1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Para Kazandıran Zekice İş Fikirleri

Para Kazandıran Zekice İş Fikirleri


Para Kazandıran her iş fikri insanı gaza getirir. Peki zekice iş fikirleri hakkında bilginiz yoksa bu yazımız tam size göre,değişik iş fikirleri ile kendinize uyan iş fikrini alın ve hemen uygulayın..

Zekice İş Fikirleri

Yemek servisi
Çalıştığınız yerde alması zor ve egzotik bir şeyde uzmanlaşın!

Bir catering hizmeti, özel etkinliklerde ordulara yemek sunan büyük bir işletme olabilir. Ya da sadece birkaç kişiye akşam yemeği sunan tek kişilik bir iş olabilir. Uzmanlık, işinizi kurmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, burada, New England’da bazı yemek tedarikçileri, midye yemeklerinde uzmanlaşmıştır.

Mobilya Yapımı

Geçenlerde biri endüstriyel ürünler üreten büyük aile şirketini sattı ve ardından zanaatkar mobilya üreticisi olarak yeni bir kariyere başladı. Tam zamanlı bir çalışma programında mobilya yapımı okudu ve çok yüksek ahşap mobilyalara odaklandı. Mobilyalarını şovlarda sergiler ve açık stüdyo gecelerini tanıtardı. Müşteriler varlıklı bireyler ve bazı üst düzey butik otellerdi.

Ev boyama

Hiç bir ev boyamadığım için, üniversiteden bir yaz tatilinde bir ev boyama işi açtım. İşin çoğunu yapması için birkaç öğretmen tuttum ve hızlı bir şekilde hepimiz iyi bir ev boyama işi yapmak için ne gerektiğini anladık. Kısacası, iyi bir ev boyama işi şunları gerektirir: boyanın iyi yapışması ve iyi görünmesi için yüzeyi dikkatlice zımparalayın ve temizleyin.

İnsan Kaynakları Hizmeti

Küçük bir işletme, yaklaşık 50 kişiye ulaşana kadar genellikle tam zamanlı bir İK çalışanı işe almaz. Bu büyüklüğe ulaşıncaya kadar bir şirket, bir insan kaynakları hizmeti aracılığıyla haftada bir veya iki gün bir İK personeline sözleşme yapabilir. İK konusunda tecrübeli bir arkadaşım bu model üzerine iyi bir iş kurdu. İyi bir ağ kullanıcısıysanız veya küçük işletme sahiplerine hizmetinizi satmaları için rahatça yaklaşıyorsanız yardımcı olur.

Görüntü Danışmanı

Beğenin ya da beğenmeyin, insanlar sizi bu ilk izlenimde anında yargılama eğilimindedir! Bu yüzden pek çok yönetici ve işletme sahibi bir imaj danışmanı tutmayı düşünüyor. İyi bir kıyafet ve görünüm anlayışınız varsa, bu sizin için iyi bir niş iş olabilir!

Sulama Hizmetleri

Bir sulama hizmeti, evlerde ve işyerlerinde yeraltı yağmurlama sistemlerini kurar ve hizmet verir. Bir evde tek kişilik bir sulama hizmeti kullanıyorum ve başka bir evde sulamayı daha büyük bir peyzaj hizmeti veriyor. Yeni bir sistem kurduğunuzda büyük iş gelir. Ancak mevcut bir sistemin “patlaması” ve açılması dahil her yıl servise ihtiyacı vardır ve her zaman ayarlanması veya değiştirilmesi gereken sprinkler başlıkları vardır.

Makyaj Danışmanlığı

Televizyona çıkıp birçok video çektikten sonra makyaj danışmanlığının sadece kadınlar için olmadığını takdir edebilirim! İnternetin giderek daha fazla video prodüksiyonuna yol açmasıyla, makyaj danışmanlığı her zamankinden daha önemli hale geliyor!

