1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Başlaması Kolay Yarı Zamanlı İş Fikirleri

Başlaması Kolay Yarı Zamanlı İş Fikirleri


Başlaması Kolay Yarı Zamanlı İş Fikirleri; Yarı Zamanlı İş Fikirleri, Part time yapılabilecek işler, Part time iş tavsiyeleri,Part Time is gibi bir çok sorular mevcut internette.

Kendi Yarı Zamanlı İşinizi Kurmak İçin Sadece Birkaç Saate İhtiyacınız Var

Tam zamanlı işiniz size hafta içinde çok az zaman bıraksa bile , Cumartesi ve Pazar günleri birkaç saat, şık ve karlı bir işe başlamak için ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Hayat birikiminizi riske atmanız veya günlük işinizden ayrılmanız gerekmeyecek.

Bir gün tam zamanlı bir iş kurmayı düşünüyor olsanız bile, yarı zamanlı bir iş kurarak edindiğiniz deneyim, daha sonra daha büyük bir işletme geliştirirken paha biçilmez olabilir.

Bir iş kurmak için gerekli bilgi veya uzmanlığa sahip olmadığınızı düşünebilirsiniz, ancak birçok işletme çok az uzmanlık gerektirir – genellikle bunu yol boyunca anlayabilirsiniz. Başlamak için, çoğunlukla biraz zamana, biraz özgüvene ve biraz macera duygusuna ihtiyacınız var!

Tecrübelerime göre, küçük bir yarı zamanlı iş bile, işe dalmadan önce iş hakkında bir şeyler öğrenirseniz, çok daha kolay başlayacak ve çok daha başarılı olacaktır.

Bununla birlikte, yarı zamanlı bir işe başlamak muhtemelen sandığınızdan daha kolaydır. Bilmeliyim. İlk işlerimin çoğu yarı zamanlı olarak başladım ve yine de çok iyi çalıştılar.

Yarı zamanlı işletmeler için en sevdiğim fikirlerden bazıları:

1. Parti Planlayıcısı

Parti işinde talep artıyor, artıyor. Çocuk partileri, ofis partileri ve yetişkin kutlamaları! Para kazanmanın ne eğlenceli bir yolu!

Doğum günleri, Bar mitzvahları, mezuniyet partileri ... Parti işi hızla büyüyor ve olasılıklar sonsuz!
Doğum günleri, Bar mitzvahları, mezuniyet partileri … Parti işi hızla büyüyor ve olasılıklar sonsuz!

Örneğin, kızımın erken doğum günlerinden birinin benzer bir “Barbie bebeği” kiraladık.

Bar mitzvahları ve yarasa mitzvaları tamamen farklı bir seviyededir – bu kutlamalar kendi başlarına bir sınıfta! Küçük bir sirk kadar büyük ve sofistike olan bu etkinliklerin bazılarına katıldım!

Palyaço işinde çalışan, özellikle bar ve yarasa mitzvahlarına odaklanan bir adamla tanıştım. Sadece cumartesi günleri çalışıyor ve saatte 200 dolar cebe atıyor. Bunu hayal edebiliyorsanız, aslında palyaço okuluna gitti – bahse girerim bu tür bir okulda mükemmel olabilirdim! Şimdi işini, kiraladığı bir araba dolusu palyaçoyu içerecek şekilde inşa etti.

Başlamak için gerçekten palyaço okuluna gitmenize gerek yok! Bir palyaço kıyafeti kiralayın, birkaç balonu havaya uçurun, birkaç sihir numarası öğrenin ve gidin! Gülümsemene bile gerek yok – yüzüne bir gülümseme çizebilirsin. Ama yine de çocuklarla eğlenmek için saatte 200 dolar kazanmak herkesin mutlu görünmesi için yeterli olmalı!

2. Yüzen Sanat Galerisi

Yıllar geçtikçe, mükemmel yerlerde sanat galerileri kurmuş bazı insanları tanıdım. Bu avantajlara rağmen, bazıları sanat tarzları ve satış döngüleri inişli çıkışlı bir şekilde ilerlediğinden, zaman zaman iş hayatında hala mücadele ediyorlar – genel giderler ve kira yükselip gidiyor gibi görünüyor. Kiranın veya diğer ek yüklerin olmadığı “yüzen sanat galerisine” girin – sadece saf kâr!

Yüzen bir sanat galerisi için, kendi işletmelerine getireceğiniz tüm tanıtım ve trafik karşılığında sanat gösterilerinize ücretsiz olarak ev sahipliği yapmak için farklı restoranlar, barlar veya kafelerle düzenlemeler yapmanız yeterlidir.

İlgini Çekebilir:Başarılı Olmak İsteyen Girişimcilerin Vazgeçmesi Gereken 7 Şey

Kira veya genel masraflar konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kendi sanat galerinizi başlatın!
Kira veya genel masraflar konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kendi sanat galerinizi başlatın!

