1. Ana Sayfa
 2. Para Kazanmak
 3. Para Kazandıran Oyunlar İle Ek Gelir Elde Edin

Para Kazandıran Oyunlar İle Ek Gelir Elde Edin


Para kazandıran oyunlar oyun oynamayı seven kişiler tarafından tercih ediliyor. Hem oyun oynayıp hem de para kazandıran uygulamalar aracılığı ile işinize ek olarak küçük bir iş sahibi olabilirsiniz. Buradaki işiniz sadece ‘’Oyun oynamak’’ olacak. Elbette ki her işte olduğu gibi bu işin de bir ödülü olacak. Para kazandıran oyunlar 2021 yılında da birçok kişi tarafından tercih edilecek gibi görünüyor. Peki, hangi oyunlar kazandırır? Dilerseniz, detaylara geçelim;

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar (Sürekli güncelleniyor)

Daha önceki yayınımızda ek gelir elde edebileceğiniz para kazandıran uygulamalar konusuna değinmiştik. Bu yayınımızda ise para kazanmanın daha eğlenceli bir hal aldığı oyun konusuna değineceğiz. Bu iş için 2 şeye ihtiyacınız var; bilgisayar ve internet. Hangi oyunlara değineceğiz?

kazandiran oyunlar

 • Second Life
 • Exodus 3000
 • Cash Crate
 • Gsn Cash Games
 • App Cent
 • Playerunknown’s Battlegrounds
 • League Of Legends
 • Metin2
 • Zula
 • Counter Strike Global Offensive
 • Fortnite
 • Knight
 • Black Desert Online

1) Second Life

The Sims oyununa çok benzeyen bir oyun olan Second Life oyunu ile oyun içinde elde ettiğiniz kazancı gerçek paraya çevirmeniz mümkün hale getirilmiş. Bu oyundan yaklaşık 1 milyon dolar kazanan Çinli Anshe Chung, ne kadar kazanılacağını kanıtlamış durumda.

Para kazandıran oyunlar listemizde ilk sıraya yerleştirmemizin sebebi ise 1 milyon dolarlık kazanç. Elbette, bu kazancı elde etmeniz için çok ciddi saatler harcamalısınız.

2) Exodus 3000

2021 yılında kazanç elde etmenin bir başka yöntemi ise rol yapma oyunu olan Exodus 3000 oyunu. Oyunun konusu Mars’ta geçiyor. Mars’ta bir imparatorluk kur ve diğer yaratıkları yok et. Oyuna kayıt olduğunuzda 5.000 Mars Doları elde edeceksiniz. Daha sonra oyun içinde kazanç yapıp paranızı çekebilirsiniz.

3)Cash Crate

Cash Crate uygulaması içerisinde yer alan anketler ve videoların yanı sıra oyun oynayarak da para kazanabilirsiniz. Elbette ki size sunulan oyunlar Cash Crate tarafından desteklenmelidir. Oyunlarda turnuva sistemi vardır ve bu turnuvalardan puanlar kazanılır. Kazandığınız puan kadar size ödemeler yapılır.

4) GSN Cash Games

Para kazandıran oyunlar ile nam salmış dünyanın en güvenilir sitelerinden birisi olan GSN Cash Games üzerinden yaklaşık 50 dolar kazanmanız mümkün. Daha önceki adı ile WorldWinner olan bu platformda kart oyunlarından aksiyon oyunlarına kadar birçok oyunu bulabilirsiniz. Online oyun severlere hitap eden bu platformda kazandığınız kadar para kazanırsınız.

5) App Cent

Oyun oynayarak para kazanma isteği olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği App Cent ile sponsorlu oyunları oynayıp para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak arkadaşlarınızı yönlendirdiğiniz taktirde de para kazanabilirsiniz.

Uygulama içerisinde 1000 Puan = 1 Dolar değerinde. Bu yüzden uygulama içerisinde verilen oyun görevlerini yerine getirdiğinizde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

6) Playerunknown’s Battlegrounds

Birkaç sene önce piyasaya hızlı bir giriş yapan PUBG oyunu, hala etkisini sürdürmeye devam ediyor. En çok para kazandıran oyunlar arasında yer alan bu oyunda tüm rakiplerinizi alt etmeniz gerekiyor. Eğer, bunu iyi bir şekilde yaparsanız size çeşitli hediyeler veriliyor (Skin gibi).

Daha sonra kazandığınız bu hediyeleri Steam platformu üzerinden satabilirsiniz. Eğer, daha çok kazanmak isterseniz daha fazla başarı elde etmeniz gerekecektir.

