1. Ana Sayfa
 2. Para Kazanmak
 3. Müzik Dinleyerek Para Kazanma Hayal Değil

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Hayal Değil


Müzik dinleyerek para kazanma modeli, diğer para kazanma modellerine göre daha eğlenceli ve kolaydır. Bu sistemin genel mantığında müziği dinleyip daha sonra yorumlamak vardır. Tüm sitelerde sistem böyle işler ancak ödemeler ve verilen puanlar farklı olabilir.

Müzik dinleyerek para kazanma 2021 senesinde de çokça aranılacak gibi duruyor. Çünkü, genç neslin bir tutkusu olan; müzik dinlemek bir kazanç haline geliyor. Bu kazanç modeli uzun yıllar hayatımızda olacak gibi görünüyor.

Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

 1. Aşağıda verdiğimiz sitelerinden birine üye ol.
 2. Üye olduktan sonra ilgi alanlarınızı belirleyin.
 3. Daha sonra karşınıza çıkan müzikleri, sistemin verdiği süre boyunca dinleyin.
 4. Müziği dinledikten sonra oylama veya yorumları yapın.
 5. Bu aşamadan sonra puanlar bakiyenize eklenecektir.
 6. Son olarak sitenin ödeme planına göre çekim işlemini yapın.

İnternetten müzik dinleyerek para kazanma yukarıdaki 6 adım kadar basit hale geldi. Aşağıda bu yöntemleri uygulayabileceğiniz en iyi 6 siteyi sizler için derledik;

şarkı dinleyerek para kazanma

6 Tane Müzik Dinleyerek Para Kazanma Sitesi

 1. Music Xray
 2. Slicethe Pie
 3. Radio Loyalty
 4. Earnably
 5. Fm
 6. Hit Predictor

1) Music Xray

En köklü müzik dinleyerek para kazanma sitesi ünvanını elinde bulunduran Music Xray sitesi 2009 senesinde kurulmuştur. Buradan para kazanmak için ilk olarak müzik kullanıcısı sıfatı ile üye olmanız istenmektedir. ‘’Fan Match’’ gelir modeli ile dinlediğiniz şarkıları değerlendirmeniz istenecektir. Belki de bu kişilerin ismini hayatınızda duymadınız.

 • Alt para çekme limiti: 20 Dolar

Arkadaşınızı da bu siteye referans kodu ile üye yaparsanız o kişinin kazancının %10 kadarı size hediye olarak verilmektedir.

2) Slicethe Pie

Müzik dinleyerek para kazan misyonu ile ortaya çıkan bir site olan Slicethe Pie, zaman sınırı olmaksızın kullanılabilir. Burada bir müziği 90 saniye kadar dinliyorsunuz. Müziği dinledikten sonra sizden yorumlar istenir. Her yaptığınız yorum başına yaklaşık olarak 5 cent kazanıyorsunuz. Kazancınız ise daha sonradan Paypal hesabınıza yatırılmaktadır.

 • Alt para çekme limiti: 10 Dolar

3) Radio Loyalty

Diğer sitelerinden farklı olarak ‘’Hediye çeki’’ ile ödemelerini gerçekleştiren bu site içerisinde 5000 adet radyo vardır. Dinlediğiniz müzik kadar para kazanırsınız, tabi dinlediğiniz müziğin türü de kazanç konusunda etkilidir. Burada alt para çekme limiti maalesef yok. Hediye çeki ile ödeme yapılmaktadır.

pop dinleyerek para kazanma

4) Earnably

Radyo dinleyerek para kazanma bu site içerisinde gerçekleşebilir. Bu sitede farklı olan şey; müzik dinlerken anket doldurarak da para kazanabilirsiniz. Earnably, 30 farklı platform ile çalışmaktadır. İşbirliklerinden dolayı birçok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Amazon hediye çeki, Steam çeki gibi yöntemlerin yanı sıra nakit ödeme yöntemi de vardır. 500 puan = 5 Dolar etmektedir.

 • Alt para çekme limiti: 5 Dolar

5) Resarch.Fm

Müzik dinleyerek para kazanma siteleri genel olarak bir uygulamaya sahip değildi ancak Resarch.Fm’in bir uygulaması var. Bu sistemde müzikleri dinliyorsunuz ve müziklere geri dönüş yapıyorsunuz. Bu sayede para kazanıyorsunuz.

Şunu da unutmamak gerekir ki; site dili İngilizce’dir. Diğer diller ile para kazanma mümkün değildir. Burada nakit ödeme yapılmamakta. Bunun yerine Amazon hediye çeki verilmektedir.

6) Hit Predictor

İki aşamadan oluşan bu sitede puan sistemine dayalı bir şekilde kazanç elde edebiliyorsunuz. Bu aşamalar ise şu şekilde;

 1. Müzik dinleme aşaması
 2. Yorum yapma aşaması

Bu sistemde bir müzik başına 3 puan kazancınız var. Bu sitede puanlar ile hediyeler verilir, puanlarınızı yükseltim dilediğiniz hediyeyi seçebilirsiniz.

Müzik dinleyerek para kazanma Türkiye coğrafyasında da etkili olmaya başlamıştır. Eğer, yabancı müzikler seviyorsanız mutlaka bu kazanç modelini denemelisiniz.

Sizin Yorumunuz Nedir?