1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik
  3. Girişimcilik Fikirleri – İlginç Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik Fikirleri – İlginç Girişimcilik Fikirleri


İlginç girişimcilik fikirleri;Kimsenin aklına Gelmeyen işler,Deli is Fikirleri, girişimcilik akla gelmeyen az bütçeyle çok para kazanmak için  üretime yatkın kimselerdir aslında.

İş fikirleri hakkında okuduğunuz makalelerin çoğu, hiçbir iş deneyimi olmayan ve ne hakkında konuştukları hakkında hiçbir fikri olmayan serbest yazarlar tarafından yazılmıştır. Ve kesinlikle iyi bir iş fikrinin ne olduğunu bilmiyorlar.

İçindekiler Tablosu:

Girişimcilik Fikirleri

İş hayatında neyin işe yaradığını öğrendim. Ve neyin olmadığını öğrendim. Neyin iyi iş fikirlerinin olduğunu ve neyin olmadığını öğrendim. İyi bir iş fikri seçmenin, işte başarılı olmak için çok önemli olduğunu öğrendim. Verdiğiniz en önemli kararlardan biri olabilir.

Ne yazık ki, birçok insan bir iş fikrini yanlış yoldan seçiyor. Az ya da çok ona rastlarlar. Belki belirli bir işle ilgili sıcak bir ipucunun üzerinden geçtiler ya da bu konuyu okudular ve kulağa eğlenceli geliyordu. İş fikrinizi bulmaya yönelik bu sıradan yaklaşım risklidir. Belki sonunda iyi bir fikir bulursun. Ve belki de yapmazsın. Bu yaklaşımı kullanan birçok insanın kötü bir iş fikrine çok fazla zaman ve para harcadığını görüyorum.

Harika bir iş fikri bulmanın sırrı

İşte harika bir iş fikri bulmanın sırrı. Sistematik olmanız ve eksiksiz olmanız gerekir. Kanıtlanmış ve pratik iş fikirlerinin sağlam bir listesini bir araya getirmeniz gerekir. O zaman hangilerinin sizin için en uygun olacağını dikkatlice değerlendirmelisiniz.

300 iş fikrinden oluşan bu liste hakkında

Bu uzun bir fikir listesi olsa da, sizin için dikkatlice düzenledim. Çok daha geniş bir listeyle başladım ve dikkate almanızı istemediğim daha zayıf iş fikirlerini acımasızca kestim. Gerçekten kendi patronunuz olmak istiyorsanız, bu kapsamlı listede gerçekten hoşunuza giden bir fikir bulacağınızdan eminim.

Başlayalım! İşte kategoriler:

# 1 Gerçekten eğlenceli iş fikirleri
# 2 En iyi ev işi fikirleri
# 3 En iyi yarı zamanlı iş fikirleri
# 4 En düşük maliyetli iş fikirleri
# 5 En iyi çevrimiçi iş fikirleri
# 6 En yüksek kârlı iş fikirleri
# 7 Sabit gelirli iş fikirleri
# 8 Kolay- başlangıç ​​için iş fikirleri
# 9 Diğer iyi iş fikirleri

Ve bunlar iş fikirleri:

Gerçekten Eğlenceli İş Fikirleri

Neden gerçekten sevdiğin bir işin yok? Bu fikirler o kadar eğlenceli ki işe yaramış gibi görünmeyecekler bile.

Antika Satıcısı

Bu işe garajınızda tek bir ürünle başlayabilirsiniz!

Antika Saticisi
Uzmanlığınızı geliştirmek, bu iş fikri için çok önemlidir.

Yarı zamanlı başlayın ve bu işi dikkatlice inşa edin! Yalnızca, iyi bir fiyat artışıyla nispeten hızlı bir şekilde satabileceğinizden emin olduğunuz ürünleri satın alın ve yavaş hareket eden envantere takılıp kalmayın. Gerçekten başarılı olmak için bir uzmanlık alanında derin uzmanlık geliştirin ve sadık bir müşteri tabanı oluşturun.

