1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Ziraat bankası ticari plaka kredisi detayları 2021

Ziraat bankası ticari plaka kredisi detayları 2021


Ziraat bankası ticari plaka kredisi, taksisi olan veya kullanan kişilere ve minibüs dolmuş taşımacılığı yapan kişilere özeldir. Ticari Plaka Sahiplerine Özel Kredi veren tek banka şu an ziraattir.

Ziraat bankası hepimizin bildiği üzere ülkenin 81 iline yayılmış tek devlet bankasıdır. Ulaşması en kolay banka ve atm olan ziraat bankası bugün bir çok kasabada dahi aktif olarak bankacılık hizmeti vermeye devam etmektedir. Devletin öncü ve esnaf, çiftçiye destek için kurulmuş olan banka, bu sefer de ticari plaka sahiplerine özel kredi verdiğini duyurdu.

Ticari Plaka Sahiplerine Özel Kredi

Ticari Plaka Sahiplerine Özel Kredi kapsamı, minibüs, dolmuş ve taksi şoförleridir. Yeni minibüs ve taksi alımı ve/veya işletme sermayesi (yedek parça, servis, bakım, onarım, akaryakıt gideri vb.) ve diğer finansman ihtiyaçlarınızı karşılayan bu krediyi çekebilmeniz için ticari taksi veya minibüs sahibi olmanız gerekmekte.

Ticari plaka sahibi siz değil ama aracı siz kullanıyorsanız maalesef bu krediden faydalanamıyorsunuz fakat kullandığınız ticari aracın yasal sahibi aracılığı ile bu aracın yedek parça, servis, bakım gibi giderlerini karşılamak amacıyla ziraat bankasına başvurabilirsiniz.

Ziraat bankası ticari plaka kredisi

Ziraat bankası ticari plaka kredisi başvuru

Ziraat bankası ticari plaka kredisi başvuru direkt bakanın şubesinden yapılır. Bu kredide ziraat bankası yolcu taşımacılığı yapan minibüs, dolmuş, ticari taksi sahiplerine aylık eşit taksitli ve 48-60 aya ulaşabilen vadelerle kredi kullandırılabilmektedir. Başvuran kişinin banka işlemleri geçmişi, kredi notuna göre durum değişkenlik gösterebilmektedir.

Ticari plaka kredisi alabilmek için öncelikle faaliyette olan bir ticari plaka sahibi olmanız gerekir. Ticari plaka kredi başvurusu sonrasında banka plaka sahibinin ödeme gücünü değerlendirir ve bunun sonucunda kişiye sağlanacak kredi tutarı belirlenir.

Ziraat bankası ticari plaka kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat bankası ticari plaka kredisi başvurusu için yapmanız gereken tek şey ilgili evraklarla birlikte size en yakın ziraat bankası şubesine gitmektir. Maalesef ziraat bankası ticari araç kredisi için telefondan başvuru yapamıyorsunuz. Şubeye gitmeniz şart. Ticari plaka sahibi olduğunuza dair ruhsat belgeleriyle birlikte bir ziraat bankası şubesine ulaşmanız yeterli olacaktır.

Ticari plaka sahipleri kredi başvuruları için ziraat bankasına ait herhangi bir şubeye başvuru yapabilir. Başvuru sırasında plaka sahibi şahıs için en uygun kredi paketleri saptanarak, başvuru sahibinin gelir durumu incelemeye alınır. 6 aylık vergi levhası olan plaka sahiplerinin geriye dönük olacak şekilde, 6 aylık cirosunu gösteren evraklar talep edilebilir.

Size bu yayınımızda Ziraat bankası ticari araç kredisi konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışsak da farklı bir yayında;  Ziraat bankası ticari kredi kartı, Ziraat bankası ticari hesap açma, Ziraat bankası ticari kredi yapılandırma konularında da yardımcı olacağız. Bizi facebook veya twitter dan takip etmeyi unutmayın.

Sizin Yorumunuz Nedir?