÇ20’de 873 milyon TL kâr açıklayan ve operasyonel karlılığını güçlendiren Turkcell, pandemi döneminde artan kullanıcıları ile birlikte geleceğe dair umut olabilecek pozisyonda duruyor. 2021 beklentilerine göre Turkcell hisse senetleri %10 kazandırabilir. Bunun bir tahmin olduğunu unutmamak gerekir elbette.

Uzun Vadede Neye Yatırım Yapmalı?

Yayında da ele aldığımız gibi uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız hisse senetlerini düşünebilirsiniz. İyi analiz ile alınmış hisseler, gelecekte büyük paralar kazandırabilir.

Sizin Yorumunuz Nedir?