Sanat Galerisi

Bu işte başarıya giden iki yol görüyorum: 1) Satabileceğiniz konusunda rahat olduğunuz köklü takipleri olan sanatçılara odaklanın veya 2) Daha az tanınmış sanatçıları konsinye bazında ele alın, yani aslında satın almıyorsunuz ressamdan sattığınız güne kadar tablo. Bu titiz bir iş olabilir – insanların zevkleri değişebilir ve bir yıl başarılı olan bir galeri kendini yeterince mücadele ederken bulabilir. Bu nedenle, genel giderlerinizi yönetilebilir tutun ve değişen eğilimleri izleyin.

Barmenlik Hizmeti

Yerel toplum kolejinde veya yetişkin eğitim merkezinde bir bar-bakım kursuna kaydolun, eyaletiniz gerektiriyorsa bir güvenlik sertifikası alın ve sonra hizmet vermeye hazırsınız. Genellikle müşteri içkiyi ve bardakları temin eder, hoşunuza gidecek bir kaç karıştırma aleti ve hatta bir servis arabası bile getirebilirsiniz. Bu hizmete olan talep hafta sonları en güçlü şekilde devam edecek ve bu da onu harika bir yarı zamanlı iş haline getirecek!

Tekne Turları

İnsanları akşam tekne turlarına götürmek için büyük bir tekneye sahip olmanıza gerek yok! Tekneyi kiralayabilir, turları pazarlayabilir ve ek yük olmadan bir iş kurabilirsiniz.

Yaşamak için tekne kullanmak ister misin? Bu senin şansın!
Yaşamak için tekne kullanmak ister misin? Bu senin şansın!

Daha eğlenceli hale getirmek için, birkaç küçük, kendin-yap sürat teknesi satın alabilir ve müşterilerinizi yerel limanda yönlendirebilirsiniz. Bundan daha eğlenceli ne olabilir ki!

Kek Yapımı

Dondurulmuş bir yemeği zar zor “pişirebiliyorum”, ama benim eksik olduğum pişirme becerilerine sahip olabilirsin! İnsanlar özel günler için gerçekten harika bir pasta için iyi para ödeyecekler. Web sitenize harika pasta resimleri çekin, becerilerinizi etkinlik planlayıcılarına tanıtın ve müşteri kitlenizi oluşturun!

Giyim Butiği

Çocuklarım lüks bir spor ayakkabı ve ilgili ürünler butiği yaptı. Bu çok eğlenceli olabilir ama para kazanmak sandığınızdan daha zor olabilir. Öncelikle, bulunduğunuz yerin çok fazla yaya trafiğine sahip olduğundan kesinlikle emin olun – bir kira sözleşmesi imzalamadan önce orada durun ve kafa sayın! Ardından, ticari satış için farklı bir plan geliştirin ve neyin hareket etmediğini işaretlemekten korkmayın.

Çamaşır ipi

Evet, sadece birkaç parça ile kendi giyim serinizi başlatabilir, başarılı olabilir ve bu yolda çok eğlenebilirsiniz! Bir çift boyun bağı satarak başlayan ve bunu milyarlarca dolarlık bir imparatorluğa kuran Ralph Lauren’e bakın . İşin gerçekten zor kısmı olan üretimi sözleşme yapın. Ardından göz alıcı tasarımlar geliştirmeye ve bunları potansiyel yeniden satıcılarla konuşmaya odaklanın veya ürünleri çevrimiçi olarak kendiniz satın!

Palyaço Hizmeti

Çocukları güldürmekten ve güldürmekten hoşlanmaz mısın? Özellikle çocukların doğum günlerinde ve Bar ve Bat mitzvahlarında iyi para kazanmanın ne harika bir yolu! İşler ağırlıklı olarak hafta sonlarına odaklanacaktır, bu nedenle müşterilerinizi oluştururken günlük işinize devam edebilirsiniz. Profesyonel bir palyaço ile tanıştım ve bana saati 200 dolar aldığını söyledi… bu fiyata palyaço kostümü hemen giyeceğim!

Bozuk Para veya Pul Satıcısı

Çocukken pul ve bozuk para toplamayı severdim. Boston’da bayilerin mağazaları Bromfield caddesinde yan yana duruyordu. Bugün bazı madeni para ve pul satıcılarının hala perakende satış yerleri var, ancak diğerleri öncelikle çevrimiçi çalışıyor. Bu, yarı zamanlı başlamak ve daha sonra tam zamanlı çalışmaya başlamak için harika bir iş. Yoksa çok para kazanma potansiyeline sahip bir hobi mi? Amerikan Başkanı Franklin D Roosevelt, pul koleksiyonuyla çok keyifli saatler geçirecekti.

