1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanmak
  3. Nasıl Para Kazanılır

Nasıl Para Kazanılır


Sermayesiz nasıl para kazanılır,İnternetten nasıl para kazanılır,Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim,gibi bir çok sorular gelmekte.

Kişisel finansmanın 1 numaralı kuralı, kazandığınızdan daha az harcamaktır . Dolayısıyla, finansal olarak ilerlemek istiyorsanız, yapabildiğiniz yerde para biriktirmek önemlidir .

Para Kazanmak

Kimsenin hakkında konuşmak istemediği gerçek şu: Nasıl para kazanılacağını öğrenmek , para biriktirmenin yapamayacağı şekilde mali durumunuzu iyileştirebilir. Tasarruf etmenin çok fazla yolu vardır, ancak borcunuzu ödemek, gelecek için tasarruf etmek veya gerçekten eğlenmek için kullanabileceğiniz ekstra para kazanmanın sınırsız sayıda yolu vardır.

Kazancınızı artırmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu liste size işe yarayabilecek birkaç fikir var

Çevrimiçi Para Kazanmanın 20 Yolu

İnternetin harikaları sayesinde, kendi evinizin rahatlığından sabit bir yan gelir elde etmeniz tamamen mümkün. Çevrimiçi olarak nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, şu olasılıkları göz önünde bulundurun:

Etsy de Satış Yapmak

Etsy de Satış Yapmak. Yaratıcı bir yeteneğiniz veya beceriniz varsa – sanat yaratmak, kıyafet dikmek veya hatıra yapmak olsun – Etsy.com’da bir çevrimiçi mağaza açabilir ve eşyalarınızı hızlı bir şekilde nakit olarak satabilirsiniz. Kendi Etsy mağazanızla, fiyatlandırma ve nihayetinde ne kadar kazandığınızdan sorumlu olursunuz. ” Etsy’de Nasıl Para Kazanılır ” başlıklı ayrıntılı kitapçığımıza bakın .

Çevrimiçi Kazanç için En İyi Çevrimiçi Ücretli Anketler

Çevrimiçi anketler. Swagbucks ve MyPoints.com gibi siteler , ürün veya hizmetler hakkındaki fikirlerini paylaşmaları, mobil uygulamaları test etmeleri veya pazar araştırmasına katılmaları için insanlara ödeme yapar. Bu siteler için maaş günü mütevazı olsa da, sık sık katılmak, kısa sürede ekstra para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Web’de arama yapmak.Zoombucks.com , web’de arama yapmak için kendi çevrimiçi arayüzünü kullanmanız için size ödeme yapacaktır. Hak kazanmak için, arama çubuğunu indirmeye ve günlük İnternet kullanımı için kullanmaya istekli olmanız gerekir. Bu “iş” ile gelen tek uyarı, size nakit yerine hediye kartlarıyla ödeme yapılabileceğidir. Bu hediye kartlarını market veya benzin gibi her halükarda satın almanız gereken öğelere ayırabilirseniz, çevrimiçi arama yapmak boş zamanınızı geçirmek için kazançlı bir yol olabilir.

Arama motorlarını değerlendirin. Arama motoru değerlendiricileri, hataları veya hataları bulmak için yaygın olarak erişilen arama motorlarını kullanır. Çok kazanamayabilirsiniz ama bu işi boş zamanlarınızda ve kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz. Konserler bulmak için Lionbridge ve Appen Butler Hill gibi siteleri kontrol edin .

Blog yazarak para kazanmak

Blogdan Para Kazanmak. Yazmayı seviyorsanız ve belirli bir konu hakkında tutkuluysanız, bir blog başlatmak, cepten çok az parayla düşük maliyetli bir yan iş başlatmak için harika bir yoldur. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir alan adı, bazı temel çevrimiçi destek ve paylaşılacak fikirlerle dolu bir kafa. İşte kar için bir blog başlatmaya ilişkin temel bir kılavuz .

