1. Ana Sayfa
 2. Para Kazanmak
 3. Hızlı Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazanma Yolları


Herkes ara sıra biraz hızlı nakit kullanabilir. Hızlı ve kolay para sizi zengin yapmazken, bir yandan kazandığınız parayı faturaları karşılamak, yaklaşan büyük masrafı ödemek veya hatta hayatta gerçekten istediğiniz bir şey için savurmak için kullanabilirsiniz.

Hızlı para kazanmanın en iyi yolları nelerdir? Başlamanıza yardımcı olmak için, aceleyle 100 $ veya daha fazla kazanabileceğiniz 8 yöntemden oluşan kapsamlı ve pratik bir liste hazırladık. Bu kadar çok fikir dahil edildiğinde, en azından birkaçını bulabilmelisin ki bu, daha sonra değil, daha erken gelir elde etmenize yardımcı olacak.

Bu fikirlerden bazılarının çok hızlı bir şekilde biraz para kazanmanıza izin verirken, diğerlerinin biraz daha fazla zaman ve çaba gerektirdiğini, ancak daha fazla para kazanmanıza neden olabileceğini unutmayın. Ne kadar paraya ve ne kadar çabuk ihtiyacınız olduğuna karar verin ve oradan bir plan yapın.

Paranızı kazanmaya başladıktan sonra,  sağlam bir tasarruf stratejisi oluşturmayı unutmayın .

Hızlı Para Kazanmanın En İyi Yolları

Hızlı para kazanmanın en iyi yolları, bugün olduğu gibi, hemen başlayabileceğiniz yöntemlerdir. Daha sonra kılavuzda paylaşacağımız diğerlerine geçmeden önce bu en iyi 12 para kazanma fikrini okuyun.

 1. Borçları Yeniden Finanse ederek Harcamaları Azaltın
 2. Çevrimiçi Anketlerle Hızlı Nakit Kazanın
 3. Alışveriş İçin Ödeme Alın
 4. Yerel Restoranlar İçin Yiyecek Teslim Edin
 5. Evinizde Bir Oda Kiralayın
 6. Yeni Banka Hesabı ile Bonus Kazanın
 7. Banka ve Kredi Kartı Ücretlerinizin İadesini Alın
 8. Bir Blog Oluşturun ve Para Kazanın

1: Borçları Yeniden Finanse Ederek Harcamaları Azaltın

İpotek borcu veya faiz oranı yüksek görünüyor başka krediler, hiç düşündün mü  ? Çoğunlukla, kredilerinizi yeniden finanse etmek, bir borç verenin mevcut kredilerinizi ödediği ve (ideal olarak) daha düşük bir faiz oranıyla geri ödenecek yeni, tek bir kredi oluşturduğu anlamına gelir. Birçoğu aylık kredi ödemelerinizi birleştirdiği için yeniden finanse etmeyi seçiyor, ancak bu stratejinin zaman içinde büyük tasarruflar sağlayabileceğini unutmayın. Ve unutmayın, yeniden finanse ettiğinizde yeni borç eklemiyorsunuz; kredilerinizi daha iyi şartlarla yeni kredi ürünlerine taşıyorsunuz.

Şimdi de faiz oranları son derece düşük, bu da bugün yeniden finanse edebileceğiniz ve gelecek yıllar için ödemelerinizi azaltabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca, yeniden finansmandan elde edilen para, gerçekten sadece bütçenizin başka bir yerinde harcayabileceğiniz “bulduğunuz para” dır.

Ne kadar tasarruf edebilirsiniz? Bir an için 250.000 $ ‘lık 30 yıllık bir ev krediniz olduğunu ve faiz oranınızın% 4.5 APR olduğunu hayal edin. Bu durumda, toplam 456.017 $ ‘lık bir maliyet için krediniz için ayda 1.267 $ ana para ve faiz ödersiniz. Bununla birlikte,% 3,5 APR’ye sahip aynı kredi, bu süre zarfında size yalnızca ayda 1,123 $ ve anapara ve faiz ödemelerinde 404,140 $ ‘a mal olacaktır. Bu, kredinizden tek bir yüzde puanı indirim yapmanın 50.000 $ ‘ın üzerinde tasarruf elde etmenize yardımcı olacağı anlamına gelir.

