1. Ana Sayfa
  2. Yatırım
  3. En İyi Yatırım Aracı 2021 Tahmini

En İyi Yatırım Aracı 2021 Tahmini


En iyi yatırım aracı, dönemin şartlarına ve krizlerine göre belirlenmelidir. Kesin olarak kazandıran yatırım aracı ‘’Budur’’ demek yanlış bir davranış olacaktır. Değişen zamana göre en iyi yatırım araçları da değişmektedir. Örneğin, on yıl önce en çok ‘’Altın’’ ve ‘’Dolar’’ a yatırım yapılırken dijitalleşme ile birlikte ‘’Bitcoin’’ ve ‘’Hisse senetleri’’ne de ciddi anlamda yatırımlar yapılmaya başlandı.

Bu yatırımların artmasının sebebi ise dijital yoldan kolay yatırım yönetimi oldu. Geleneksel yatırımlarda yönetim zorken dijital yatırımlarda yönetim işlemlerinizi saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz, yatırım tavsiyesi olmayan ‘’Tahminler’’imize geçelim;

En İyi Yatırım Araçları 2021’de Ne Olur?

Korona virüsün ardından dünyada ciddi anlamda değişmeler görüldü. Geleneksel paranın değeri azalırken dijital paralarda ciddi değerlenmeler görüldü. Örneğin, pandemiden önce 7000 Dolar olan Bitcoin, yayını kaleme aldığımız 2020’nin sonlarında 25.500 Dolar civarında.  Örneğimizden de anlayacağınız üzere biz ilk olarak dijital paraların değerleneceği düşüncesindeyiz. Buna paralel olarak da 2021 en iyi yatırım aracı sıralaması yaparsak 1.sıraya Bitcoin’i yerleştireceğiz. Peki Neden?

En İyi Dijital Yatırım Aracı: Bitcoin Olabilir!

Hatırlarsanız 2021’de yatırım yapılabilecek coinler yayınımızın zirvesinde Bitcoin vardır. Bitcoin’i bu listenin zirvesine koymamızın çeşitli sebepleri  var. Tarihsel bağlamda incelendiğinde bunları çok daha net bir şekilde görüyoruz. Bazı coinler kısa vade de yatırım aracı olsa da Bitcoin uzun vadede en iyi yatırım aracı olabilir. Btc’yi zirveye koymamızın sebepleri şunlar;

en iyi yatirim

  • İlk olarak merkeziyetsiz bir yapıya sahip. Herhangi bir yere bağlı değil.
  • En iyi yatırım aracı olmasının bir diğer sebebi ise ‘’Dijital’’ ve kolay kullanılabilir olması. Tek tık ile saniyeler içinde al-sat işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yükselince satın, düşünce alın!
  • Transfer hızı, geleneksel paralara göre çok daha yüksek. Saniyeler içerisinde dilediğiniz kişiye dilediğiniz zamanda para gönderebilirsiniz.
  • Dijitalleşen dünyada dijital işler ciddi anlamda arttı. Buna paralel olarak dijital işlerde dijital para tercihi yapılmaya başlandı. Bu da BTC’nin değerini zaman geçtikçe yükseltecek bir gelişme.
  • Son yıllarda çeşitli kurumlar ve siteler Bitcoin ile ödeme almaya başladı. Bu da Bitcoin’in yasallığını ve kullanılabilirliğini insanlara gösterdi. İnsanların güveni arttıkça yatırımlar artacaktır. Yatırımların artması da Bitcoin’in piyasa değerini ciddi oranda arttırabilir.
  • Birçok devletin Bitcoin’i tanıması ve ülkesinde yasal hale getirmesi BTC’nin güvenilir bir yatırım aracı olduğunu gösterir. Güvenilir yatırım araçları zaman içerisinde değerlenir. Bu yüzden 2021’de en iyi yatırım aracı olarak gösterilemez. İlerleyen senelerde de en iyisi olabilir!
  • Çeşitli kıtlıklarda, savaş zamanlarında ve ekonomik krizlerde devletler banka hesaplarına el koyabilir. Bu da riskli bir durumdur. Bu nedenle krizde en iyi yatırım aracı dijital yatırım yani ‘’Bitcoin’’ dir. Hiç kimse kripto paranıza müdahale edemez.
  • Kripto paralar transfer edilirken herhangi bir risk yaşanmaz çünkü yapılan tüm işlemler anonim olarak yapılır. Kimin, nereye, ne kadar gönderdiği bilinmez.

bitcoin 1

Bitcoin Alternatifi Ne Alınabilir?

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte 2021’de çeşitli coinlerin de önü açık görünüyor. Diğer coinlerin hareketlerini kestirmek zor olabilir ancak bu piyasada köklü olan coinleri tercih edebilirsiniz. Bu coinler; Ethereum, Litecoin, Chainlik ve EOS gibi.

Dijital Yatırımdaki Risk Nedir?

En iyi yatırım aracı genelde en köklü yatırım aracıdır. Bu nedenle yeni çıkmış coinlere ciddi miktarlarda yatırım yapmak ciddi anlamda tehlike yaratabilir. Eğer, piyasada yeniyseniz, köklü coinlere yatırım yapmalısınız

Sizin Yorumunuz Nedir?