Yüzen bir sanat galerisini nasıl tanıtırsınız? Tamamen ücretsiz promosyona odaklanırdım – hiç reklam yok! Her yerel gazetenin , derginin ve web sitesinin etkinlik listeleri bölümüne giriyordum. Daha sonra, ilgili olabilecek bloglarda acımasızca yakalanmaya çalışırdım. Tanıdığım herkese sosyal medyada ve e-postada ulaşır ve arkadaşlarına ulaşmalarını sağlardım. Sonra, dikkatlice bir posta listesi geliştirir, geliştirir ve beslerdim. Elbette aklıma gelen her yere posterler de koyardım!

Ya sanat eseri? Bu büyük bir yatırım gerektirmiyor mu? Heck no! Doğrudan herhangi bir sanat eseri satın almayın! Konsinye olarak alın – yalnızca satıldığında ve satıldığında ödersiniz.

Başarının anahtarları nelerdir? Çok satılabilir sanat eserleri bulmak, büyük bir kar marjına sahip olmak ve pazarlamanız konusunda gerçekten agresif ve yaratıcı olmak. Bu tür bir işin en büyük yararı, tekrar eden tarayıcılar ve tekrar alıcılar geliştirebilmenizdir; bunların tümü, işletmenizi sosyal medya aracılığıyla tanıtmanıza yardımcı olabilir ve bir kartopu gibi inşa edebilecek bir ivme yaratabilir!

3. Mobil Araç Yıkama ve Detaylandırma

Bir araba yıkama işi açmayı düşündüm (dürüst olmak gerekirse, girmeyi düşünmediğim çok fazla işletme yok). Karlı olabilirler, ancak büyük bir girişimdir – araba yıkamak önemli bir yatırım gerektirir ve yerel imar kurulu tarafından onaylanması her zaman kolay değildir. Ayrıca, düşündüğünüzden daha pahalı olan bir ton suya ihtiyaç duyarlar.

Öte yandan, mobil bir araba yıkama ve detaylandırma işinin temelde hiçbir masrafı yoktur (biraz sabun, birkaç sünger ve eski havlu dışında). Artı, müvekkilinizin evindeki suyu kullanacaksınız! Yatırım yok, genel gider yok ve yüksek talep! İşte benim işim bu.

Dahası, çoğu insan hafta sonları veya Cumartesi veya Pazar gecesi gezileri için en iyi şekilde görünmek istediklerinde arabalarını evde yıkatmak ister.

Araba yıkama işletmeleri karlı olabilir, ancak kurulması pahalıdır. Bir mobil araç yıkama işi başlatmadığınız sürece ...
Araba yıkama işletmeleri karlı olabilir, ancak kurulması pahalıdır. Bir mobil araç yıkama işi başlatmadığınız sürece …

Bu tür bir işi gerçekleştirmenin anahtarının, haberi duyurmak için gerilla pazarlamasını kullanmak olduğunu görüyorum. Mümkün olan her pazarlama hilesini denerdim . Ama en önemlisi, arabalarını her hafta veya iki haftada bir yıkatmak isteyen düzenli müşteriler oluşturmaya odaklanırım. Uzun vadeli müşteriler arıyorsanız, hizmetinizin ne kadar harika olduğunu görmeleri için ilk hafta deneme yıkamasını ücretsiz olarak vermeyi bile karşılayabilirsiniz!

Unutmayın, müşteriniz için sadece harika bir yıkama yapmanız değil, aynı zamanda araba yıkamaya giderken yarım saat tasarruf etmeleri de!

4. Sosyal Medya Hizmeti

Facebook ve benzerleriyle eğleniyorsan , neden sosyal medyada oynamak için para almıyorsun?

Sosyal medyadan gerçekten yararlanabilecek birçok küçük işletme insanı, sosyal medyaya dahil olmak için zamana veya enerjiye sahip değil ve özellikle bunu iyi yapmak için zamana veya uzmanlığa sahip değil!

Çoğu küçük işletme insanı, işletmelerini sosyal medyada tanıtmak için zamana, enerjiye veya uzmanlığa sahip değil. İşte burada devreye giriyorsun!
Çoğu küçük işletme insanı, işletmelerini sosyal medyada tanıtmak için zamana, enerjiye veya uzmanlığa sahip değil. İşte burada devreye giriyorsun!

Farklı küçük işletme sahiplerinin son derece farklı talepleri, beklentileri ve bütçeleri olacaktır. Bazı işletmeler , sosyal medyada neyi tanıtacaklarına dair hiçbir fikre sahip olmayacak ve sıfırdan fikir geliştirmenizi arayacaktır. Diğerlerinin iyi bir fikri olabilir, ancak ilanlarını takip etmek için zamanları yoktur.

Her müşteriyle netleştirdiğinizden ve gerçekçi beklentiler belirlediğinizden emin olun.

Bu işe başlamak için, bir müşteriyi tek bir fiyata kurup çalıştırdığınız birkaç çok basit “başlangıç ​​paketleri” sunabilirim. Fiyatı düşük tutma, “fazla teslimat yapma” ve müşteriyi mutlu etme eğilimindeydim – sonra uzun vadeli bir ilişki kurmaya çalışarak yıllık abonelik veya aylık fiyat için sabit bir hizmet paketi sunmaya çalışırım.

5. Koleksiyon Ürünleri Ticareti

Koleksiyon içeren bir hobiniz varsa, neden bu tutkuyu bir işe dönüştürmeyesiniz? Antikalar , resimler ve eski mücevherler… olasılıklar sonsuzdur.

