1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik
  3. İş fikirleri, Yeni iş fikirleri + Sürpriz Sektör!

İş fikirleri, Yeni iş fikirleri + Sürpriz Sektör!


2021 iş fikirleri dendiğinde akla artık yerli üretim iş fikirleri gelmekte. İş sektörlerini korona vurdu! ithalat yavaşlarken  aklınızdaki farklı iş fikirlerinden birisi yerli üretim iş fikirleri olmalı diye düşünüyoruz.

Evde iş fikirleri veya sermayesiz iş fikirleri artık tarih oldu diyebiliriz. Pandemi salgını iş fikirleri konusunda deldi geçirdi. Bir çok konuda yatırım yapıp iş deneyecek olan girişimci  kara kara düşünmeye başlarken insanlara hizmet eden iş dalları ise her zamanki gibi tırmanışa geçti.

Yerli üretim, ülkemizde her zaman gündem konusuydu. Çünkü, günümüzde 100 dolar ihracat yapabilmek için 71 dolar ithalat yapmamız gerekiyor, bu da yeterince üretim yapamadığımız anlamına geliyor. Türkiye’de mevcut olan mallarla üretim yaparak ciddi anlamda gelir elde edebilir üstelik, Türkiye ekonomisine fayda sağlayabilirsiniz.

  • Çocuk Oyuncakları Üretin
  • Kâğıt ve Defter Üretin
  • Ampul Üretin
  • İlaç Üretin
  • Halı Üretin
  • Plastik Şişe Üretin
  • Gübre Üretin(sürprizimiz solucan gübresi)
  • Çiva ve yapı malzemesi üretin

Çocuk Oyuncakları Üretin

Çocuk oyuncakları ülkemizde yeteri kadar malzeme olan bir sektör, en azından yüksek oranda yerli üretim yapmak isterseniz, çocuk oyuncakları sizin için iyi bir fikir. Özellikle gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkelerde oyuncak sektörüne harcanan yıllık para ciddi anlamda yüksek. Sizlerde yerli üretim iş fikirleri arıyorsanız, mutlaka oyuncak üretimine bir göz atın.

Kâğıt ve Defter Üretimi

Saman kağıt defter özellikle.. Eğitim sektörünün giderek büyümesi, eğitim sektörünün ana malzemelerinin satışlarını da arttırıyor. Millî Eğitim Bakanlığı’nın her geçen yıl eğitime harcadığı parayı dolar olarak yükseltmesinin yanı sıra, özel üniversitelerin açılması, özel okulların yaygınlaşması da sektörü büyüten ana bileşenlerden biri.

İlaç Üretin

İlaç sektörü her zaman için gelişmiş ve büyük bir sektördü. Fakat, Türkiye’de kullandığımız ilaçların hemen hemen yarısını ithal ediyoruz. Bu nedenle ilaç üretimi, bu konuda çok önemli. Yerli üretim yaparak, Türkiye’nin ilaç ithalatını azaltabilir ve çok para kazanabilirsiniz.

Ampul Üretin

Ampulü kim buldu? Tabi ki biz değil ama biz üretebiliriz değil mi :) Çok garip gelecek belki ama satılan konut sayısının artması, nüfusun büyümesi gibi pek çok etken, ampul satışlarını doğrudan etkiliyor. Özellikle iş yerlerinde çok fazla ampul ve lamba kullanılıyor. Işık kaynaklarını verimli bir şekilde kullanabilmek isteyen işyeri sahipleri, led ve tasarruflu ampullere milyonlarca dolar harcıyor. Sizde bu sektörden ekmek yemek istiyorsanız ampul üretimine odaklanabilirsiniz.

hali fabrikasiHalı Üretin

Yerli üretim iş fikirleri listemizde olan halı üretimi, son derece karlı iş fikirleri arasındadır. Halı, özellikle kültürümüzün önemli bir parçası olduğundan, ülkede halı üretimini sağlayacak temel bileşenler de bulunuyor. Sizlerde hemen bir halı fabrikası kurabilir ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

 

Plastik Şişe Üretimi

Plastik şişe istoç .. Yerli üretim yapabileceğiniz iş fikirlerinden biri de plastik şişe üretimidir. Plastik şişe üretimi yapan pek çok firma, cirolarını her geçen yıl artırmaya devam ediyor. Ülkemizde nüfusun ve içeceklerdeki alım gücünün artması, plastik şişe ile ilgili tüketimi artırmaya devam ediyor. En az %50 oranında Türk malı üretmek için, plastik şişe üretimi yapabilirsiniz.

Gübre Üretin(Sürprizimiz)

Solucan gübre üretimi nasıl yapılır? bu özellikle çok merak edilir. Son zamanlarda solucan gübre firmaları çok arttı. Ama hala yetersiz.. Sürprizimiz de burada işte. Size bu iş fikrini kazandırmak istedik çünkü hem çok karlı hem de doygunluğa ulaşmamış bir girişimcilik. Ülkemizdeki tarım sektörü çalışanları, her geçen gün bilinçlenmeye devam ediyor. Gübre kullanımının artmasıyla beraber, tarımsal üretimin kalkındığını gören tarım üreticileri, çok daha az maliyetle daha fazla tarımsal ürün üretebilmek için gübre satın alıyor. Türkiye’de gübre üreten çok fazla şirket yok, genellikle ithalat yapılıyor. Bu sektörde size rakip olabilecek birilerinin olmadığı anlamına geliyor. Türkiye’deki senelik gübre harcamaları 1 milyar dolar. Sizde bir fabrika açarak milyonlarca lira satış yapabilirsiniz.

Solucan gübre nedir? Solucan gübresi ne işe yarar? bunları araştırarak başlayabilirsiniz.

Solucan gübresi ile ilgili daha detaylı bir iş fikrimiz var. Bunun için yorum bırakıp öğrenmek istiyorum-merak ediyorum vs yazmanız yeterlidir.

Yapı Malzemesi

Türkiye’de neredeyse herkes artık bir ev sahibi ya da ev sahibi olma yolunda. İnşaat sektörünün son 15 yıldaki devasa büyümesi, yapı malzeme sektörünü de büyüttü. İnşaat harcamaları hala devam ediyor ve kentsel dönüşüm projesiyle beraber, yapı malzeme sektörü daha da büyüyecek.

Sizin Yorumunuz Nedir?