7) League Of Legends

Oyuncu karakterini yükseltmek, level atlamak gibi şeyleri yerine getirin ve hesabınızı değerli hale getirin. Daha sonra hesabınızı güzel paralara satın. Verdiğiniz emeği paraya dönüştürün. Zaten para kazandıran oyunlar genel olarak emeği satmaya dayalıdır. İlk etapta küçük paralar yatırılarak daha hızlı gelişebilirsiniz ancak daha sonra ciddi paralara satabilirsiniz.

8) Metin2

Para kazandıran oyunlar arasında eskiden beridir sıkça tercih edilen Metin2 oyunu, online olarak karakter inşa etme oyunudur. Bu oyunda karakterinizi oluşturun; kask, kalkan, zırh, silah, ayakkabı gibi birçok elementi tamamlayın ve daha sonra farklı diyarlara açılın.

Hazırladığınız karakter ile oyun içinde para kazanın ve daha sonra bu parayı gerçek para çevirin. Buna ek olarak hesabınızı da satıp para kazanabilirsiniz.

9) Zula

Türk yapımı bir savaş oyunu olan Zula ile birlikte hesabınızı geliştirip silahlarınıza artı basıp para kazanabilirsiniz. Elbette bunun için artı bastığınız silahlarınızı satacak insanlar bulmalısınız. Bu oyunda diğer oyunlara göre daha fazla vakit harcayacağınız kesin.

10) Counter Strike Global Offensive

Online savaş oyunu olan Cs GO, gerçek para kazandıran oyunlar arasında yer alıyor. Oyun içerisinde kazanacağınız başarılara paralel olarak oyun sonunda sizlere skin verilir. Verilen bu skinler ise Steam pazarında satılabilir. Satışlar dolar üzerinden yapıldığı için eğer şansınız da varsa ciddi paralar kazandırabilirsiniz.

11) Fortnite

Fortnite Oynayarak Para Kazanma son zamanlarda epey yaygın para kazanma yöntemlerinden. Fortnite’ın milyonları bulan oyuncu kitlesi ciddi bir pazar yaratıyor. PUBG tarzında hayatta kalma oyunu olan Fortnite, oynadıkça bağımlılık yapacak derecede eğlendiren oyunlardandır. Fortniteda nasıl para kazanırım:

 • Savaş bileti satın alın.
 • Savaş biletindeki tüm görevleri yapın.
 • Bu şekilde bir kaç hesap kasın.
 • Savaş biletinde size bir çok skin verecektir ücretsiz olarak. Görev yap skin kazan yani.
 • Her savaş biletinde sonraki savaş biletini alacak kadar v-papel verilir. Yani sonraki savaş bileti için para harcamayacaksınız.
 • Bu şekilde onlarca hesap kasabilirsiniz. Görevleri bir kaç pc den ekipli oynayıp yapın tüm hesaplar aynı anda kasılsın.
 • En az 5 sezon bu şekilde ilerledikten sonra hesabınızı satın.

Fortnite’da zengin içerikli hesaplar en az 60 TL den satılır.

knight rosetta

12) Knight Rosetta Server & Gordion Server

Knight Rosetta Server para kazanma yukarıdaki oyunların toplamından dahi daha fazla para kazanma imkanı sunan oyun ortamıdır. Knight oyununun serverlarından birisi olan Rosetta, en gözde serverlar arasında. Bu serverda char kasıp satış yapabilirsiniz. Pazarı bol. Üstelik parası da bol :) Yukarıdaki görselden de anlayacağınız üzerine bin tllere yakın satışlar yapmanız mümkün.

 

black desert

13) Black Desert Online

Black Desert Online para kazanma bakımından değerli oyunlardan. Black Desert Online oyunu bir rol yapma oyunudur. Bu oyun microsoft tarafından yayınlanıyor, çevrimiçi oynanıyor. Black Desert Online skin veya Black Desert Online pet veya Black Desert Online kostüm kastığınız karakterleri satıp para kazanabilirsiniz. Çok fazla oynanan ve zor ilerlenilen bir oyun olduğundan char fiyatları epey yüksek. İyi paralar kazanabileceğiniz online oyun.(yukarıdaki görselden anlayacağınız üzere :) )

 

Bu yayını takip etmeyi ihmal etmeyin. Sık kullanılanlara ekleyin, çünkü bu listeyi her ay güncellemeyi planlıyoruz. Kanıtlı şekilde para kazanabileceğiniz oyunları sunmaya devam edeceğiz.

Bu yayına sizler genelde para kazandıran oyunlar ekşi, para kazandıran oyunlar pc, para kazandıran oyunlar mobil 2021, para kazandıran oyunlar android ve para kazandıran oyunlar ios yazarak gelmişsiniz. Ayrıca bazı arkadaşlar, para kazandıran oyunlar kumar yazıp gelmiş ama o konuda yazmayacağız.

Sizin Yorumunuz Nedir?