Kahve Barı / Çay Salonu

Evet, dünyanın Starbucks ve Dunkin Donut’larıyla rekabet edebilirsiniz! Bununla birlikte, bu zincirler çıtayı yükseltti, bu nedenle kahveniz veya çayınız sadece iyi değil, harika olmalı! Ortamınız da güzel olsa iyi olur. Konumunuzun da iyi olması gerekiyor. Artı, ayırt edici olmanız gerekir. Öne çıkmanın bir yolu, birinci sınıf içeceklerinizi bazı harika yiyeceklerle tamamlamaktır. Yani evet, rekabet edebilirsiniz, ancak bu rekabetçi alanda tüm silindirlere ateş ediyor olmalısınız!

Çerez İşi

Cerez Isi
Başarılı olmak için ürünlerinizi farklılaştırdığınızdan emin olun ve yüksek fiyatlar belirlemekten çekinmeyin.

Hollywood yetenek ajanı olarak kariyerinin ardından başlattığı ünlü Amos kurabiyelerinden gişe rekorları kıran bir başarı elde eden Wally Amos ile tanıştım . Wally sonunda şirketin kontrolünü dış yatırımcılara kaptırdı. Ancak yine de başka bir kurabiye repliği ile geri döndü. Herkes süslü bir kurabiyeyi sever ve hem farklılaştırmak hem de prim almak için kolay bir besindir.

Craft Beer Pub

Birkaç yıl önce, bir spor salonunda, Boston’da bir milyona yakın (neredeyse bir milyon) olan bir İrlanda barı açmayı planlayan, ancak sonra fikrini değiştiren ve odaklanan bir pub açan bir adam hakkında bir konuşmaya kulak misafiri oldum. zanaat biralarında. Çılgınca başarılıydı! O zamanlar benzersiz bir fikir olmasının yanı sıra, mükemmel bir yer seçti ve sağlam bir yemek menüsü geliştirdi. Ek yükünüz çok düşük olmadıkça, bu işi başarmak için muhtemelen yemek servis etmeniz gerekecek, bu yüzden evet son derece başarılı olabilirsiniz – ancak bu küçük bir girişim değil.

Hayalci Sanatlar Günü Kampı

Bunu yaz aylarında mevsimlik bir kamp olarak çalıştırabilirsiniz. Ancak mevsimlik işyerlerinde çok para kazanmanın daha zor olduğunu düşünüyorum, bu yüzden ilk önce okuldan sonra veya hafta sonları yaratıcı sanatlar günü kampı yapmayı düşünürdüm. Hangi yaş gruplarının ve hangi belirli sanat etkinliklerinin en çekici olduğunu bulmak için anketler yapmayı öneriyorum.

Cupcake İşi

Cupcake’de eğlence ve aptallık diyen ve kendini iyi hissettiren sihirli bir şey var! Bu duygudan para kazanabilir ve başkalarını mutlu edebilirsiniz. Ancak keklerde uzmanlaşıyorsanız, insanlar mükemmel olmasını bekler! Ve hatırlanmak istiyorsan, birinci sınıf harika olmalılar!

Bahçe Merkezi

Bahçecilik büyük ve büyüyor. Ve diğer birçok işletmeye göre tamamen çevrimiçine geçme olasılığı daha düşük bir iştir. Bir tedarik merkeziyle başlayabilir, zamanla genişleyerek satmak için bazı bitkiler ekleyebilir ve daha sonra kendi bitki fidanlığınızla dikey olarak entegre edebilirsiniz. Yerinde hizmetler sağlamaya da genişleyebilirsiniz.

Hediye Sepeti Tasarımı

Bir sürü özenle seçilmiş ve gerçekten çekici eşyalarla dolup taşan bir hediye sepeti yapmak eğlenceli olmaz mıydı? Tabii ki olur! Müşterilerinizi memnun edecek ve satış getirecek farklı hediye sepetlerini bir araya getirerek çok memnun olabilirsiniz!