Bir e-Kitap yazın ve yayınlayın. Artık kendi kitabınızı yayınlamak için geleneksel bir yayıncıya ve finansal desteğe ihtiyacınız yok. Aslında, Amazon.com kendi e-Kitabınızı yayınlamanızı ve bağımsız olarak satmanızı mümkün kılar – sizin herhangi bir finansal yatırım yapmadan. Kindle e-Kitap yayıncılığı ile kitabınız 24-48 saat içinde dünya çapındaki Kindle mağazalarında görünecektir. Satış oluşturmayı düşünüyorsanız, bunu sosyal medyada, blogunuzda veya başka bir yerde kendiniz pazarlamaya hazır olun.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Serbest yazar veya editör olun. Hikaye anlatma tutkunuz veya yazma veya düzenleme konusunda bir geçmişiniz varsa, çevrimiçi olarak serbest yazma veya düzenleme işleri bulmak mümkündür. Mevcut iş ilanlarını aramak için UpWork.com ve Problogger.net gibi sitelere bakın . Ayrıca Indeed.com gibi geleneksel iş sitelerini kontrol edebilir ve konum alanına “telecommute” veya “herhangi bir yer” girebilirsiniz.

Bağlı kuruluş pazarlamasına girin. Sosyal medyada aktifseniz ve büyük bir takipçiniz varsa, bu bağlantıları kapsamlı bir bağlı kuruluş pazarlama stratejisiyle hızlı bir şekilde paraya çevirebilirsiniz. Bağlı bir pazarlamacı olarak, Amazon.com , ClickBank.com ve Commission Junction gibi sitelere bağlı kendi bağlantılarınız aracılığıyla ürün satacaksınız .

Alışveriş için nakit para kazanın. Satın alımlarınızdan nakit geri kazanmak akıllıca bir fikirdir ve kredi kartı ödülleri , piyasadaki tek iyi nakit geri ödeme stratejisi değildir. ShopAtHome gibi bir site ile, onaylı satıcılarla yaptığınız alışverişlerden nakit geri kazanabilirsiniz. Sık alışveriş yapan birçok kişi , her satın alma işleminde para iadesi kazanmanızı sağlayan Ibotta uygulamasını da sever .

Alan Adı Alım Satım

Alan adları satın alın ve satın. Popüler ancak keşfedilmemiş alan adlarını bulmakta iyiyseniz, web sitelerini satın alıp yeniden satarak yandan biraz para kazanabilirsiniz. Bunu dijital emlak spekülasyonu olarak düşünün. Alanlar GoDaddy.com’da yılda 2,99 $ gibi düşük bir fiyata mevcuttur , ancak bazen çok daha yüksek fiyatlarla yeniden satılır: Business Insider’a göre , MM.com sitesi 2014 yılında 1,2 milyon dolara satıldı. satmak, Flippa.com’da sabit bir ücret karşılığında pazarlayabilirsiniz .

YouTube’dan Para Kazanmak

YouTube’da para kazanın. Gündemden hoşlanan ve başka çevrimiçi uğraşları olan kişiler kendi YouTube kanallarını oluşturmayı düşünmelidir . Eğer ilgileniyorsanız – ve ilginç – platformu, bağlı kuruluş ürünlerini pazarlamak, kendi oluşturduğunuz ürünleri satmak veya gayri resmi eğitimleriniz veya eğlenceli videolarınız için reklam geliri elde etmek için kullanabilirsiniz. İşin yolunda gitmeye başladıktan sonra YouTube, işletmenizden daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir iş ortağı programı sunar .

Sanal asistan olun. Sanal asistanlar, müşterileri için tümü çevrimiçi olarak tamamlanabilen çok çeşitli hizmetler sunar. Güne bağlı olarak, e-postaları açıp yanıtlayabilir, çevrimiçi çalışma veya blog gönderileri planlayabilir, örnek mektuplar ve teklifler yazabilir veya veri girişi gerçekleştirebilirler. UpWork.com ve Problogger.net gibi sitelerde sanal asistan işlerini arayabilirsiniz .

