1. Ana Sayfa
 2. Ekonomi/Finans
 3. Neo Coin Nedir? 9 Madde İle Neo Rehberi

Neo Coin Nedir? 9 Madde İle Neo Rehberi


Neo coin, açık kaynağa sahip olan bir blockchain projesidir. Çin’in Ethereum’u olarak bilinen Neo, bir topluluk tarafından yönetilmektedir. Fiziksel varlığı dijitalleştirmek amacı ile çalışan ve bu bağlamda da akıllı kontrat sistemlerini geliştiren coin ekibi, ‘’Akıllı ekonomi’’ mottosu ile hareket etmektedir.

İlk olarak 2014 senesinde Anthars adı ile projelendirilmeye başlayan bu coin, 2017 senesinde güncellenen vizyon sebebi ile adı Neo olarak değiştirilmiştir.

1.Neo Coin’in Arkasında Kimler Var?

Neo, 2014 senesinde Onchain tarafından ortaya çıkartılmıştır. Da Hongfei’nin liderliğinde operasyonlarını sürdüren coin ekibinde; Tao Rongqi ve Zhang Zhengwen gibi kripto para teknolojisinde iyi konumda olan insanlar da vardır. Tabi, bunların yanı sıra topluluk yöneticileri de vardır.

2.Neo’nun Avantajları Nelerdir?

Neo’nun avantajları daha çok akıllı sözleşmeler ile bilinir ancak bunun dışında birçok avantajı vardır. Avantajları kısaca şu şekildedir;

 • Dijital kimlik teknolojisi
 • Akıllı ekonomi teknolojisi
 • Akıllı sözleşmeler
 • GAS

3.Neo Gelecekte Ne Olur? Neo Yorumu

İlk olarak Neo yorumu kısmının yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek konuya giriş yapmak istiyorum. Bu coin ile teknik iş birliğine imza atan; Bancor, Agrello ve Coindash gibi şirketler ile ivme kazanarak yoluna devam etti. Son zamanlarda ciddi ar-ge çalışmaları yapmaları ve piyasa değerinin de bu çerçevede artması, başka önemli ortaklıklara da imkan sağlayacak gibi görünüyor.

Neo, birçok borsada yer alıyor ve almaya da devam ediyor. Borsalar arttıkça ve coin nüfusunu arttırdıkça alıcısı da çoğalacaktır. Bu bağlamda da piyasa hacminde genişleme görülmesi muhtemel olabilir.

4.Neo Coin Nasıl Alınır?

Neo coin satın almak için ilk olarak herhangi bir kripto para borsasına kayıt olmanız gerekir. Ben, bu yayınımda BTC Türk Borsası üzerinden anlatacağım.

 1. İlk olarak BtcTurk Borsası’na giriş yapınız. Girişi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.
 2. Daha sonra sağ üst tarafta yer alan ‘’Yeni üyelik’’ seçeneğine tıklayın.
 3. Bu bölümde sizden Tc kimlik, numara, isim ve e-posta gibi detaylar isteyecektir. Bu detayları doğru bir şekilde girdikten sonra borsaya kayıt olmuş olursunuz.
 4. Borsaya girdikten sonra para yükleme işlemi yapmanız gerekir. Bunun için üst menüde yer alan ‘’TL cüzdanı’’ seçeneğine tıklayın.
 5. Sayfa açıldıktan sonra sol tarafta yer alan ‘’Yatır’’ seçeneğine tıklayın. Burada gönderim yapabileceğiniz bankalar ve IBAN’ları yer alır. Bu bilgileri kullanarak gönderim yapın.
 6. Bakiye yükleme işlemini yaptıktan sonra borsanın alım ve satım ekranından Neo alımı Bunun için uygun zamanı bekleyin, teklifi verin ve satın alın.
 7. Dilerseniz, Neo alım-satım yapın dilerseniz uzun vade yatırım olarak bekletin.

Not: Eğer, farklı bir borsadan almak istiyorsanız güvenilir kripto para borsaları yayınımızdan faydalanabilirsiniz. Sizler, için tüm detayları ile anlattık.

4.Neo Coin Nasıl Çalışır?

Dijital para birimi olan Neo coin, 100 milyon adet üretilmiştir. Transfer ücretleri, GAS ile ödenmektedir. Bir saniye içerisinde 1000 transfer yapma hakkı bulunan bu coin, 15 – 20 saniye içerisinde bir blog üretmektedir. Bu da demek oluyor ki; hızlı bir sisteme sahiptir.

5.Neo’nun Altyapısı Nasıl?

Üç kademeli bir sisteme sahip olan Neo, dijital varlıklar, dijital kimlikler ve akıllı kontroller kademelerine sahiptir. Altyapısının asıl amacı; fiziksel varlıkları, dijital yol ile korumak.

6.GAS Coin Ödülleri Nedir?

Neo sahiplerine belirli dönemlerde Gas coin ödülü verilir. Bu ödülü almak için herhangi bir uğraş vermenize gerek yok, Neo dijital parasına sahip olmanız yeterlidir.

7.Neo Madenciliği Yapılır Mı?

Neo madenciliği yapılmaktadır. Yüksek enerji harcayarak Neo coin elde etmeniz mümkündür.

8.Neo Coin Grafiği

neo coin grafik
21.01.2021

9.Bazı Kuruluşların Neo Fiyat Tahminleri

Neo fiyat tahminleri 2021‘e göre yapılmıştır. Aşağıdaki rakamlar tahminden ibarettir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

 • Cryptoupdates.net’e göre, NEO 900 $
 • Longforecast sitesine göre ise; 284 – 328 $
 • Makrofinans’a göre; 80 – 90 $

Sizin Yorumunuz Nedir?