Aynı kural, öğrenci kredileri ve sahip olduğunuz diğer borçlar için de geçerlidir; bu nedenle, mümkünse daha düşük bir oranda yeniden finansman sağlamak için gerekli adımları atmalısınız.

2: Çevrimiçi Anketlerle Hızlı Nakit Kazanın

Survey Junkie gibi çevrimiçi web siteleri fikriniz için size ödeme yapar ve saatte 45 dolara kadar kolayca kazanabilirsiniz. Ortalama anket 0,50 ile 1 ABD Doları arasında ödeyecek ve her gün yeni anketler mevcut. Anket Junkie bizim favorimiz, ancak başka birçok seçenek de var. Pek çok anket tabanlı web sitesini inceledik ve aşağıda incelemelere bağlantılar bulabilirsiniz.

Belirli sitelerde, hak kazanırsanız, her biri 5 doların üzerinde ödeme yapan anketlere bile erişebilirsiniz. Anketlerin çoğunun tamamlanması 5 dakikadan kısa sürer.

3: Alışveriş İçin Para Kazanın

Online alışveriş yaparsanız, karşılığında bir şeyler kazanmaya başlayabilirsiniz. Neyse ki, nakit iadeli alışveriş sitelerinin, her çevrimiçi bir şey satın aldığınızda bir portal kullanarak kazanabileceğiniz nakit geri ödemenin yanı sıra yeni kullanıcılara bir kayıt bonusu ödemesi yaygındır.

Aşağıda birkaç örnek verilmiştir. Sadece kayıt olun ve parayı alın!

 1. MYPOİNTS 20 dolar harcadığınızda 10 dolarlık hediye çeki
 2. IBOTTA 10 teklifi kullandıktan sonra 20 $

4: Microinvesting Uygulamalarından Nakit Toplayın

Bu strateji ile para kazanmanın tek yolunun uzun vadeli yatırım yapmak olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz. Çok sayıda yatırım platformu ve mikro yatırım uygulaması aslında sadece kaydolduğunuz için size nakit ödeyecek! Gelecek için para biriktirmeye başlamanın iyi bir fikir olduğunu biliyorsun, o sırada biraz bedava para da alabilirsin. Meşe palamudu, başlamak için harika bir yerdir. Süper kolay ve 10X New York Times en çok satan yazarı, David Bach’ın en sevdiği tasarruf ve yatırım uygulaması.

En iyi fırsatlardan bazıları için aşağıya bakın.

 1. ACORNS $5 just to sign up!
 2. STASH INVEST $5 welcome bonus!
 3. ROBINHOOD Win a free stock for downloading app!

5: Yerel Restoranlar İçin Yiyecek Teslim Edin

Yemek dağıtımı için çok sayıda istek alan restoranlar (pizza eklemleri), yalnızca yiyecek teslim eden tam zamanlı çalışanları işe alır.

Peki nadiren teslimat siparişi alan restoranlar ne olacak? Kendilerine özel teslimatçı tutmaları mantıklı değil.

Teknoloji bu sorunu çözdü – ve ekstra para kazanmanın kolay bir yolu.

Şu şekilde çalışır: Uber sürücüleri insanları bir yerden başka bir yere götürür. Uber Eats sürücüleri ise restoranlardan müşterilere yemek siparişleri alıyor. Uygulama, bir yolcunun bir yolculuğa ihtiyacı olduğu konusunda size ping atması yerine, uygulama size bir restoranın yiyecek teslim edilmesi gerektiğini bildirir.