Daha dün, antika, “koleksiyonluk” ve hatta sadece kullanılmış model trenler satan katılımcılardan oluşan stantlarla dolu bir model demiryolu fuarındaydım. Bu insanlardan bazıları, bir gösteriden diğerine bir hafta sonu pistinde seyahat ediyor, mallarını genellikle SUV’larının veya kamyonetlerinin arkasındaki bir treylere taşıyorlar.

Bu bayilerin çoğu, müşterilerini oluşturmaya yardımcı olmak için yüz yüze gösterileri kullanarak, çevrimiçi satış yaparak da gelirlerini tamamlıyor.

Koleksiyon ürünleri satarak hobinizi tam zamanlı karlı bir işe dönüştürebilirsiniz.
Koleksiyon ürünleri satarak hobinizi tam zamanlı karlı bir işe dönüştürebilirsiniz.

Bu alana girerken, ürünlere değer verme ve ödeme konusunda özellikle disiplinli olmanız gerekir. Ürünleri makul bir fiyata sattığınızda hala iyi para kazanabilmeniz için yeterince ucuza satın alabilmek istiyorsunuz. Doğru alıcıyı bulmanız çok uzun sürebilecek öğelerden de kaçınmanız gerekir. Ne kadar çok uzmanlaşırsanız – çok dar olmayan bir alanda uzmanlaştığınızı varsayarsak – şansınız o kadar artar.

Bu alanda düşebileceğiniz bir başka tuzak, ürünleri kolayca satabilmenizden ziyade onları sevdiğiniz için daha fazla satın almak veya fazla ödeme yapmaktır.

Bu alanda oldukça yüksek trafikli bir şovda çok küçük bir masa ile çok dikkatli bir şekilde başlardım . Satılabilir olana dair sağlam bir his duyana kadar, envanter yatırımımı en aza indirirdim ve ilk birkaç ayı bile bozarsam mutlu olurdum. Daha uzun vadede, bu işi yürütebilirseniz, karlı olmanın yanı sıra çok eğlenceli olabilir!

6. Sınava Hazırlık Eğitimi

Her yıl milyonlarca lise öğrencisi, hayallerindeki üniversiteye giriş hakkı kazanmak için standartlaştırılmış test puanlarını artırmaya çalışıyor. Birçoğu avantaj elde etmek için öğretmenlere başvuruyor.

Bu alana girmek için, uzmanlaşacağınız testlerde makul ölçüde iyi puan alabilmelisiniz. En sevdiğiniz testi henüz kazanmadıysanız, ilk müşteriniz olabilir ve pratik yapabilirsiniz. Çatıya kendi puanlarınızı gönderebilirseniz, sonuçlarla övünebilirsiniz!

Düşük yatırımlı bir iş hakkında konuşun… bunu başlatmak için bir sente ihtiyacınız yok! Arabaya bile ihtiyacın yok! Hizmetlerinizi şehirdeki ilan panolarında ilan edebilir ve derslerinizi ya müşterilerinizin evlerinde, kütüphanede ya da yerel kafede sunabilirsiniz.

İlgini Çekebilir: Bir İşe Nasıl Başlanır: Başarıya Giden 8 Kritik Adım

Tam anlamıyla 0 $ ile kendi yarı zamanlı özel ders işinizi başlatabilirsiniz!
Tam anlamıyla 0 $ ile kendi yarı zamanlı özel ders işinizi başlatabilirsiniz!

Bu işi daha da geliştirdikçe, sınır gökyüzüdür. Sadece ek sınavlara değil, aynı zamanda üniversiteye giriş danışmanlığına da genişleyebilirsiniz. İşletme okulundan sınıf arkadaşlarımdan biri, 50.000 $ ‘lık tek bir tam paketle sınava hazırlık ve üniversite danışmanlığı teklif etti! Çalıştığım ortak paylaşım merkezlerinden birinde, daha önce bir üniversite danışmanı olarak çalışan ve kolej sınav ve kabul danışmanlığı hizmetinde birkaç tam zamanlı çalışan eklemek için yeterince başarılı olan bir kadınla tanıştım. Üniversite kabul görevlisi olarak daha önce deneyime sahip olduğu ve üniversiteye kabullerle ilgili bir kitabın ortak yazarı olduğu kabul edildi, ancak bir kitap okuyabilirseniz, bu süreci de hızlandırabilirsiniz!

Çalıştığım başka bir ofis kompleksinde, yabancı öğrencilerin Türkiye özel liselerine yerleştirilmesine yardımcı olmaya odaklanan patlama yapan bir iş geliştiren bir girişimciyle tanıştım.

7. İkram veya Barmenlik Hizmeti

Şahsen, tam teşekküllü bir catering hizmetinden önce bir barmenlik hizmeti düşünürdüm – yemek yapmak bana zor bir iş gibi geliyor! Şimdiye kadarki en uzun süreli işlerimden biri 16 yaşımdayken garson olarak çalıştığım 8 hafta oldu. En kısa süreli işlerden biri 17 yaşındayken bulaşık makinesi olarak çalıştığım 2 hafta oldu. Her ikisi de çok işti. Ancak, yemek yapmayı gerçekten seviyorsanız, yemek yapmayı veya belki de kendinizi kişisel bir şef olarak kiralamayı düşünebilirsiniz.

