1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para Borsası
 3. Detaylı Cardona Coin İncelemesi, Kazandırır Mı?

Detaylı Cardona Coin İncelemesi, Kazandırır Mı?


Cardano coin diğer bir adı ile ADA coin , merkeziyetsiz kripto para birimleri arasında yer alan bir kripto para birimidir. Hesaplama platformu ve ekosistemi misyonu olarak ortaya çıkan Cardano, bilimsel ve hakemli bir ortamda kurulmuştur. Akademik araştırmalara önem veren Cardano ekibi, kusursuz alt yapısı ile birlikte içinden çıkılamaz DApp’leri dahi çalıştırma gayreti içerisindedir.

Cardano’nun Hedefleri Kısaca Şu Şekildedir;

 • Hakemli ve bilimsel araştırma
 • Hesaplama ve muhasebenin farklı katmanlara bölünmesi
 • Ticaret ortamında sağlı bir zemin buldurmak
 • Düzenleyici olan kurumlarla tam entegre çalışmak

Cardano Coin Hakkında Detaylar

ada coin

Cardano coin, alt yapısı sebebi ile gelecek dönemde birçok kripto para birimine Blockchain teknolojisi ile ev sahipliği yapabilir. Proof-of-stake konsensüs mekanızmasını kullanan ADA coin, aynı zamanda kendi pos algoritmasını geliştirerek sektörde önemli bir konuma gelmiştir.

Açık kaynak kodlu olan ve bu kodları Haskell’de yazılan Cardano, düzenleyici kurumlar ile ağlarını geliştirmek için birçok çalışma yapmaktadır. Bunun yanı sıra kurumlarla diyaloglarını sürdürmektedir.

Peki, ADA Coin Nedir? Adı Nereden Gelir?

19. yüzyılda yaşayan bir matematikçi olan Ada Lovelace’nin kısaltması olarak ADA kullanılmıştır. Bu isim Ada Lovelace’ye atfedilmiştir.

Cardano / ADA Coin Nasıl Satın Alınır?

Cardano satın almak için ilk olarak herhangi bir kripto para borsasına kayıt olmak zorundasınız. BTC Türk üzerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki basit adımları takip ediniz;

 • İlk olarak doğru bilgiler ile BTC Türk Borsası’na kayıt olunuz.
 • Daha sonra gerekli doğrulamaları yapınız.
 • Kredi kartı veya havale ile bakiye yüklemesi yapınız.
 • Dilerseniz ADA/TL dilerseniz ADA/UST alımı yapınız. Tüm adımlar bu kadar.

Cardano Coin Grafik / Analiz

ada-grafik

Cardano grafik analizi yapmak gerekirse; piyasaya çıktığı ilk andan itibaren yaklaşık 10 kat artış gösteren ADA Coin, aldığı yatırımlar ve geliştirdiği alt yapısı sebebi ile yatırımcıları üzerine çekmeye devam ediyor. Yaklaşık birkaç ay önce 15 katını gören ADA Coin grafiği, son zamanlarda her ne kadar düşüşte olsa da geldiği yere gidecektir. Bu seviyelerden güç toplayan ADA Coini ileride bambaşka yerlerde görmemiz muhtemeldir.

Ada Coin Fiyatları:

 • ADA / TRY: 0.7816 TRY
 • ADA / USDT: 0.10188 USDT
 • ADA / BTC: 0.0001280 BTC

Cardano Coin Yorumu / Cardano Coin Geleceği

İlk olarak belirtmekte fayda var; Burada yer alan Cardano yorumları tamamen kişisel değerlendirmedir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

ADA yorumu yapılırken ilk olarak Cardano’nun ekibine ve misyonuna değinmek gerekir. Çünkü, diğer kripto birimlerinden farklı olarak birçok üniversiteden akademisyenle sağlam teoriler çerçevesinde kurulmuş bir kripto para birimi.

Geliştirdikleri pos-algoritmaların güvenirliliğini ispatlanırsa eğer çok büyük olayların olacağını söyleyebiliriz. Çünkü yapılmayanı yapan Cardano coin, bu denemesi ile dikkatleri zaten üzerine çekmişti. Eğer, başarıya ulaşırsa Cardano 2021 yılında ciddi derecede artış gösterebilir.

Henüz yolunda başında olan ADA Coin, beklentinin üzerindeki Arz ve beklenenden daha fazla yüksek piyasa değeri ile yatırımcıları üzerine çekmeye devam ediyor. İlerleyen zamanlarla çeşitli kurumlarla iş birliğine girilirse bu değerin daha da artacağını söyleyebiliriz.

Cardano Madenciliği Var Mı?

Coinler IOHK şirketi tarafından piyasaya sürülmüştür. Ayrıca, Proof of stake niteliğinde olan mekanizmasından dolayı cardano madenciliği yapılamaz. Sadece borsalardan satın alarak temin edebilirsiniz.

Cardano Coin’i Kim Kurmuştur?

IOHK şirketi tarafından geliştirilen Cardano, Charles Hoskinson liderliğinde kurulmuştur. Şirketin 3 ortağı vardır. Cardano Vakfı ile birlikte geliştirme çabaları devam etmektedir.

Türk Borsalarında Cardano Görüldü!

Ada coin BTC Türk borsasına gelmesi ile birlikte Türk yatırımcıların da ilgisini çekmiş oldu. Ada ile yeni tanışan yatırımcılar ilerleyen zamanlarda bu coine yönelebilir.

Sizin Yorumunuz Nedir?