6: Evinizde Bir Oda Kiralayın

Ayıracak bir odanız (veya odalarla dolu bir eviniz) var mı? Öyleyse, fazladan yerinizi kiralayarak hızlı ve kolay bir şekilde nakit para kazanabilirsiniz. Topluluğunuzda izin veriliyorsa, bir pansiyona haftalık 100 ABD Doları veya ayda 400 ABD Doları veya çok arzu edilen bir yerde yaşıyorsanız daha da fazla bir oda kiralayabilirsiniz.

Airbnb

Airbnb, insanların dünyanın her yerine seyahat etmelerine ve geleneksel otellerden çok daha uygun fiyatlı konaklamalarda kalmalarına olanak tanır.

Siteleri kiralamaları üç kategoriye ayırır: özel bir oda, ortak bir oda veya bütün bir ev. Elinizde ne varsa kiralayın ve parayı alın!

7: Banka ve Kredi Kartı Ücretlerinizin İadesini Alın

Finansmanı yönetmek zor olabilir. Telafi , banka ve kredi kartı ücretlerinizin geri ödenmesini, aboneliklerinizi yönetmenizi, faturalarınızı düşürmenizi ve mali hayatınızın zirvesinde kalmanızı kolaylaştırır.

Telafi, gizli banka ücretlerinizi güvenli bir şekilde bulur ve sizin adınıza talepte bulunur. Geri alabileceğiniz ücretler, limit aşımı ücretlerini, ATM ücretlerini, aylık hesap bakım ücretlerini ve daha fazlasını içerebilir. Kaydolmak için üyelik ücreti yoktur ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

8: Bir Blog Oluşturun ve Para Kazanın

Satacak bir ürün veya hizmete sahip olan herkes, onları satacak aracılar arıyor. Kendinizi güçlü hissettiğiniz ürünleri bulun ve bayi olun. Bazı daha yüksek fiyatlı ürünler hızlı bir şekilde 100 dolarlık bir kesinti getirebilir.

Kendi web siteniz varsa, bağlı kuruluş pazarlaması daha da kazançlı hale gelebilir. Bağlı kuruluş bağlantılarını web sitenize yerleştirebilir ve uyurken potansiyel olarak para kazanabilirsiniz. Bazı ürünler, çok fazla görünmeyen birkaç kuruşluk küçük komisyonlar sunar, ancak bağlı kuruluş pazarlamasının amacı, zaman içinde büyük bir şekilde toplanan tutarlı komisyonlar oluşturmak için çabalamaktır.

Konsinye Dükkanlarından Kıyafetlerinizi Satabilirsiniz

Artık istemediğiniz kullanılmış eşyaları konsinye dükkanlarında satabilirsiniz. Özellikle güzel kıyafetleriniz varsa, ürünlerinizi Poshmark.com gibi bir web sitesinde satmayı düşünün . Bu çevrimiçi konsinye mağazası, belirlediğiniz fiyatlar için kıyafet ve aksesuar satmanıza olanak tanır ve bu yan koşuşturmayı evden internet bağlantısından biraz daha fazlasıyla yapabilirsiniz.

Kullanılmış Elektronikleri Sat

Kullanılmış elektronik ekipmanınızın değeri olabilir, özellikle de eşyalarınız yeni ve iyi durumdaysa. Çoğumuzun etrafta duran birkaç eski telefonu veya dizüstü bilgisayarı var, bu yüzden artık kullanmayı planlamıyorsanız biraz para kazanmak mantıklı.Kullanılmış elektronikleri Facebook Marketplace veya craigslist.org’da satabilirken, Gazelle.com’a da göz atmalısınız . Size ekipmanınız hakkında bir tahmin verirler ve daha iyi şeyler biraz gerçek para kazandırabilir. En iyi yanı, Gazelle.com’un sizi artık ihtiyacınız olmayan elektronik eşyalar karşılığında size para sağlayacak bir alıcıyla buluşturmasıdır.

Sizin Yorumunuz Nedir?

Yorumlar (1)

 1. Çok güzel olmuş elinize salık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.