1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para Borsası
 3. Tron Coin Nedir? Kazandırır Mı?

Tron Coin Nedir? Kazandırır Mı?


Tron coin, merkeziyetsiz bir yapıda olan ve Singapur’da faaliyetlerini sürdüren bir kripto para birimidir. Son zamanlarda yaptığı yayılımlarla Tron Coin BTC Türk Borsası’nda da görülmüştür. Blockchain teknolojisine sahip olan olan TRX Coin, eğlence sektörü çerçevesinde tasarlanmıştır. Dilerseniz, TRX nedir? Sorusunu biraz daha detaylandıralım;

Tron Coin Hangi Ülkenin / Kimin?

Tron Vakfı tarafından fonlanan ve Singapur merkezli bir kripto para birimidir. Tron Vakfı hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir. Bu derneğin başında da  Tron coin kurucusu olan ve hali hazırda vakıf başkanlığını sürdüren Justin Sun  vardır.

Tron Coin’in Amacı Ne?

TRX coin, eğlence sektörüne dayalı olduğu için amacı; kullanıcıların birbirlerine Tron ağı üzerinden sanal içerikler göndermesidir. Diyelim ki bu amaç meydana geldi. Peki, ya sonrasında ne olacak?

Bu sistemde gönderilen içeriklerin Tron coin ile alınması planmaktadır. Eğer, bu amaç gerçekleşirse Tron kendine bir uygulama marketi oluşturacak ve Apple, Google Store gibi uygulamalara rakip olacak. Tron bu hareketi ile birlikte aracıları da ortadan kaldırıp daha uygun maliyetleri düşünüyor.

Youtube gibi içerik platformlarında reklamdan kazanılan tüm gelir içerik üreticisine verilmez. %60 gibi bir pay verilir. İşte, Tron tam da burada farkını ortaya koyuyor. Oluşturulacak olan ağ ile birlikte tüm aracılar ortadan kaldırılarak ‘’Eğlence ağı’’ oluşturulacak ve bunun geliri aracısız ve komisyonsuz olarak kullanıcıya ulaşacak. Bu atılımlardan dolayı da Tron coin geleceği parlak gözüküyor diyebiliriz. Eğer, bu misyonlarında başarılı olursa dünya üzerindeki en büyük eğlence ekosistemlerinden birisini yaratabilirler.

Tron Coin Grafiği Ne Durumda?

trx

TRX grafiği 16.11.2020 itibari ile bu şekildedir. Göründüğü üzere piyasaya ilk çıktığında yüksek talep ile karşılaşan Tron, daha sonra yaşadığı ani satışlarla değer kaybetmiştir. Bunda arz ve talep ilişkisi etkili olmuştur. Son zamanlarda ise sabit bir şekilde gidişatını sürdüren Tron Coin grafiği, her an yukarıya doğru evrilebilir. Çünkü, son zamanlarda yapılan iş birlikleri ve anlaşılan borsalar ile birlikte bu mümkün görünüyor.

Tron Fiyatları Nasıl? USDT/TL/BTC

Tron coin fiyat olarak ilk başladığı zamanlardaki gibi uygun yapıda. Elbette bazı zamanlarda küçük dalgalanmalar yaşasa da son 1 senedir aynı seviyede. Dilerseniz, Tron coin ne kadar? Sorusunun cevabını verelim;

 • 1 TRX / TRY =  1963 TL
 • 1 TRX / USDT = 0.02566 USDT
 • 1 TRX / BTC = 0.00000154 BTC

trx coin

Tron Coin Madenciliği Var Mı?

Blockchain teknolojisinde yer alan bu kripto para biriminde madencilik mümkündür. TRX madenciliği, kazım yapılan her işlemi kayıt altına alma çerçevesinde yapılabilir. Bunun yanı sıra kripto para borsalarından da elde edebilirsiniz. Borsalardan temin etmek için bir alttaki başlığa geçelim;

Tron Coin Nasıl Alınır? / BTC Türk

Madencilik yapma fırsatınzı yoksa ve bu coine yatırım yapmak istiyorsanız mecburen bir borsa üzerinden elde etmeniz gerekir. Son zamanlarda TRX Btc Türk Borsa’larına giriş yaptı. Bu yüzden bu anlatımızda BTC’yi kullanacağız. Tron coin almak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

 1. İlk olarak BTC Türk borsasına kayıt olunuz.
 2. Gerekli doğrulamaları yapınız. ( Telefon, kimlik vs. )
 3. Daha sonra ‘’Bakiye yükle’’ bölümünden havale veya kredi kartı ile bakiye yüklemesi yapınız.
 4. Dikkat etmeniz gereken nokta; bakiye yükleyeceğiniz hesabın sizin adınıza kayıtlı olmasıdır.
 5. Yükleme yaptıktan sonra borsa TRX Alış ve Satış ekranına gelin ve uygun zamanı bekleyin.
 6. Uygun zaman geldiğinde teklfinizi verin ve Tron Coin hesabınıza eklenmiş olsun.
Tron Coin Yorumu

İlk olarak belirtmek isterim ki; Trx yorumu kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir sadece durumu yorumlamaya yöneliktir.

Eğlence sektörü ile spesifik bir yaklaşım ile piyasa 2018 yılında çıkan bu coin, ilk çıktığı zamandan beri değerini kaybetmemiş durumda. 1 senedir bu seviyelerden güç toplayan bu coin yakın zamanda yükselişe geçebilir. Tabi, burada yapılan anlaşmalar ve girilen borsalar büyük önem arz ediyor. Tron Coin, yukarıda belirttiğimiz misyonunu gerçekleştirirse Tron coin 2021 yılında çok önemli yerlere gelebilir.

Sizin Yorumunuz Nedir?