1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanmak
  3. Oyun Oynayarak Para Kazanma Rehberi 2021

Oyun Oynayarak Para Kazanma Rehberi 2021


Oyun oynayarak para kazanma en önemli gelir kapılarından oldu. Gerçek Para Kazanma artık mümkün.  Netten oyun oynayarak para kazanma özelikle de internetin yayılması ile arttı.

Bizler de sizin için Online para kazanmaların dışında para kazandıran uygulamaları listeleyerek hem oyun oynayabileceğiniz hem de ek gelir elde edebileceğiniz yöntemlere değindik.

Hemen hepimiz hobilerimize yönelik türlü arayışlar içine giriyor, internetin bizle sağlamış olduğu avantajlar sayesinde de eğlenceli anlar geçirebiliyoruz. Kullandığınız bilgisayardan, zaman öldürmek için elinize aldığınız cep telefonundan, tabletlerinizden; kısacası tüm elektronik cihazlardan oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Oyun aşamasında kazanç oranlarınız her oyunda farklı rakamlarda olduğu için oyun oynarken size vermiş olduğu haz ve oyun süresi boyunca elde etmiş olduğunuz gelir sizlerin bu oyunlar arasından tercih yapmanıza neden olacak ayırt edici değişkenler olarak ön plana çıkıyor.

oyun-oyna-para-kazan

Eğer oyun oynamak dışında tek amacınız gelir etmekse hedefiniz çok oyunculu, çevrimiçi oynanabilen oyunlar olmalı. Gelir imkânınız çok daha fazla olacaktır. Bu tarz oyunlarda oyun severler birbiri ile devamlı büyük bir rekabet halinde olduğu için yapımcılar daha fazla kişiyi toplayıp oyunu cezbedici kılabilmek adına vermiş olduğu rakamları devamlı yükseltiyor. Ya da hayat verdiğiniz oyun karakterini farklı oyun severlere satış yapıp gelir etmek gibi türlü şekillerde para kazanabileceğiniz yöntemler mevcut. En revaçta olan para kazandıran oyunlar ve nasıl gelir edebileceğiniz hakkında merak içindeyseniz sizlere rehber niteliğinde içerik hazırladık.

Bilgisayardan Oyun Oynayarak Para Kazanma

Bilgisayarınızdan oyun oynayarak para kazanmak için evinizde, ofisinizde, kısacası bilgisayara erişim sağlayabildiğiniz her yerden erişebileceğiniz bir bilgisayarla oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Bilgisayarda oyun oynamak size büyük ekran nedeni ile de artı bir kolaylık sağlayacaktır. Sizler için bilgisayardan oynayabileceğiniz oyunları listeledik.

Bilgisayardan oyun oynayarak para kazanabileceğiniz zevkli oyunlar

  • League of Legens oynayarak para kazanma
  • Counter Strike Global Offensive oynayarak para kazanma
  • Dota2 oynayarak para kazanma
  • Entropia Universe oynayarak para kazanma
  • Betatesting ile para kazanma

Oyunları pratik bir şekilde sırladığımıza göre hem oyunları tanıtalım, hem de nasıl para kazanabileceğinizden bahsedelim.

League of Legens oynayarak para kazanma

League of Legens oynayarak para kazanmak online oyunlar arasında en revaçta olanı. Oyun severler arasından kendine kısaca LOL kısaltmasıyla anılan League of Legens oyunun milyonları aşkın hayranı ve oldukça sıkı takipçileri mevcut. Oyun tam bir takım oyunu hüviyetinde. İki farklı takımının birbirlerini yenmeye çalıştığı bir strateji şaheseri.  Oyunu LOL’ün resmi internet sitesi olan leagueoflegends.com adresine erişim sağladıktan sonra oynayabiliyorsunuz.

