1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – Kolay Ek İş İmkanı

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – Kolay Ek İş İmkanı


Köpek gezdirerek para kazanmak son zamanların en moda ek gelir imkanına dönüştü. Köpek gezdirme iş ilanları ise köpek gezdirici işinin uğrak noktası oluyor.

Evcil hayvan bakıcılığı günümüzde son derece popüler olmuş ek işlerden biridir. Özel hayatın ve iş hayatın koşuşturmasından hayvanlara yeteri kadar vakit ayrılmıyor ve bu da özel bakıma muhtaç olan hayvanların başkaları tarafından bakılıp para kazanılan bir sektör haline dönüşmesini sağlıyor. Evcil hayvan bakıcılığı yapmak son derece karlı ve kazançlı bir iştir, peki bu işi sizde yapmak ister miydiniz? Evcil hayvan bakıcılığı yaparak saatlik veya günlük ne kadar para kazanabilirdiniz?köpek gezdirme işi

Evcil Hayvan Bakıcılığı Ücretleri

Köpek Gezdirme: 20 TL/ Saat/ Köpek Başı

Köpek Bakımı: 70 TL/ Günlük/ Köpek Başı

Kedi Bakımı: 50 TL/ Günlük/ Kedi Başı

Diğer Evcil Hayvanlar: 30-150 TL/ Günlük/ Evcil Hayvan Başı

Not: Bu ücretler 2021 yılı için ortalamadır.

 

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı Nasıl Yapılır?

Evcil hayvan bakıcılığı işleri son derece kolay bir şekilde bulunuyor. Öncelikle köpeğin veya diğer evcil hayvan sahibinin evine gidiyor ve hayvanları teslim alıyorsunuz. Daha sonra anlaştığınız saat veya gün kadar hayvanlara bakıcılık ediyorsunuz. Bu süre zarfında hayvanları gezdirmek ve onları evinizde ağırlamak gibi önemli görevleri de üstlenmeniz gerekiyor.

Köpek Gezdirme İşi Nedir?

Köpek gezdirme işi, teslim aldığınız hayvanları anlaştığınız saat kadar gezdirmeniz ve bu süre zarfında eğer dışkılamışsa, dışkısını toplamanız ve çöpe atmanız, gezdirirken mama vermeniz gerekiyor. Toplam 1 saat kadar gezdirmeniz gerekmektedir. Genelde üç dört veya beş köpeği gezdirerek sadece bir saatlik işten 70-100 TL arası gelir elde edebiliyorsunuz.

Köpek gezdirici, dogwalker , köpek bakıcısı gibi unvanlar bu işi yapanlara verilmekte. İş ilanları arama sitelerinden bu  anahtar kelimeleri kullanarak aratırsanız bu alanda daha fazla iş ilanına rastlarsınız.

 

Köpek Bakıcılığı Günlük Bakım Nedir?

Köpek gezdirme işi ile köpek bakıcılığı işi farklıdır. Köpek gezdirme; köpeği belirli saatler arasında dolaştırma iken köpek bakıcılığı; köpeği gezdirip evinize götürüp mamasını vermeniz ve hayvanın sizde kalmasıdır. Evcil hayvan bakıcılığında günlük bakım da sıkça sorulan sorular arasındadır.

  • Günlük bakım hizmetinde, evcil hayvanı teslim aldığınız saatten ertesi günün saatine kadar bakıcılık etmeniz bekleniyor.
  • Bu süre zarfında hayvanı gezdirmeniz ve mama vermeniz gibi şeyler de bekleniyor.
  • Genelde günlük 70 lira gibi bir ücret ödeniyor köpekler için ve sadece tek bir köpek için.
  • Günde 5 tane köpeğe baktığınızda 350 lira gibi son derece iyi bir ücret alabilirsiniz.
  • Kedilerin bakımı daha kolay olduğu için ve daha küçük boyutta oldukları için onların ücretleri biraz daha azdır.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığını Herkes Yapabilir Mi?

Bu soruya kesin olarak hayır cevabını verebiliriz. Hayvanlarla anlaşamayan, korkan veya tiksinen insanlar bu işi yapamaz. Gördüğünüz hemen her köpeği korkmadan sevebiliyorsanız bu iş size göre uygun diyebiliriz. Bu işi kendinizi zorlayarak yapmayın. İçinizden geliyorsa yapılabilecek bir iş fikridir.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı Ne Kadar Kazandırıyor?

Evcil hayvan bakıcılığında kazançlar aldığınız iş miktarına göre değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak, günlük bakım için 5 köpek teslim aldığınız zaman 350 lira gibi çok iyi bir para alıyorsunuz, aynı şekilde 5 köpeği bir saat gezdirdiğinizde de 100 lira gibi güzel bir ücret kazanabiliyorsunuz. Bu iş genelde ek iş olarak yapılıyor ve ayda 1,000 TL’yi aşan kazançlar sağlayan insan sayısı azımsanmayacak kadar çok diyebilirim.

 

Bizzat ben bu işi denedim ve bakıcılık ettiğim hayvanlardan bir haftada 1,500 lira civarı bir para kazandım, fakat bu sürekli bir iş değildi benim için. Sürekli olarak çalıştığınızda bu ücretleri kazanmanız epey zor olabilir. Ancak ayda 1,000 lira için sadece 10-15 saat emek vereceğinizi düşündüğümüzde bence çok mükemmel bir kazanç.

 

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı İlanları Nasıl Bulunur?

Evcil hayvan bakıcılığı için pek çok uygulama ve web site geliştirildi, buralardan iş bulabilirsiniz, ek olarak internetteki evcil hayvan ilan sitelerinde de bu işler son derece çok.

Bu alanda iş bulabileceğiniz bazı örnek siteler: indeed köpek bakıcısı, jooble.org köpek gezdirici, armut.com köpek gezdirme, bakiciburada.com köpek bakımı ilanları

Sizlerde bu işi yapabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Başka ne gibi iş fikirleri olabilir, bu iş bana uygun değil ek kazanç elde edebileceğim başka ne gibi işler var diyorsanız, sitemizi yer imlerinize ekleyip arada uğrar mısınız? Veya bizi facebooktwitter sayfalarımızdan takip edebilir, yeni para kazanma yolları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sizin Yorumunuz Nedir?