1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi/Finans
  3. Kasko Değeri En Uygun Kasko Şirketi Bulma Tüyoları!

Kasko Değeri En Uygun Kasko Şirketi Bulma Tüyoları!


Kasko hesaplama, denildiğinde bir çok site kafanızı karıştırıyor olabilir. kasko sorgulama araçlarımız için senede bir kez de olsa yaptığımız bir alışkanlık oldu artık. kasko teklifi al  dendiğinde ise kasko değeri önemli oluyor.

Kasko değeri araçtan araca değişmekte. İnsanlar var olduğundan bu yana kendisine gelecek her türlü tehlikeye karşı güvence altına almak ister. Bunlardan en önemlisi de kaskodur. Peki en uygun kaskoyu nereden bulurum?

Kasko gündelik hayatta kullandığımız pahalı vasıtaların güvencesidir. Bin bir güçlükle çalışıp bir araç satın aldınız ve bir gün yolda giderken motordan bir ses geldi, dışarı çıkıp baktınız ama ne olduğunu bilmediğinizden en yakın oto tamircisine gitmek için tekrar direksiyon başına geçip aracı çalıştırdınız, o sıra ön kaputtan bir duman yükselmeye başladı. Ardından da koku gelmeye başladı siz ise tehlikeyi sezip direk kendinizi dışarı attınız. Arabadan mümkün olduğu kadar uzaklaşıp tam önünüzde arabanızın yanmasını bekliyorsunuz.

Bir gün yolda giderken çukura girmemek için direksiyonunuzu kırdınız aracınız yalpalanmaya başladı güç bela kurtarayım derken direksiyonunuzu sağa sola çevirmeye başladınız. O da ne karşıdan bir başka araç üstünüze doğru gelmeye başladı. O sırada ne yapacağınızı bilemeden yan yola girdiniz ve canınızı kurtarmak için bir duvara çarptınız. Arabadan çıkıp dağılmış kaportayı seyretmeye başladınız.

Hava kapalı ve hafif hafif çiselemeye başladı. Siz ise keyifle arabanızı sürüyorsunuz. Bir anda yağmur artmaya başladı ve eğimli bir sokağa girdiniz. Yağmur hızlanmaya başladıktan sonra aracınız kendi kendine geri gitmeye başladı. Kendinizi zorlukla dışarı atıp aracın önünüzde gitmesini beklediniz.

Kasko Ne İçin Yapılır?

Kasko poliçe sorgulama tüm bunlar yaşanırken bakmakla yetinen araç sahipleri, verdiği paranın ve emeğinde boşa gittiğini görmüşlerdir. Eminim sizde çoğu zaman bu tür olaylar yaşamışsınızdır. Her insan emeğinin zayi olmasını istemez ayrıca gelecek de ne olacağını tahmin edemez. Gelecekte hesap edilemeyen tehlikelere karşı kendisini ve aracını güvence altına almak ister. İşte burada hem sizin hem de aracınızın zararını karşılayacak kasko devreye girer.

Kasko, sigorta türlerinden biri olup zarara herhangi bir motorlu kara taşıtının çalınması, yanması, hasara uğraması durumunda devreye giren ve oluşan zararı karşılamaya yarar. Kasko sigortasından yararlanan kişi, gerçekleşen bir kaza sonucunda kendisi ve aracında doğan maddi yükümlülüğü üstünden atarak bir yandan rahatlar, hem de oluşan zararı kolay bir şekilde karşılamış olur. Fakat şöyle bir durum var ki kasko diğer aracın yani üçüncü kişinin zararını karşılayamaz. Bunun için de ayrı bir sigorta türü vardır.

Ortalama kasko fiyatları 2021

Ortalama kasko fiyatları 2021 yılında firmadan firmaya değişmekte olup genelde 1500-2500 tl arasında gezmektedir. Kasko sigortası isteğe bağlı olup aracın yanması, çalınması vb. Gibi nedenler dışında farklı nedenlerle de kapsamı genişletilir. Araç sahibinin ihtiyaçlarına ve isteklerine bağlı olarak kasko poliçesi genişletilir. Ayrıca sigorta şirketinin sizlere tavsiye ettiği teminatları da tercih edebilirsiniz.

Kasko yaptıran kişi bu güvencesini sadece ve sadece Türkiye’de kullanabilir. Yurt dışında kullanması için kasko poliçesinde bu durumun aksi belirtilmelidir.

Kasko Sigortasında Başlangıç

Kasko sigortası kaskonun yaptırıldığı günün gecesinde yani saat 12.00’de başlar ve bir yıl sonra tekrar 12.00 de biter. Eğer poliçe tutarı eşit taksitlerle ödenecekse ilk taksit gününün gecesinde başlar. Sigorta poliçesinde aksi belirtilmediği sürece sigortanın başlangıç ve bitiş süreleri Türkiye şartlarında böyledir.

Kasko Sigortası Zararımı Nasıl Karşılar?

Yaşanan olumsuz bir durum sonucunda oluşan zarar sigorta şirketine 5 iş günü içinde rizikonun gerçekleştiğini bildirip onaylanmasını bekler. Onaylandıktan sonra gerekli evrakları tasvip edip 15 gün içinde zararın karşılanmasını bekler.

En Uygun Kasko Nasıl Bulunur?

Birçok kasko şirketi vardır fakat siz daha çok bütçenize uygun kasko şirketini arıyorsanız. İşte size fırsat. Herhangi bir kasko şirketinin sitesine girerek gerekli fiyat aralığını girerek birkaç dakika içinde çeşitli sigorta şirketlerinde kasko teklifi alabilirsiniz.

Sizin Yorumunuz Nedir?