Lol hesaplarında en başı elde edip oyun karakterini oldukça yüksek seviyelere taşıyan oyun severler hesaplarını 5.000 $ ‘a kadar uzanabilen çok yüksek rakamlara satarak kazanç elde edebiliyorlar. Ayrıca oyun sırasında kazanmış olduğunuz materyalleri satarak da para kazanabilirsiniz. Hatta milyonlarca takipçisi olduğu için kendinize özel videolara çekip, nasıl yaptığınızı diğer insanlara tarif ederek izlenmeler elde edebilir ve bu izlenme oranındaki yükselmelere bağlı olarak kendinize ciddi anlamda reklam gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Counter Strike Global Offensive oynayarak para kazanma

Counter Strike Global Offensive oynayarak para kazanmanız için yalnızca 22 TL ödeyip oyuna sahip olmanız sonrasında da tamamen emekleriniz ve kişisel becerileriniz yardımıyla gelirinizi katlamanız mümkün. Dilerseniz oyuna tantım amaçlı kısa bir şekilde değinelim.

Counter Strike Global Offensive ya da oyun severlerin kendi jargonlarında kısalttıkları ismiyle CS GO. Counter Strike Global Offensive hem ülkemizde hem de dünyada oldukça yoğun bir şekilde oynanan popüler çevirim içi oyunların başında yer alıyor. 2000’li yıllardan sonra bir çağa damga vuran, internet kafeleri istila edip hayatımıza “Counter, Terörist, Pusuya yatmak” gibi terimlerin girmesine neden olan bu efsane oyun artık oyun olmaktan çıkıp bir gelir kapısı olma yönünde hızla ilerliyor.

Şiddetli Tavsiye Yayınımız: Para Kazandıran Oyunlar

CS GO oynayarak para kazan kısmı için öncelikle oyun hakkında bazı bilgiler vermemiz gerekiyor. Oyunun içinde farklı türlerde rütbeler bulunuyor. Bu rütbelerin yükselmesine neden olan değişkenler, kişinin oynadığı süre, çevirim içi olma zamanı gibi farklı parametrelerdir. Bu değişkenleri arttırdığınız sürece meta ismi verilen farklı itemler veriliyor. Bu metalar neden bu kadar değerli diye düşünebilirsiniz. Yükselişiniz, oyun içindeki hegemonyanızı daha da arttırıyor. Bir boksörle sokak kavgacısının karşılıklı olarak birbirleriyle kavga etmeleri gibi düşünün. Gücünüzü yükselttikçe oyun kazanabilme ihtimaliniz de o denli yükseliyor.

CS GO da para kazanmak için metalar önemli. Oyun içindeki en kıymetli metalar Bıçaklar olarak öne çıkıyor. Bunları satın almak istediğinde oyun özelinde dönen sanal para yardımı ile 1000 dolardan daha fazla seviyelerde para harcamanız gerekiyor. Bu metalara reel para ödeyerek sahip olamıyorsunuz. Tek şart oyunda başarılı olabilmek. Sabırsız olan kitle ya da başarılı olamayıp birden yükselme derdinde olan oyun severler, popülaritesini yükseltmek uğruna yüksek metalara sahip hesapları ciddi paralar karşılığında sattın alıyorlar. Bu hesaplar için ödenen rakamlar hesap gücüne bağlı değişkenlik göstermekle birlikte ortalama olarak 1500 – 2000 TL bandına kadar çıkabiliyor.

Dota2 oynayarak para kazanma

Dota2 oynayarak para kazanma yöntemini uygulayarak gelir elde edenlerin birçoğu strateji oyunlarından hoşlanan kullanıcılardan oluşuyor. Valve firması tarafından oyuncuların beğenisine sunulan Dota 2 oyununa sahip olmak için ödemeniz gereken hiçbir ek ücret bulunmuyor. Oyuna ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Dota2 oynayarak nasıl para kazanılır peki, buna da değinmemiz lazım. Oyun kutu mantığı üzerine kurulu. Tabi bunlar sıradan kutular değil. Oyun içinde cezbedici, herkes tarafından sahip olmak için emek vereceği şekilde tasarlanmış. Elde edebileceğiniz bu kutuları, elde edemeyen oyun severlere 15- 25 $ Aralığında satış yaparak gelir sağlayabiliyorsunuz. Hatta çok değerli kutuları 300 $ seviyelerine kadar satmanız mümkün. Oyunda ciddi gelir elde edebilmek için gün içinde ortalama olarak 4-5 saat çevrimiçi olup emek harcamanız gerekiyor. Hatta kutu satmanın dışında firmanın çok başarılı olan oyuncular arasında düzenlediği katılıp, gelirinizi daha da yükseltmeniz mümkün.

