1. Ana Sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırmak 2021

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırmak 2021


Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi numaranızı değiştirmeniz veya hattınızı farklı bir operatöre taşımanız sonucunda, Ziraat Sim Kart bloke sorunu doğuruyor.  Banka ya da ATM’den sim kart bloke kaldırma gibi farklı yöntemleri sizler için derledik.

3 2

Sim Kart Niye Bloke Edilir?

Sim Kart Niye Bloke Edilir? Bankaların kullandığı sistemlerinden en yaygını, müşterilerinin cep telefon numaraları üzerinde yaptıkları şifreli korumalardır. Ziraat Bankası müşterisi olarak sizin de diğer müşteriler gibi cep telefon numaranız sistemde kaydedilir ve herhangi bir bankacılık veya alışveriş işleminde bu cep telefon numaranıza gelen kısa mesajlar veya bildirimler yardımıyla para transferleri onaylanabilir.

Bu yüzden kartınızı başka bir operatöre taşımanız halinde güvenlik sistemleri bu farklılığı takip eder ve bir güvenlik önlemi olarak kısa süreliğine bloke işlemi uygular Sim kartınızı taşıdığınızı Ziraat Bankası’na yukarıda yer alan yöntemleri kullanarak bildirebilir ve blokenizi hemen kaldırabilirsiniz.

Sim kart blokesini nasıl kaldırılır?

Sim kart blokesini nasıl kaldırılır? Öncelikle sorunun bu yüzden kaynaklandığından emin olmalısınız. Farklı nedenler yüzünden sim kartınız bloke olmuş olabilir. Eğer hatanın sim kart bloklanması olduğundan eminseniz ve sim kart değişikliğini Ziraat Bankası üzerinden yapmak istiyorsanız, şubelere başvurabilirsiniz. Çalışma saatleri içerisinde şubeye gitmeniz durumunda kısa bir sürede işleminiz gerçekleşecektir. Ancak Ziraat Bankası şubeleri yoğun çalıştıklarından bizce en hızlı ve etkili yöntem atm ya da telefon bankacılığını kullanarak müşteri hizmetlerini ile sorunu çözmektir.

Müşteri hizmetleri telefonda yapılabilecek işlemler özelinde sizleri yönlendiriyor. Önce bir kimlik doğrulamasından geçiyorsunuz, akabinde de SMS Onay sistemine tabi tutuluyorsunuz. Gelen kodu karşı tarafı aktardığınızda bloke işlemi kalkmış oluyor.

ATM’lerden işlem yapmak isterseniz de, kartınızı ATM’ye takıp, şifrenizi girdikten sonra “Sim kart bloke kaldırma” bölümüne girerek telefonunuzu tekrar aktif bir konuma getirmeniz gerekmekte.

Sizin Yorumunuz Nedir?