1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanmak
  3. Web sitesi açarak para kazanma

Web sitesi açarak para kazanma


Web sitesi ne kadar kazandırır;Günümüzde internet akıllı telefonların kullanımının artmasıyla oldukça yaygınlaşmıştır. Şöyle ki neredeyse herkes artık internet kullanmaya başladı. Tabi bu popülerleşmeyle birlikte web siteleri de çok yüksek trafikler almaya başladı. İnternet mağazacılığı ve reklamcılığı oldukça gelişti e-ticaret siteleri altın çağını yaşamaya başladı internet üzerinde dönen para akıl almaz derecede yükseldi.

Birçok kişi web sitesi kurarak para kazanmakta sizde web sitesi kurarak para kazanabilirsiniz. Öncelikle ne üzerine bir site kuracağınıza karar vermelisiniz.

İnternet üzerinden genel olarak iki farklı şekilde para kazanmak mümkün bunlar. İnternetten reklam ile para kazanma ve internetten ürün satarak para kazanma olarak ikiye ayırabiliriz daha birçok yol var ama basit ve temel olarak tanımlarsak:

İnternetten ürün satarak para kazanma: E-ticaret olarak adlandırabiliriz. Bir web sitesi kurarsınız ve bu web sitesi üzerinden ürün satarak para kazanabilirsiniz. E-ticaret sitelerinin de kendi arasında birçok çeşidi bulunmaktadır bunları yazımızın ilerleyen kısımlarında detaylı olarak ele alacağız.

İnternet üzerinden reklam ile para kazanma: Web sitenize yerleştirdiğiniz reklamlar ile para kazanabilirsiniz. Web sitenize gelen ziyaretçiler reklamlara tıkladıkça gelir elde ederseniz. Reklam verenler arasında en güvenilir olarak Google Adsense gelmektedir. Web sitesinden reklam ile para kazanmak için web sitenize yüksek ziyaretçi gelmelidir. İnternet üzerinden reklam ile para kazanmanın detaylarını yazımızın ilerleyen kısımlarında ele alacağız.

Genel olarak yukarda ki iki para kazanma yöntemi ile internet üzerinden gelir elde edilebiliyor. Ne tür bir site açacağınıza karar vermelisiniz. Eğer bir giyim sitesi açacaksanız yüksek bir bütçeniz olması gerekebilir ancak makale ve bilgi yazıları paylaşacağınız bir blog sitesini ise çok düşük maliyetlerle açabilirsiniz.

E-Ticaret girişimleri genel olarak yüksek maliyetli ancak başarılı olursa yüksek kazançlar elde ettirebilir. Blog siteleri gibi reklam üzerinden para kazanan siteler ise çok daha maliyetsizdir ve iyi bir kitle yakalarsa yüksek kazançlar kazandırma olasılığı vardır.

Web sitesi içerisine yerleştirilen reklamlar ile para kazanma

Genel olarak internet üzerinde ki web sitelerin büyük bölümü reklamlar üzerinden para kazanmaktadır eğer web siteniz üzerinden bir ürün ve/ya hizmet satmıyorsanız reklam üzerinden para kazanabilirsiniz.  Örnek vermek gerekirse yemek tarifleri paylaşacağınız bir web sitesi açacaksınız. Öncelikle bir domain yani alan adı almalısınız. Alan adınız sizin web siteniz için oldukça önemlidir. Yemek ile alakalı .com veya .net uzantılı bir alan adı kaydı yaptırın. Alan adı kaydı oldukça ucuz 3-4 dolara kayıt eden firmalar mevcut, alan adınızı 1 ile 10 yıllık bir süreliğine kayıt ettirebilirsiniz. Burada ki önemli husus mutlaka alan adınızı yenileyin 2-3 yıllığına kayıt ettirin ve bu süre bitmeden alan adı kaydınızı uzatın. Eğer alan adı kaydınızı uzatmadan süre biterse alan adınız fırsatçıların eline geçer ve size binlerce dolar gibi uçuk rakamlar karşılığında alan adını satmaya çalışabilirler.

Alan adını satın aldıktan sonra bir hosting almalısınız. Hosting (web sitenizin yazılımını, dosyalarını, resimleri vs.) barındırılacağı bir sunucudur. Uygun fiyatlı bir hosting tercih edebilirsiniz hatta bazı ücretsiz hosting veren firmalar bile mevcut ancak kısıtlamaları çok olduğu için aylık birkaç dolar

Sizin Yorumunuz Nedir?