Entropia Universe oynayarak para kazanma

Entropia Universe oynayarak para kazanma yöntemleri arasında yatırım yapmadan para kazandıran oyunlardan birisi. Birçok oyun severin zihninde Project Entropia ismiyle yer edindi. Daha sonra da ismini değiştirerek Entropia Universe şeklinde oyuncuların karşısına çıktı.

Sermayesiz para kazanma yöntemleriolarak görülebilir Entropia Universe oyunu. Oyun içinde farklı türlerde görevler bulunuyor. Bunların en başlıca olanlarını avlanmak, inşa etmek ve üretmek şeklinde sıralayabiliriz. Görevlerinizi yerine getirdikçe oyunun sanal para birimi olan Project Entropia Dollars (PED) adlı bir kazanım elde ediyorsunuz. Oyun içinde kazandığınız rakamları banka hesabınıza talep edebilirsiniz. Rakamlar dolar bazında değerlendirilse de 1 PED yaklaşık olarak 40 kuruş. Pediniz ne kadar yüksek olursa kazandığınız rakam da o derece yükselecektir.

Betatesting ile para kazanma

Betatesting ile para kazanma yöntemi diğerleri gibi tek bir oyun oynayıp onun özelinde gelir etme yöntemi değil. Oyun sektörüne girmek isteyen firmalar kendilerini piyasaya sürmeden önce belirli denetlemelerden geçiriyor. Bu denetlemeler her ne kadar oyunu kodlayanlar tarafınca itina ile yapılsa da takdir edersiniz ki göz gözden üstündür. Firmalar buraya yüklediği oyunları oyun severlerin test etmesini istiyor.  Sizlerde dilediğiniz oyunu oynayarak bulacağınız hatalarda firmaya bildirmeniz sonucunda oldukça ciddi rakamlar elde edebilirsiniz.

Betatesting oyunu size para kazandıran pc oyunları listemizde şimdilik sunduğumuz son oyun olsun. Devamı için yukarıda belirttiğimiz tavsiye yayınımıza bakabilirsiiz. Oyunlar her gün o kadar çoğalıyor ki, gün geçtikçe kazanç kapısı olabilecek yeni bir oyun piyasaya sürülmesin. Bizler yapmış olduğumuz analizlerde mümkün olduğunca en çok tercih edilen, en fazla sevilen ve para kazanabilen bilgisayar oyunlarını size aktarmaya özen gösterdik. Tabi ki her zaman bilgisayar başında olamayabiliyoruz. Farklı alternatifler üzerinden gelir edebileceğiniz yöntemleri de sizlere hemen aktaralım.

oyun oynayarak para kazanma

Telefondan Oyun Oynayarak Para Kazanma

Telefondan Oyun Oynayarak Para Kazanmak giderek daha da yaygınlaşıyor. Bazen toplu taşımada seyahat ederken, bazen bir parkta oturup arkadaşımızı beklerken vakit geçirmek amacıyla farazi bir şekilde elimize aldığımız cep telefonlarını, kendinize güzel bir kazanç kapısına dönüştürebilirsiniz. Gerek Android yazılımlara sahip Google Play, gerekse de IOS yazılımdaki cihazlara sahip itunes storelara giriş yaparak uygulamaları indirip cihazınıza yükleyeceğiniz oyunlarla kendinize gelir elde edebilirsiniz. Sizleri çok meraklandırmadan para kazanmak için oynayabileceğiniz mobil oyunları listeleyelim.

Telefondan Oyun Oynayarak Para kazanabileceğiniz uygulamalar.

  • PUGB oynayarak para kazanma
  • Ütopya oynayarak para kazanma
  • Payday 2 oynayarak para kazanma

Şimdi de uygulamaları kısaca tanıtarak mobil oyun oynayarak para kazanma yönteminde nasıl gelir elde edebileceğinize değinelim.

PUGB oynayarak para kazanma

PUGB oynayarak para kazanma bu yöntemler gelir elde etmek isteyenlerin en sık başvurduğu uygulama. Oyun yakın zamanda piyasa ya çıksa da para kazanmanın ötesinde müptelası olan birçok oyun sever kitle mevcut. Tam bir savaş oyunu ve bir ada da geçiyor. Takım halinde arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz gibi bireysel oynayıp savaşmanız da mümkün. Oyun içinde bir uçak yardımıyla adaya aktarılıyorsunuz ve kendinizi savaşın ortasında buluyorsunuz. Oyunda ciddi zaman harcarsanız bazı hediyeler kazanabiliyorsunuz ve bunları Steam hesaplar üzerinden satabiliyorsunuz.