Çevrimiçi tercüman veya tercüman olarak çalışın. Yabancı bir dilde akıcı iseniz, çevrimiçi tercüman veya tercüman olarak iş aramak mantıklıdır. Kişisel becerilerinize bağlı olarak, blog gönderilerini veya e-Kitapları çevirme, müşteriler için kaydedilmiş dersleri veya konuşmaları yazıya dönüştürme veya Skype veya başka bir çevrimiçi video hizmeti aracılığıyla çeviri yapma işi bulabilirsiniz. Ve Amerika Birleşik Devletleri’nde artan yabancı dil kullanımı sayesinde, başlamak gerçekten işe yarayabilir. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre , tercüman ve tercüman istihdamının 2026 yılına kadar ulusal düzeyde% 17 artması bekleniyor.

Sosyal Medyayı Kullanarak Para Kazanmak

İşletmeler için sosyal medyayı yönetin. Sosyal medya konusunda bir hüneriniz varsa, başkaları için çeşitli platformları yönetmek için potansiyel olarak ödeme alabilirsiniz. Birçok işletme, Facebook, Twitter ve Pinterest hesaplarını takip edemeyecek kadar günlük operasyonlar yürütmekle çok meşgul ve bunu onlar için yapması için bilgi ve zamanı olan birine ödeme yapacak. Bu işleri bulmak için yerel işletmelere sorun ve UpWork.com ve Problogger.net gibi siteleri kontrol edin .

Bir çağrı merkezi için uzaktan çalışın. Birçok çağrı merkezi işi konumdan bağımsız olduğundan, bu alanda iş bulmak, evden biraz para kazanmanın kolay bir yoludur. Düzinelerce site, Freelancer.com ve SimplyHired.com dahil olmak üzere çağrı merkezi temsilcileri için iş fırsatları listeliyor . Bu arada, açık pozisyonlar ve fırsatlar için yerel iş ilanlarını da kontrol etmelisiniz.

Arabanızı kiralayın. Arabanızı günlük olarak kullanmıyorsanız, kolay bir nakit karşılığında kiralamayı düşünebilirsiniz. RelayRides.com ve FlightCar.com gibi siteler , arabanızı günlük, hatta saatlik bir ücret karşılığında kiralamanıza izin verir.

Soruları cevaplamak. Bir konu uzmanıysanız, uzmanlığınız için ödeme alabilirsiniz. JustAnswer gibi siteler , sorularınızı telefonda veya çevrimiçi olarak yanıtlamanız için size ödeme yapar. Sadece kayıt olun, uzmanlık alanınızı girin ve ek olarak para kazanmaya başlayın.

Airbnb’de bir oda kiralayın . Turistik bir bölgenin yakınında yaşamanın, kâr için bir oda kiralama olasılığı da dahil olmak üzere, kendine göre avantajları vardır. Airbnb gibi ev paylaşım siteleriyle , evinizdeki bir odayı – hatta tüm yeri – bir gün, bir hafta veya daha uzun süre kiralayabilirsiniz. Ekstra alanınız varsa ve seyahat edenlerle birlikte olmaktan hoşlanıyorsanız, bir oda kiralamak sizin açınızdan çok az çaba harcayarak fazladan para kazanmanın harika bir yoludur. ” AirBNB Sunucusu Olarak Nasıl Para Kazanılır ” yazımıza bakın .

Çevrimiçi İngilizce öğretin. VIPKID adlı bir şirket , uluslararası çocuklara çevrimiçi olarak İngilizce öğreterek para kazanmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Başlamak için bir lisans derecesine ve en az bir yıllık öğretim deneyimine ihtiyacınız var, ancak haftada sadece 7,5 saat çalışarak saatte 22 dolara kadar kolayca kazanabilirsiniz.

Düzeltici olun. Her türden işletme, yayınlamadan önce kopyalarını ve içeriğini hatalar için incelemek için profesyonel prova okuyucular tutar. Bu yan koşuşturma, bir bilgisayarınız ve internet bağlantınız olması koşuluyla evden çalışabileceğiniz için neredeyse herkes için işe yarayabilecek bir şeydir. Çevrimiçi düzeltme işlerini Indeed.com ve FlexJobs.com gibi web siteleri aracılığıyla bulabilirsiniz.

Sizin Yorumunuz Nedir?