1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi/Finans
  3. Hemşire ve Ebelerin Kesinti ve Oranlar 2020 Yılı Temmuz Ayı Maaşı

Hemşire ve Ebelerin Kesinti ve Oranlar 2020 Yılı Temmuz Ayı Maaşı


Hemşire ve Ebelerin Kesinti ve Oranlar;Hemşire maaşları 2020, Ebe maaşları;Hemşire ve Ebeler Sağlık Bakanlığı personelleri içerisinde önemli oranda çalışan grubunu oluşturmaktadır.Hemşire ve Ebelerin 2020 Yılı Temmuz Ayı Maaşı (Net-Brüt) Ne Kadar?

Hemşire maaşları 2020

Cumhurbaşkanının 3600 ek gösterge sözü vermesi kamu çalışanları  olan hemşire vede ebelerin maaşları da diğer memurlar gibi toplu sözleşme ile belirlenen maaş zammına göre düzenlenmektedir.

Hemşire ve ebeler de 2020 yılında, gerçekleştirilen 5. dönem toplu sözleşme hükümlerine göre % 4 zam alacaklar. Ancak 2020 temmuz ayı enflasyon rakamlarının memur maaş zammından yüksek olması durumunda zam oranı üzerindeki fark maaş zammı olarak hesaplarına yansıyacaktır.

Memur maaş zammı ve düzenlemesi kamu hastaneleri ve sağlık birimlerinde çalışan hemşire ve ebeler için geçerlidir. Özel hastane ve sağlık kurumlarında çalışan hemşirelerin maaşları kurum yönetimi tarafından belirlenmektedir. Kamu sağlık kurumlarındaki hemşire ve ebelerle özel sağlık kuruluşlarındaki ebe ve hemşirelerin maaş, mesai, ek ödeme, izin vs gibi hakları farklılık göstermektedir. r.

Hemşire ve Ebe Maaşı Ne Kadar?

Meslekleriyle ilgili alanda yüksek lisans yaparak diplomalarını Sağlık Bakanlığına tescil ettirmek suretiyle Uzman Ebe veya Uzman Hemşire unvanını alanların aylık net maaşları, uzman olmayanlara göre bir miktar daha fazladır. Ayrıca, yüksek lisans nedeniyle yararlanılan ilave 1 kademe ilerlemesi de net maaşı etkileyebilmektedir. 2020 yılı için açıklanan ilk 6 ayın rakamlarına göre enflasyon yüzde 5,75 artmış durumda. Haziran ayında açıklanan enflasyon rakamları ile beraber memur ve emeklilerin alacağı enflasyon da farkı netleşti. Memurlar yüzde 4 zammın yanında, Memur ve emekliler yüzde 1,75’te enflasyon farkı alacak. Hemşire ve ebeler aynı maaş grubunda yer aldıklarından maaşları birbiriyle aynıdır

2020 Yılı Temmuz Ebe Maaşı

hemsireler ve ebe maaslari
2020 Yılı Temmuz Ebe Maaşı

Hemşireler ve ebe maaşlarında istenilen fark yok gibi.

Sizin Yorumunuz Nedir?