Tabii ki, sosisli sandviç dışında bir şey pişirmeyi öğrenmiş olsaydım, bir catering işine başlamaya biraz daha meyilli olabilirdim! Diğer yandan bir arkadaşımın oğullarından biri, küçük yaşta yemek yapmayı öğrendi ve yaklaşık 12 yaşındayken kendi yemek işini kurdu – okula oldukça düzenli bir şekilde gitmesine rağmen birkaç yıl boyunca başarılı bir şekilde yürüttü. . Yani eğer yapabilirse – ve benim yapabildiğimden biraz daha fazla pişirirseniz – o zaman kendi catering işinizi de başlatabilir ve yönetebilirsiniz!

Nasıl yemek yapacağınızı biliyorsanız ve kendi yarı zamanlı işinizi başlatmak istiyorsanız, yemek servisi sizin için doğru fikir olabilir.
Nasıl yemek yapacağınızı biliyorsanız ve kendi yarı zamanlı işinizi başlatmak istiyorsanız, yemek servisi sizin için doğru fikir olabilir.

Kişisel olarak daha çok heyecanlanabileceğim şey, sadece bir barmenlik hizmeti sunmak olabilir. Bu seçenek, tam servis bir yemek sunmaktan çok daha az iş gibi geliyor! Barmenlik hizmetleri özellikle hafta sonları yoğun talep görüyor – müşteri kitlenizi oluştururken günlük işinizi sürdürmenize izin vermek için mükemmel!

8. Araba veya Tekne Satışı

Kullanılmış araba satmaktan asla bir iş çıkarmaya çalışmadım, ama üniversiteli kız arkadaşım bunun sadece benim girmemi hayal ettiği türden bir iş olduğunu söyledi. Ancak, birkaç üniversite yaz tatilinde kullanılmış tekneler alıp sattım.

Önceden hiç tecrübem yoktu, paramı geri alıp alamayacağımdan emin olmadığım halde ilk kullanılmış teknelerimi satın almak için ilk başta yetersiz birikimlerimi bırakmak biraz korkutucu oldu. Ama hızla güven kazandım. Daha da önemlisi, herkesin istediği daha hızlı satan popüler modellerde uzmanlaşmayı öğrendim (benim durumumda Boston Whaler dıştan takma motorlu tekneler). Hatta ünlü yazar Norman Mailer’a bir Boston Balina Avcısı sattım.

Genelde her tekneyi temizler ve cilalar, hatta süslü maun dekoratif ahşabın birazını değiştirmek gibi biraz kozmetik iş bile yapardım. Bazen biraz onarım işi yapardım. Hepsinden önemlisi, fiyatı yükseltirdim – tekneleri çok dikkatli bir şekilde, onları işaretleyip bitmiş ürünü makul bir fiyata satabileceğim kadar ucuza aldım.

Başarılı bir kullanılmış araç işine başlamak için sabırlı olmanız ve genel giderlerinizi agresif bir şekilde azaltmanız gerekir.
Başarılı bir kullanılmış araç işine başlamak için sabırlı olmanız ve genel giderlerinizi agresif bir şekilde azaltmanız gerekir.

Bu tür bir işte başarının anahtarlarından biri aşırı istekli olmamaktır. Başka bir deyişle, size yüksek bir kar marjı elde etme olasılığı sunan en iyi anlaşmaları sabırla beklemeniz gerekir. Diğer bir anahtar da düşük ek yüke sahip olmaktır. Ebeveynimin arka bahçesinde çalışırken çok düşük masrafım vardı – en azından kasaba bize yerel imar kanunlarını ihlal ettiğimiz için “durdurma ve vazgeçme” mektubu gönderene kadar. Evinizde bir seferde sadece birkaç araba veya tekne varken çok düşük bir profil tutmak gerekir. Tabii ki, bu işin eğlencesinin bir kısmı, emrinizde sürekli değişen çok havalı araba veya tekneler koleksiyonuna sahip olmak ve arada sırada bir tur atmak!

9. Ev / Apartman Dairesi Hazırlama

“Milyon dolarlık” emlak şovlarından birini izliyordum. Bu tek bölümde, aşırı pahalı bir liste almak için, komisyoncu “sahnelemeyi” kabul etmek veya geçici olarak üst düzey, lüks bir çatı katı inşa etmek zorunda kaldı. Sahneleme maliyeti: 35.000 $! Emlak komisyoncusunun evreleme işini kendisi yapmadığına da bahse girebilirsiniz. Hayır, bu, sahneleme şirketinin cebe atacağı çekin büyüklüğü. Bazı mobilyaları geçici olarak kurmak için fena değil – özellikle de cilalayabilir ve gelecekteki sahneler için yeniden kullanabilirseniz!

Bu işi seviyorum çünkü hızlı büyüyor gibi görünüyor. Mobilyaları satın almanız gerekse bile, çabucak biraz para almalısınız. Dahası, uzmanlaşma için çok yer var. Belki inşaatçılar için yeni evler hazırlayabilirsin? Belki lüks dairelere odaklanabilirsiniz? Yoksa banliyö evlerine mi odaklanıyorsunuz? Bunun da ötesinde, heyecan verici evlerin etrafında olmayı ve şık mobilyalar seçmeyi seviyorsanız, çok eğlenceli olabilir!

