1. Ana Sayfa
 2. İş Fikirleri
 3. Watsons Bayilik Almak | 2021 İçin Tüm Detaylar

Watsons Bayilik Almak | 2021 İçin Tüm Detaylar


Watsons bayilik almak gibi bir girişim fikriniz varsa ilk olarak ilgili kuruluşun franchise şartları ve kazanç detaylarını öğrenmeniz gerekir. Firmaların size sundukları fırsatlar ve şartlar kazancınız üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle herhangi bir franchise almadan önce piyasa araştırması yapmalısınız. Bu yazımızda Watsons bayiliği hakkında merak ettiğiniz bütün soruları yanıtladık. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Watsons Bayilik Veriyor Mu?

Watsons bayilik vermeye devam ediyor. 13 ülkede hizmet veren ve zaman içerisinde hizmet verdiği ülke sayısını arttıracak olan Watsons, verdiği bayiliklerle birlikte etki alanını genişletip rekabeti kızıştırmak istiyor. Eğer, Watsons gibi kozmetik devlerinden bayilik almak istiyorsanız ağır şartlara uymak zorundasınız. Piyasada bulunan kozmetik bayiliği veren firmalar, genelde ağır şartlar sunar.

Bu sektörde sermaye de yüksektir. Diğer alanlarda türk lirası ile isim hakkı ve franchise alabilirken kozmatik firmalarından ‘’Dolar’’ üzerinden alım yapmak zorundasınız.

Watsons Bayilik Şartları 2021 Yılında Neler?

 • Franchise alabilmek için 300 metrekareden fazla dükkan alanınızın olması gerekir.
 • Dükkanın 8 metre ön cephe alanı olmalıdır.
 • Daha önceden bu sektörde 2 senelik iş tecrübesi bulunmalıdır.
 • 000 dolarlık azami sermaye miktarı olması gerekir ( Banka hesapları kanıtlanmalıdır ).
 • Banka teminat mektubunuzun olması gerekiyor ( Rakamda değişiklikler olabilir ).
 • Dükkanın işlek bir yerde olması gerekir.

Watsons Bayilik Ücretleri Ne Kadar?

Watsons bayilik ücreti yukarıda da belirttiğimiz gibi 500.000 Dolar’dır. Buna ek olarak ‘’İsim hakkı bedeli’’ de talep edilmektedir. Başvurularınızı yaptıktan sonra bu ücret özel olarak tarafınıza iletilir ve toplam tutar söylenir.

Bunların yanı sıra dükkanı açacağınız lokasyon, dükkanın büyüklüğü ve çalıştıracağınız eleman sayınıza göre masraflarınız katlanarak artabilir.

Watsons Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

watsons bayilik basvurusu

Yukarıdaki bilgilerden sonra Watsons bayilik almak mantıklı geldiyse ilk yapmanız gereken şey; firmanın iletişim kanallarından firma ile iletişime geçmenizdir. İletişime geçtikten sonra firma sizi yüz yüze görüşme için davet edip bilgilendirecektir. Bu toplantı sırasında sizden çeşitli belgeler istenecektir.

Watsons Başvuru Belgeleri

Watsons franchise başvurusu için görüşme yaptıktan sonra sizden aşağıdaki belgeler talep edilir. Aşağıdaki belgeleri Watsons’a sunduğunuzda kurulum işlemlerinize başlanır.

 • Mağazanın hazır olduğuna dair belgeler ( Kira sözleşmesi veya tapu ).
 • Franchise alacağınız yerin dış ve iç ölçümlerini kapsayan belge.
 • İmza sirküleri.
 • Ticaret yapmak için gerekli odalara kayıt olduğuna dair belgeler.
 • İkametgah belgesi.
 • Nüfus kayıt örneği ve adli sicil belgesi.
 • Mağazanın dış ve iç fotoğrafları.

Watsons’un Operasyon Durumu Nedir?

Watsons, Türkiye’de 75 şehirde faaliyet gösteriyor. Toplamda 290 mağazası var ve bu mağazalarda 2.300 çalışan bulunuyor. Bu denli büyük bir operasyon ile yönetilen firmanın franchise alımı detaylıca düşünülmelidir. Eğer, kozmetik alanında franchise düşünüyorsanız Watsons, size göre diyebiliriz.

Watsons Bayilik Almak Mantıklı Mı?

Watsons bayilik almak, küreselleşen dünyada mantıklı bir hareket olarak görülür. Zaman geçtikçe kişiler bakımlarına önem vermeye başlamıştır. Özellikle sosyal medyanın gelişmesi ve Z kuşağının büyümesi ile birlikte ‘’Kişisel bakım’’ ciddi derecede değer kazanmıştır. Sizler de bu durumları düşünerek mantık kararına varabilirsiniz.

watsons bayilik

Watsons İletişim Bilgileri

Merak ettiğiniz veya ek olarak bilgi almak istediğiniz şeyler hakkında Watsons iletişim hattı ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra adreslerine de gidebilirsiniz. Bilgiler şu şekildedir;

Watsons ADRES:

Site Yolu Sokak No: 5/4 Anel İş Merkezi, Kat: 4 Ümraniye, İstanbul
TEL: (0216) 635 68 00

Sizin Yorumunuz Nedir?