1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi/Finans
  3. Gram Altın Ani Düşüşe Geçti! **9 Kasım

Gram Altın Ani Düşüşe Geçti! **9 Kasım


Gram altın fiyatlarında gerileme yaşanıyor. Son dakika itibariyle altın grafiği ters yönlü olarak ilerleyişini sürdürüyor. En çok merak edilen ise altın düşmeye devam edecek mi?

Dolar kuruna bağlı olarak yatırımcılar elindeki dolar ve altını bozmaya başladılar. Ani çıkmaların yaşanmasıyla birlikte altın ve dolar grafiğinde ani düşüşler meydana geldi. Gram altın son dakika itibarı ile 490 liraya kadar düştü. Cumartesi günü göreve gelen TCMB Başkanı Naci Ağbal, piyasaların ilk gününde yazılı bir açıklama yapmasıyla başlayan altın fiyatlarındaki düşüş an itibariyle devam ediyor.

Gram altın anlık ne kadar diye soracak olursanız şu anda gram altın fiyatı 494 tl ye kadar geriledi.(9 kasım 2020 saat 16:15 itibariyle). Gram altın grafiği ise şu şekilde:

 

gram altin 9 kasim

Altın Daha Düşer Mi?

Bildiğiniz üzere ekonomi ve maliye bakanı Berat Albayrak instagramdan istifa etmişti. Albayrak’ın saatler geçmesine rağmen istifası netleşmedi. Fakat istifa haberinin ardından dolar ve altında gerileme sürüyor. Bu belirsizlik ortamında ani gerileme devam edecek gibi görülüyor. Devamında ise kimin bakan yapıldığı, gelen kişiye duyulan yatırımcı güveni altın ve dolar fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

İlerleyen saatlerde altın ve dolar kurunu izlemek gerekse de şunu da unutmamalıyız ki bu çıkış ve inişler süreklilik arz etmeyebilir. Ekonomistlere göre bu iniş ve çıkışlar yatırımcı kaynaklı olup bir yerde sabitlenecek. Bunu da göz önünde bulunduracak olursak piyasada sakin kalmanın şu aşamada faydalı olacağı söylenebilir. Ülke gündemine göre şekillenmek ve ani davranmamak önemli. Yatırımcıların gözü şimdi cumhurbaşkanının  yapacağı açıklamada.

Sizin Yorumunuz Nedir?