0. Garajı Temizleyin ve Çıkarın

Benim garajım dağınık ve seninki de dağınık olabilir, ama böyle olmak zorunda değil! Birkaç araba delisi arkadaşım garajlarını sadece her şeyi temizlemekle kalmayıp aynı zamanda özel zemin ve duvar kaplamaları ve hızlı görünümlü saklama bölmeleri ile araba saraylarına dönüştürdü.

Bu nedenle, garaj hizmetleri birkaç farklı yoldan gidebilir – veya eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunabilirsiniz. Sadece garajları darmadağın eden tüm hurdaları kaldırabilir ve bertaraf edebilirsiniz. Kapsamlı bir temizlik hizmeti sunabilirsiniz. Ya da garajı bir araba sarayına dönüştürmeyi teklif edebilirsiniz.

Kişisel olarak, daha basit hizmetlerle başlama eğilimindeydim, ancak bir hafta sonu işi bile muhtemelen temel işlere mümkün olan en kısa sürede yardımcı olacak bazı yarı zamanlı, enerjik insanlara ihtiyaç duyacaktır. İnsanları işe alırsanız, iş kanunlarına uyduğunuzdan ve buna işçi tazminat sigortası yaptırdığınızdan emin olun!

11. EBay İşi

EBay’de veya diğer çevrimiçi pazarlarda iyi para kazanabilirsiniz . Örneğin, bir eBay girişimiyle üniversite harçlarının büyük bir kısmını ödeyecek kadar para kazanan bir lise öğrencisiyle tanıştım. Bununla birlikte, bir eBay işi çok basit görünmekle birlikte, bu süreçte takılıp kalan, önemli hatalar yapan ve bu konuda zor durumda olan birçok insan da var.

Bazı önemli hatalardan kaçındığınız sürece çevrimiçi bir iş kurarak iyi para kazanabilirsiniz ...
Bazı önemli hatalardan kaçındığınız sürece çevrimiçi bir iş kurarak iyi para kazanabilirsiniz …

Diğer yarı zamanlı işletmeler gibi, küçük başlamanızı öneririm – bir eBay işletmesiyle “minyatürde” başlamanızı öneririm. Sadece birkaç öğe ile pazar alanınız için gerçekten bir fikir edinin . Müşterilerin mallarınıza nasıl tepki vereceği, fiyatlandırmanın nasıl işleyeceği, teklif verenlerin açık artırma yoluna giderseniz nasıl tepki verme eğiliminde oldukları ve işlemlerin, malların paketlenmesinin ve bu malların nakliyesinin önemli ayrıntılarına nasıl hakim olunacağı konusunda bir fikir edinin.

Bir pazara veya uzmanlığa ihtiyacınız var. İlk başta çok sayıda ilgisiz öğeye iyi fiyatlarla erişiminiz olsa bile, biraz odaklanmaya çalışın. Neyin satıp neyin satmadığını öğreneceksiniz; neyin satıldığını çabuk öğreneceksiniz; mallarınızı nasıl fiyatlandırmanız ve tanımlamanız gerektiğini öğreneceksiniz; ve müşterilerden ne bekleyeceğinizi öğreneceksiniz. Bir uzmanlık ile, ideal olarak bazı tekrarlanan müşteriler edinebilir, iyi bir itibar kazanabilir ve bu süreçte ağızdan ağıza ve güven inşa edebilirsiniz.

Bir eBay işi, oldukça büyük bir kuruluşun içine kurulabilir, ancak acele etmeyin! Brüt marjlarınıza dikkat edin, dikkatli bir şekilde gönderin ve paketleyin! Sahte veya kalitesi şüpheli olabilecek hiçbir öğeye dokunmayın. Son olarak, uzmanlaşacaksanız, gerçekten zevk aldığınız bir alan bulmaya çalışın!

İlgini Çekebilir: En Çok Kazandıran Meslekler

12. Rehabilitasyon Evleri

Apartmanları ve evleri iyileştirerek para kazanan birkaç kişi tanıyorum. Bir arkadaş tam zamanlı olarak borsacı olarak çalışıyor, diğeri milyonlarca dolarlık bir iş bulma bürosunu yönetiyor, üçüncüsü ise tam zamanlı işini iyileştiriyor.

Bu insanlar, harika fiyatlarla mülk satın almak için çok çaba harcıyorlar. Bir kasabaya ve bir tür mülke odaklanma eğilimindedirler, bu belirli pazarın içini ve dışını tanıma. İlanların ilan edilmesini beklemiyorlar. Bunun yerine, potansiyel yıkık mülk satıcılarına piyasaya çıkmadan önce yaklaşabilirler.

Rehabilitasyon işini kendiniz yapmaya başlayabilirsiniz, ancak arkadaşlarım genellikle hepsini kapattı. Bununla birlikte, işi makul fiyatlarla ve makul bir programda yapacak güvenilir insanlar bulmak her zaman kolay değildir.

