1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi/Finans
  3. Türkiyede Vatandaş Artık Geçinemiyor

Türkiyede Vatandaş Artık Geçinemiyor


Vatandaş Artık Geçinemiyor;Son yılların en büyük krizi covid19 ile daha çok arttı.Türkiyede zaten işsizlik vardı ekonomik sıkıntılar vardı bu virüsle birlikte daha çok artmaya başladı.Artık vatandaş geçinemez hale geldi.

Vatandaşların Geçinemiyoruz Haykırışlarını Duyan Yok

AKP yönetiminin son yıllarda aldığı yanlış kararlarla türkiyede hem işsizlik sayısı arttı hemde geçinmek daha zorlaştı. İnsanlar geçmiş yıllarını akp öncesini mumla arar oldu. Vatandaşların en çok dediği eskiden para azdı ama bereket vardı,huzur vardı,güven vardı söylemi oldu.

Ekonomi Dip Seviyelerde

Türkiye ekonomisi okadar dip seviyelerdeki artık merkez bankasında bile para yok söylemleri çoğalmaya devletin para basarak bu açıkları kapatıyor iddaaları ortaya çıkmaya başladı. Yanlış politika ve siyasi adımlar türkiyeyi büyük bir krizin eşiğine getirdi.

Vatandaşı Duyan Yok

Bu ekonomi krizi yaşanırken nedense vatandaşı kimse ciddiye almıyor,emekliler 1500 tl ile geçinmeye çalışırken asgari ücretliler borçla krediler ile ayakta durmaya çalışırken hükümetten emeklilere ve asgari ücretli çalışanlara yönelik herhangi bir olumlu adım yok.

İşsizlik Hızlı Bir Şekilde Artıyor

İşsizlik okadar hızla artıyorki türkiye tarihinde bukadar artmamıştı. Şimdi Gelin işsizlik oranlarına bir bakalım

Nisan ayındaki işsizlik:GENÇ İŞSİZLİK %24.5

Eylül Ayındaki genç işsizlik :yüzde 24.5 olarak

Yani sakal hiç uzamamış hep aynı kalmış son söylemlere göre türkiyede işsiz sayısı 10 milyon üzerinde. Hükümet nekadar kredi musluklarını açsada esnafa nefes aldıramadı.. Tek nefes alanlar ve zengin olanlar mütahitler inşaat firmaları daha doğrusu hükümete yakın inşaat sektörü dahada zenginleşti.

Artık Sesimizi Duyun

Emekliler artık sesimizi duyun açız perişanız

Asgari ücretliler artık sesimizi duyun geçinemiyoruz perşinız

Lütfen artık insanların emeklilerin,asgari ücretlilerin,çiftçilerin,sesini duyun yeter artık diyoruz makrofinans.com olarak

Sizin Yorumunuz Nedir?