1. Ana Sayfa
 2. Girişimcilik
 3. Kosgeb Proje Örnekleri 2021 *PDF

Kosgeb Proje Örnekleri 2021 *PDF


Kosgeb Proje Örnekleri hibenin alınabilmesi için çok önemli. KOSGEB kasap is planı örneği ve kosgeb e-ticaret iş planı örneği gibi sektöre yönelik hazır taslaklara yönelik aramalar çoğalsa da mantığını anladıktan sonra hepsi oldukça basittir.

Sadece yeni girişimcilere yönelik önem taşımıyor, KOBİLER ‘de proje örneklerine önem vermek zorundalar. Aksi taktirde tüm özellikleri barındırsanız da bir projeniz yoksa, destek almanız mümkün değil. Bu yüzden güzel bir projeyle bu işe vakıf olduğunuzu onlara net bir şekilde ifade etmeniz gerekli.

Kosgeb Proje Örnekleri

Kosgeb proje hazırlama

Kosgeb proje hazırlama aşamasında sizlere aktaracağımız en net konu, projeyi kendinizin hazırlaması gerekliliğinin gerçekliği. Bu işe siz vakıfsınız ve taslağı kendinizden daha güzel kimse oluşturamaz. Bizler nasıl yapabileceğinize yönelik açıklamalar yaparak sizlere destek olacağız. Madde madde forumda istenilen bilgilere geçelim:

 • Kendiniz ve İşe İlişkin Tecrübeleriniz: Yaşınız, tahsiliniz ve işletmenize yönelik geçmiş tecrübelerinizi yazıyorsunuz.
 • İşletmeniz ve İşletmenizin Yürüttüğü Faaliyetler: Bu bölüme sattığınız ya da ürettiğiniz ürüne yönelik açıklama yazıyorsunuz.
 • İşin Mevcut Durumu, Sermaye Yapısı ve Sürdürülebilirliği: Şirketinizi tanıtmanız bekleniyor. Pazar payınız, çalışan sayısı gibi rakamsal istatistiklere yer verin.
 • İş Yerinin Fiziki Özellikleri, Konumu ve Seçim Nedeni Hakkında Bilgi Verilmesi: Şirketinizi fiziki açıdan tanıyorsunuz. Kaç metrekare, kaçıncı katta gibi özellikleri aktarabilirsiniz.
 • Müşteri Grupları: Hizmetinizi ya da satacağınız ürünün hedef kitlesinden bahsediyorsunuz. Mesela Organize Sanayi bölgesinde ki küçük işletmelere yönelik çalışmalar yapacağım gibi…
 • Değer Önerisi: Hedef kitlenizin hangi ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapacağınızı, bu çalışmalar aşamasında da hangi cihaz ya da yardımcı etkenlerden faydalanacağınızı aktaracaksınız.
 • Ulaşım, Dağıtım Kanalları: Hizmet ya da ürününüzü müşterilerinize ne şekilde ulaştıracağınızdan bahsedin. ÖRN: Anlaşma yaptığınız bir kargo firmasını söyleyebilirsiniz.
 • Müşteri İlişkileri: Nasıl müşteri kazanmayı hedeflediğiniz ve mevcut müşterilerinizi korumaya yönelik stratejilerinizden bahsedin.
 • Maliyet Yapısı: Bu aşamada mali yapınızı açık bir şekilde izah ediyorsunuz.
 • Gelir Akışı: Mali durumunuz dışında ileride gelmesini beklediğiniz olası gelirlerinizi bu madde özelinde izah edin.

Eğer tüm bu açıklamalarımıza rağmen kendinize güvenemiyorsanız, o zaman bir proje danışmanından destek isteyebilirsiniz.

 

Kosgeb proje sorgulama

Kosgeb proje sorgulama işlemi de tıpkı başvuru gibi E-devlet üzerinden yapılıyor.

 • E-Devlet sistemine giriş yapın.
 • E-Hizmetler bölümüne girin
 • Kurumlar, sonra da KOSGEB bölümüne tıklayın.
 • Alt bölümde İşlemler sekmesini göreceksiniz.
 • Burada başvuru sorgulaması bölümüne girerek projenin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kosgeb proje danışmanlığı

KOSGEB Proje Danışmanlığı işi yapanlar, iş kurmak hayali taşıyan kişilerin iş planlarını faaliyete geçirmeleri için yol gösterirler. Projenin profesyonel bir şekilde hazırlanması ya da hazırlanan projeye düzenlemeler yapılarak daha profesyonel bir yapıya büründürülmesi konusunda kilit rol oynarlar.  Bu sayede olası aksaklıkların önüne ivedi bir şekilde geçerler ve sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine olanak tanırlar.

Sizde hazırladığınız projeye yönelik kararsızlıklar yaşıyorsanız, profesyonel bir danışmandan ücreti mukabilinde destek olmasını isteyebilirsiniz.

Projenizi hazırlayıp başvuru yapmışsanız ara ara girip projenizi sorgulamanız gerekmektedir.

 

KOSGEB Proje Örnekleri PDF

Kosgeb proje örneklerini pdf veya word halinde görmek istiyor olabilirsiniz. Yukarıda açıkladığımız gibi en iyi proje kendi hazırladığınız projedir. Öncelikle kosgeb’in desteklediği iş alanlarına bakın. Burada kendinize en uygun olanı seçin. Sonrasında ise örnek kosgeb projelerini de inceleyerek kendi projenizi oluşturun. Aşağıda size sunduğumuz kosgeb örnekleri, belirli iş alanlarında onaylanmış yani kosgebin onay sürecinden olumlu not almış örnek projelerdir.

 

Tekstil Proje – İş planı örneği Nalbur Proje – İş planı örneği Kırtasiye Proje – İş planı örneği Güvenlik kamerası işi Proje – İş planı örneği Giyim Mağazası Proje – İş planı örneği Çay Bahçesi Proje – İş planı örneği Bilgisayar işi Proje – İş planı örneği Yumurta ticareti işi Proje örneği – İş planı örneği Waffle dükkanı Proje – İş planı örneği Triko elbise üretim ve satışı Proje – İş planı örneği Toptan kumaş üretimi Proje – İş planı örneği Tişört elbise üretimi Proje – İş planı örneği Elektronik yedek parça tamir ve satışı Proje – İş planı örneği Salça üretim tesisi Proje – İş planı örneği Cafe işletmesi Proje – İş planı örneği İş planı dosyası boş hali.pdf Tekstil Proje – İş planı örneği Şu yayınımız da işinize yarayacaktır: Kosgeb İş Planı nedir?

Ayrıca kosgeb tarafından hazırlanmış olan kosgeb proje nasıl oluşturulur rehberi için buraya tıklamanız yeterlidir.

KOSGEB destek planı hakkında aklınıza takılan bir husus kaldıysa veya sadece bilgi almak istiyorsanız, hafta içi 08:30 – 17:30 saatleri arasında Kosgeb çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB müşteri hizmetleri: 444 1 567

Sizin Yorumunuz Nedir?