Deneyimli, tam zamanlı inşaatçılar, ya parası biten ya da bazı ödemeleri önceden alan ve ortadan kaybolan müteahhitler tarafından filizleniyor. Ödediğiniz bir müteahhit taşeronlara hiç para vermediyse ve aynı işi iki kez ödemenize izin verirse, bu durum özellikle dağınık ve maliyetli olabilir!

Bu nedenle, yüklenicilerinizi dikkatlice seçmek istersiniz: referanslar alın, sigortalı olduklarından emin olun ve iş tamamlanmadan önce onlara ödemeniz gereken tutarları en aza indirmeye çalışın.

Organize ve dikkatli olursanız, az parayla ve düşük risklerle kendi ev rehabilitasyon işinizi başlatabilirsiniz.
Organize ve dikkatli olursanız, az parayla ve düşük risklerle kendi ev rehabilitasyon işinizi başlatabilirsiniz.

Bazen arkadaşlarımdan biri kendi parasının bir kuruşunu bile yatırmadan bir rehabilitasyon projesine giriyor. Örneğin, özel yatırımcılardan çok az miktarda öz sermaye toplayabilir ve ardından projesinin çoğunu bir banka ipoteği veya ticari varlığa dayalı bir borç verenle finanse edebilir.

Rehabilitasyon çalışmasıyla ilgili harika şeylerden biri, çalışma programınızı hemen hemen kontrol edebilmenizdir. Ayrıca, dikkatli olursanız, risk altındaki paranız mülkün temel değeri tarafından oldukça iyi korunmalıdır.

Diğer herhangi bir işte olduğu gibi, bir stüdyo daire projesinde olduğu gibi küçük başlayabilir ve oradan yukarı çıkabilirsiniz.

13. Kişisel Alışveriş Hizmeti

İşte aslında kendimi düşünmediğim eğlenceli küçük bir iş. Neden? Dürüst olmak gerekirse, model tren yolum için yeni aksesuarlar dışında alışverişe gitmeyi gerçekten sevmiyorum ve model trenler için kişisel alışveriş yapanlara talep yok.

Ancak alışveriş yapmayı seviyorsanız, alışverişlerini onlar için yapmanız için sizi işe almak isteyen birçok insan (genellikle meşgul işletme yöneticileri ve benzerleri) var! Bu iş ile özellikle müşteri ararken kişisel dokunuşu vurgulamak isterim. Tüm olası kişilere ulaşın ve tanıdıkları herkese duyurmaları için onları zorlamaktan çekinmeyin. Bu işletme, sosyal medya tanıtımı için açık bir adaydır. Bugün mağazalarda hangi havalı stilleri fark ettiğinize dair eğlenceli bir blog başlatmayı da düşünürdüm !

14. Zanaat Ticareti

Yıllar önce, Büyük Teyzem Betty bir sürü yaratıcı zanaat ürünü yaptı. Bir süre onları arazisindeki küçük bir dükkândan sattı; onları doğrudan mağazalara da sattı. Örneğin, bir zamanlar Boston’un en prestijli kadın mağazalarından biri olan Bonwit Teller’da satılmak üzere el yapımı sepet tipi cüzdanlarını aldığını hatırlıyorum.

Günümüzde İnternet, kişinin zanaat işine girme fırsatını ve kolaylığını önemli ölçüde genişletti. Etsy.com gibi web siteleri ile , yalnızca mallarınızı satabileceğiniz bir yer bulmakla kalmaz , aynı zamanda diğer insanların neyle para kazandığına dair fikir edinebilirsiniz.

İnternet, projenize çok fazla zaman veya para yatırmadan zanaat ürünlerinizi satmanızı gerçekten kolaylaştırdı.
İnternet, projenize çok fazla zaman veya para yatırmadan zanaat ürünlerinizi satmanızı gerçekten kolaylaştırdı.

Bu özellikle harika bir iş çünkü istediğiniz kadar küçük başlayabilir, istediğiniz kadar birkaç saat çalışabilirsiniz. Yine de, yakalanan bir şey yaratırsanız, küresel bir marka oluşturabilirsiniz – üst tarafı sınırsızdır!

15. Özgeçmiş ve Ön Yazı Yazımı

İyi yazma becerisine sahip olan herkes kolayca usta bir özgeçmiş ve kapak mektubu yazarı olabilir! Ve yardımınızdan yararlanabilecek hiç kimse var mı?

Bir işveren olarak, çoğu zaman bir sonrakinden sonra bir özensiz, kötü yazılmış, yetersizce prova edilmiş özgeçmiş ve kapak mektubu görüyorum!

Dahası, pek çok adayın temelde devam kaydı olan özgeçmişleri var! Bunun yerine özgeçmiş, başarıları, becerileri ve yetenekleri gölgede bırakan bir satış konuşması olmalıdır! Harika bir özgeçmiş ve çarpıcı bir kapak mektubu, insanların bir iş bulmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir – ve siz de yardımcı olabilirsiniz!