Ütopya oynayarak para kazanma

Ütopya oynayarak para kazanma daha çok çiftlik üzerine kurulu ve eski köy yaşamlarını özleyen ya da özenene oyuncuların hem hasret giderdiği hem de gelir elde edebildiği bir uygulama. Size küçük bir tiyo da verelim ki özellikle yetiştireceğiniz ineklerin sütleri oldukça değerli. Para kazanmak için uygulamayı indirdikten sonra dukkanacmak.com sitesine kayıt olup talimatları uygulamanız gerekiyor.

Payday 2 oynayarak para kazanma

Payday 2 oynayarak para kazanmanın ötesinde yüksek oranda müptelası bulunan bir başka oyun. Nişan alma ve hedef vurmaya yönelik amaç gütmekle birlikte ciddi emek harcandığında ayda 3-4000 TL seviyelerinde kazanç elde etmeniz mümkün. Fakat bunun için ciddi anlamda bir zaman ayırmanız gerekiyor.

Yukarıdaki tüm uygulamaları indirerek para kazanmanız mümkün. Tabi bilgisayar kategorisinde bahsettiğimiz oyunların mobil uygulamalarını indirerek de telefondan oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Bazı kazançlar bahsettiğimiz gibi hesabınıza direkt olarak bakiye şeklinde elde edilebilirken bazı oyunlarda da Steam üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Bilmeyenler için kısaca bu konudan da bahsedelim.

Şiddetli Tavsiye Yayınımız: Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Steam Oyun Oynayarak Para Kazanma

Steam Oyun Oynayarak Para Kazanmak için öncelikle kendinize bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Steam cevher ile para kazanma da böylece mümkün olabiliyor.Hesabınızı oluşturduktan sonra yukarıda saymış olduğumuz bütün oyunları oynayabilir ayrıca kendi zevkinize göre yeni oyunlar da keşfedebilirsiniz. Platform özelinde oynadığınız oyunlarda elde edeceğiniz hediyelilerle gücünüzü arttırıp daha sonra bu oyunda sabırsız davranan kişilere güçlü karakterleri satarak gelir elde edebilirsiniz.

Steam den oyun satıp para kazan yolu da var. Platform üzerinden oyun ticareti yapmanız da mümkün. Bazen oyun firmaları ilk yayınlandığı anlarda tamamen tanıtım amacıyla satış fiyatlarını en düşük düzeyde yayınlayıp daha sonra yüksek rakamlar isteyebiliyor. Siz piyasayı devamlı takip edip rakamlar oldukça düşük seviyedeyken oyunu alarak belirli bir süre sonra üzerine oldukça yüksek kar marjı koyup satışını yapabilirsiniz. Bu sayede gelirlerinizi katlamanızda mümkün.

Steam de para kazandiran oyunlar sayesinde Steam üzerinden kazandığınız paraları bir havuzda biriktirebilir daha sonra herhangi bir uzmana bir oyun kodlanmak için bütçenizi koordine edebilirsiniz. Yeter ki hayal dünyanız geniş olsun. Oynayacağınız türlü oyunlarla oyun severlerin nelerden hoşlandığını keşfedebilir ve gözlemlerinize istinaden yeni bir oyun yayınlayarak oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak belirtmek isteriz ki oyun oynayarak para kazanmak 2021 yılında neredeyse sonu olmayan büyük bir pazar haline dönüştü. Gün geçtikçe bu pazardan pay sahibi olmak isteyen firmalar yepyeni oyunlar sürüp, cezbedici maddi kazançlar vaat ederek oyuncularına ücretler ödüyorlar. Yukarıda tanıtımlarını yaptığımız bütün oyunların dışında kendinize hitap eden farklı bir oyun keşfedip hem eğlenceli anlar geçirip hem de ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz. Kim bilir belki günün birinde tecrübelerimizi yorumlar bölümünden bizlere aktarıp diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşmak istersiniz.

Sizin Yorumunuz Nedir?