Harita Yayıncısı / Dağıtıcı

Üniversitede iken iki farklı harita işletmesi kurdum, her ikisini de sonradan sattım. Bunlardan biri, perakendecilere sattığım ve aynı zamanda arka tarafında reklam sattığım yerel bir tatil köyünün sokak haritasıydı. Diğeri ise perakende olarak sattığım Nantucket adasının turist haritasıydı. Bugün, navigasyon sistemlerini kullanan herkesle, bir sokak haritası oluşturmaktan daha az heyecanlanırdım. Ancak yerel işletme sponsorlarını gösteren eğlenceli, resimli bir harita hala uygulanabilir bir iş modeli oluşturuyor.

Messenger Hizmeti

Bugün ve elektronik iletişim çağında, habercilerin geçmişte kaldığını düşünürdünüz – ancak hiçbir haberci hizmeti hala canlı değildir. Büyük şehirlerde bisikletli kurye hizmetleri popülerdir ve daha küçük şehirlerde yerel kurye hizmetleri sadece arabalara dayanır.

Öneri: İş Fikirleri

Mobil Kuaför

Mobil kuaför salonu için ilk akla gelen düşünce, bir mağaza önü konumuna sahip olmanın yükünden kurtulmanızdır. Ancak müşterilerinize bir kolaylık da sunuyorsunuz. Yardımlı yaşam tesisleri ve ev dışı gezileri en aza indirmeye çalışan yaşlılar, özellikle gezici kuaför hizmetlerini takdir edeceklerdir.

Kreş Tasarım Hizmeti

Bir çocuk için hazırlanmak özel bir zamandır ve her şeyin düzenlenmiş bir kreşe sahip olmak, hazırlanmanın harika bir yoludur. Müşterileriniz için çarpıcı kreş tasarımları geliştirirken gerçekten eğlenebilir ve hepsini bir araya getirerek iyi para kazanabilirsiniz.

Kişisel Bilgisayar Eğitimi

Bu işle, kendi BT departmanlarına sahip olamayacak kadar küçük olan küçük ve orta ölçekli şirketlerde çalışanlara bilgisayar eğitimi vermeye odaklanabilirsiniz. Ya da bireylere dersler verebilirsiniz.

Evcil Hayvan Taksi Hizmeti

Evcil Hayvan Taksi Hizmeti
Taksi! Postacıyı takip edin!

Tüm evcil hayvanlar köpek kreşine nasıl gidiyor veya veterinerden randevu alıyor? Evcil hayvan taksi hizmetiniz! İnsanlar evcil hayvanları için gittikçe daha fazla hizmet sundukça, onları taşıma ihtiyacı önümüzdeki yıllarda artmaya devam edecek.

Akıllı Telefon Tamiri

Evet, akıllı telefonları nasıl tamir edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Parçaları satın alabilir (daha yaygın olanların envanterini çıkarmalısınız) ve YouTube’da nasıl onarım yapacağınızı gösteren videoları izleyebilirsiniz. Cambridge’de akıllı telefonlarda sadece kasa ve camı tamir etmede uzmanlaşmış küçük bir dükkana gittim. İyi para kazanabilirsin ama başlamak için biraz sabır gerekir. İkinci bir caddede veya bir ofis binasının ikinci katında yer alan küçük bir vitrin bile işletmenizin daha yerleşik görünmesine yardımcı olacaktır.

Merdiven Asansörü İşi

Merdiven asansörü satın almak ve kurmak, hareket engelli bir müşteri için önemli bir karardır. En iyi alternatifleri dikkatlice sunma ve hızlı bir şekilde takip hizmeti için hazır olma dahil olmak üzere mükemmel hizmet sunmak, merdiven asansörü işinizin rekabette öne çıkmasına ve ağızdan olumlu sözler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Vintage Giyim İşi

Eski giyim işini seviyorum çünkü yeni ürünler satan tüm perakendeciler ve çevrimiçi sitelerle kafa kafaya rekabet etmiyorsunuz. Dahası, yüksek marjlarınız olabilir. Satın aldığım herhangi bir eski kıyafet için paramı en azından iki katına çıkarmaya çalışırdım ve mümkün olduğunca nakit olmayan mağaza kredisi olan ürünler için ödeme yapmaya çalışırdım.

Sizin Yorumunuz Nedir?