İnsanların özgeçmişlerini yazmalarına ve düzeltmelerine yardımcı olarak para kazanabilirsiniz! Talep sınırsızdır ve bu hizmeti sunmanın birçok farklı yolu vardır.
İnsanların özgeçmişlerini yazmalarına ve düzeltmelerine yardımcı olarak para kazanabilirsiniz! Talep sınırsızdır ve bu hizmeti sunmanın birçok farklı yolu vardır.

Bu hizmeti sunmanın farklı yolları neredeyse sonsuzdur. Küçük bir ofis kurabilir , müşterilerle evlerinde veya kafelerde buluşabilir, işinizle çevrimiçi işlem yapabilir veya hatta hizmetlerinizi, insanları işten çıkaran şirketlere bir outplacement hizmetinin bir parçası olarak satabilirsiniz.

Daha iyi bir özgeçmiş ve kapak mektubu arayan çoğu insanın hala bir işi olacaktır, bu nedenle bu tür bir hizmete olan talep özellikle hafta sonları yüksek olacaktır – bu işe başlarken günlük işinizi sürdürmek istiyorsanız büyük bir avantaj!

Müşterilerinizin tanıtımına yardımcı olmak için çevrimiçi profiller yazmayı veya kişisel web siteleri geliştirmeyi de teklif edebilirsiniz. Örneğin, tek işi LinkedIn için profiller yazan insanlarla tanıştım .

İlgini Çekebilir: En çok para kazandıran iş

16. Bahçe Satışı

Tıpkı bir iş kurduğunuz gibi, bahçe satışınızı dikkatlice planlayın ve ayarlayın. Küçük bir işletme planıyla başlayın , belki sadece bir sayfa. Ardından, satabileceğiniz her şeyin titiz bir envanterini oluşturun.

Tabelalar, çevrimiçi ve yerel gazete listeleri ve mahalle el ilanları dahil kapsamlı bir pazarlama planı oluşturun . E-posta veritabanınızdaki herkesle iletişim kurmaktan ve etkinliğinizi sosyal medyada yaymaktan çekinmeyin !

Başarılı bir bahçe satışının anahtarı, kısa bir iş ve pazarlama planına sahip olmaktır.
Başarılı bir bahçe satışının anahtarı, kısa bir iş ve pazarlama planına sahip olmaktır.

İlk bahçe satışınız iyi sonuç veriyorsa, ek satışlar yapmayı ve hatta devam eden bir iş yapmayı düşünün. Arkadaşlarınızdan satmak isteyebilecekleri ek ürünler isteyebilir veya hatta daha fazla satabileceğini düşündüğünüz ürünleri ucuza satın alabilecekleri yerler (bit pazarı gibi) bulabilirsiniz.

Yerel çöplüğünde yeterince değerli eşyayı ücretsiz olarak bulan ve bunları satmak için bir perakende mağazası açmayı düşündüğü bir kadın tanıyorum. Ücretsiz olarak aldığınız ürünlerdeki kar marjını düşünün!

17. Yerel İlgi Blogu

Tamam, bir blogdan para kazanmanın çok zor olduğunu söylemiştim. Ama bunu gerçekten yapmak istiyorsanız, onu uygulanabilir bir işe dönüştürmek mümkündür.

Öncelikle, orada çok fazla blog olduğunu ve reklam verenlerin bile günlük brüt geliri yaklaşık 1 $ olduğunu unutmayın … köpeğinizi beslemek için bile yeterli değil!

Bununla birlikte, yerel reklamcılıkta çok para var. Kolej gazetem ve istekli reklam yayınım yerel reklamcılık tarafından zengin bir şekilde desteklendi – ve bugün pazarın yerini yerel çevrimiçi web siteleri ve bloglar aldığını görüyorum.

Blogunuzun reklam gelirlerinden geçimini sağlamak neredeyse imkansız. Yerel yapmadıkça ...
Blogunuzun reklam gelirlerinden geçimini sağlamak neredeyse imkansız. Yerel yapmadıkça …

Sık sık küçük Nantucket adasında tatil yaptığım bir yerde, bir girişimci onu ada sakinlerinin sonsuz sayıda yüksek kaliteli fotoğrafıyla doldurarak çok okunan bir blog geliştirdi. Şimdi, artan miktarda reklam satıyor. Söylendiği gibi, adanın neresine giderseniz gidin, içerik arayışında yorulmadan çalışan, elinde kamera olan bir girişimci var.

Fotoğraf çekmekten veya içerik yazmaktan hoşlanıyorsanız ve reklam satmayı önemsemiyorsanız (reddedilmekten hoşlanmıyorsanız bu zor olabilir), bundan makul bir ikinci gelir elde edebilirsiniz.

18. İç Oda Boyama / Duvar Kağıdı

Tecrübesiz bir ev boyama işine başladım, peki sen neden yapamıyorsun?

Bu iş için başlığı iç odalara ve duvar kağıdına odakladım çünkü bir veya iki odalı bu işlerin bir günde kolayca bitirilebileceğini düşündüm. Bununla birlikte, eğer benim gibi, gerçekten buna deneyimsiz başlıyorsanız ve aynı zamanda “hızlı ama biraz özensiz” olma eğilimindeyseniz, dış cephe boyamasına başlamak daha iyi olabilir. Çimlere dökülen bir boya yüzünden kimse uykusuz kalmaz, ama gerçekten evin içinde olmaması gereken yerlere ıslak boya sürmek istemezsiniz! Yani belki birkaç hafta sonu yapabileceğiniz daha küçük evlere odaklanıyorsunuz. Ya da belki birkaç yardımcı işe alırsınız (hafta sonu çalışması için işe almak çok daha kolaydır).

19. Web Sitesi Geliştiricisi

Elbette, herhangi bir işletme sahibi , bugün mevcut olan ve giderek daha karmaşık hale gelen şablonları kullanarak ücretsiz bir web sitesi geliştirebilir – ancak bu, süreçteki insanlara yardım etmek için iyi bir iş talebi olmadığı anlamına gelmez!

Müşterilere getirdiğiniz potansiyel değerin çoğu, yalnızca web sitesini oluşturmanın mekaniği değil, aynı zamanda işletme sahiplerinin web sitelerine neleri dahil edeceklerine ve nereye dahil edeceklerine karar vermelerine yardımcı olmaktır!

Birkaç sunumumda da değindiğim gibi, web sitesi tasarımı birçok işletme için çok önemlidir – özellikle de potansiyel müşterilerle ilk temas noktası olduğunda. Deneyiminiz olmasa bile, biraz çalışırsanız, işletmelerin müşterileri çekmesine ve tutmasına yardımcı olan web siteleri tasarlama sürecinde hızla çok yetkin hale gelebilirsiniz.

Geliştiriciler için çok talep var ama bu pazar da süper rekabetçi… Fark yaratmak ve kendinizi kurmak için ağ kurmanız gerekiyor.
Geliştiriciler için çok talep var ama bu pazar da süper rekabetçi… Fark yaratmak ve kendinizi kurmak için ağ kurmanız gerekiyor.

Bu işin en zor kısmı genellikle müşteriler, özellikle de hizmetleriniz için makul bir miktar ödemek isteyen müşteriler bulmaktır. Hizmetlerinizi çevrimiçi olarak tanıtmaya başlayabilirsiniz, ancak bu genellikle aşırı rekabetçidir. Bu nedenle, özellikle arkadaşlar aracılığıyla ağ oluşturma veya etkinliklerinde olduğu gibi çevrimdışı pazarlamaya odaklanacağım . Ayrıca, kendi web sitemin iş için bir gösteri parçası olarak hizmet etmesi için tamamen harika görünümlü bir tasarıma sahip olacaktım!

20. Halı Montajı

Halı sadece çok uzun ömürlüdür – o zaman bir kez daha değiştirme zamanıdır. Yeni halı satın aldığınız her odada bir halıyı değiştirmeniz gerektiğinde, bir halı döşeme firması için daha potansiyel bir iştir.

Doğrudan tüketicilere pazarlayarak başlangıçta halı montaj işine girebilirsiniz. Ancak, daha büyük para hizmetlerinizi halı perakendecilerine yaptırmaktan gelir. Yine de, sözleşmeli işler için bazı küçük perakendecilere başvurmadan önce referanslar ve deneyim oluşturmak için bağımsız olarak birkaç işi yapmaya başlamayı deneyeceğim.

Burada başarının anahtarı, halı perakendecileri ile ilişkiler geliştirme ve kurulum işini kendiniz yapmak istemiyorsanız, verimli ve hızlı çalışan montajcılar bulma yeteneğiniz olacaktır.

İş gücündeki bu kadar çok insanla, bu işin çoğunun insanlar evdeyken yapılması gerekiyor ve bu da onu bir hafta sonu işi için ideal kılıyor.

21. Ev Peyzajı

Para kazanmanın çim biçme makinesini itmekten veya tırmığı süpürmekten daha kolay ne olabilir? Peki, bunu sizin için başkasına yaptırmak ve bunun için hala ödeme almak! Bu iş ile ikisine birden sahip olabilirsiniz! İşi kendiniz yapmaya başlayabilir ve daha sonra genişledikçe asıl işi yapmak için başkalarını işe alabilirsiniz.

Hafta sonları bu işi yapmanın en bariz olanın ötesinde pek çok harika yanı var: günlük işinizi devam ettirebiliyorsunuz. Birincisi, müşterilerinizin hafta sonları evde olma olasılığı daha yüksektir. Bu yüzden onları hafta sonları satmak ve sıraya koymak kolaydır. Ayrıca, dışarıda çalışacaksınız – masa işinizden güzel bir mola!

Ayrıca, hafta sonları müşterilerinizi çimler üzerinde çalışırken görme olasılığının daha yüksek olmasının avantajı vardır. Arkadaş canlısı kişiliğinizi gösterin ve onlarla olan bağı güçlendirerek onların her zaman müşteri olmalarını sağlayın! Daha da iyisi, sunabileceğiniz bazı ek hizmetler önerebilirsiniz… birkaç yeni çiçek veya birkaç yeni çalı hoş bir dokunuş olmaz mı?

Bu işin pazarlanması da kolaydır. Elbette bir web siteniz olabilir, ancak basit el ilanları ve sıcak bir gülümsemeyle kapı kapı dolaşabilirim! Evime uğramayı unutma! Her zaman daha iyi bir peyzaj hizmeti arıyorum!

Sizin Yorumunuz Nedir?