Golf Koçu

Golf Kocu
Golf çok popüler bir spor olduğu için müşteri bulmak çok zor olmamalı.

Ancak bu zorlu oyunda biraz yeteneğiniz varsa, iyi para talep edebilir ve hediyenizi başkalarına götürebilirsiniz. Golf, mükemmel bir ömür boyu spordur ve insanlar bu konuda ustalaşmak için para ödemeye isteklidir!

Gurme Şeker Arabası

Arkadaşlarımdan biri, alışveriş merkezlerinin içinde birkaç küçük hediyelik eşya yeri olan harika bir perakende işi geliştirdi. Mutfağında pratik yaparak kendi kendine ağız sulandıran şeker yapmayı öğrendi. Şekerlerinin çoğunu kendisi yaptı, ancak tekliflerini toptan satın aldığı birkaç ürünle iltifat etti.

Sıcak Hava Balonu Gezileri

Bu balonlardan birine girmiyorum – ama harika bir deneyime sahip olan ve yaşamış birçok insan tanıyorum! Bu iyi bir tatil bölgesi işletmesidir, ancak özel günler için de iyi bir hediye olabilir. Tüm lisanslama ve güvenlik gereksinimlerini ortadan kaldırın ve bu kulaktan kulağa hızlı bir şekilde gelişen eğlenceli bir iş olabilir.

Dondurmacı

Evet, basit bir dondurma dükkanıyla çok para kazanabilirsiniz! Başlamadan önce dondurmanızı mükemmelleştirin, çılgın bir kira olmadan iyi ve yoğun bir yer bulun ve ek yükünüzü en aza indirmek için daha küçük bir ayak iziyle başlamayı düşünün. Bir dondurma alacağım lütfen – üzerinde her şey var!

İthalat / İhracat İşi

Seyahat etmek ve parasını almak için ne harika bir bahane! Evet, dünyanın her yerinden çok düşük fiyatlarla bulabileceğiniz gerçekten harika zanaat ürünleri var. Başlamak biraz sabır gerektirebilir ve uzmanlaşma yardımcı olur. Ama bu çok yapılabilir bir iş. Bir arkadaşım üniversitede başarılı bir ithalat / ihracat işi kurdu.

Mücevher tasarımcısı

Öyleyse, bazı çarpıcı mücevher tasarımlarıyla başlıyorsunuz ama bunu bir işe nasıl dönüştürüyorsunuz? Bir arkadaşımın kız kardeşi, ürünlerini birkaç yerel kuyumcuya satarak mücevher hobisini tam zamanlı bir işe dönüştürdü. Tanıdığım başka bir kadın, işini çok daha büyük bir girişimde kurdu… hepsi güçlü bir birleştirici tema etrafında inşa edildi. Buradaki kilit nokta bu, özgün bir marka oluşturduğunuzda ve ideal olarak marka içinde birbiriyle yakından eşleşen koleksiyonlara sahipseniz başarı çok daha kolay olacaktır.

İlgili: Girişimcilik nedir? Girişimci Tanımı ve Anlamı ?

Örgü / Tığ işi Dersleri

Örmeye en yakın geldiğim şey, teknemdeki yelkenlerdeki yırtıkların tamir edilmesiydi, ancak örgü örmek ve tığ işi yapmak isteyen birçok insan var – ve onlara nasıl olduğunu gösterebilirsiniz! Evinizde bir dersle veya belki yerel bir örgü mağazasında başlayabilirsiniz. Belki başlamak için yerel yetişkin eğitim programında bir giriş seviyesi kursu sunun.

Logo tasarımı

Dışarıda çok sayıda grafik tasarımcı var, ancak logolar konusunda uzmanlaşmış pek çok insan yok. Yine de İnternet çağında güzel görünümlü bir logo her zamankinden daha önemli! Çoğu işletme logosu üzerinde yeterince düşünmez ve sonuçta zayıf bir sonuç alır. İşletmelerini tanımlamalarına ve onlara müşteri çekmelerine yardımcı olabilecek harika bir logo oluşturmalarına yardımcı olabilirsiniz!

Martini Bar

Herkes ara sıra kendini özel hissetmek ister. Doğru ortamı yaratabilirseniz, müşterilerinizin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilir ve sofistike bir içecek için en yüksek doları ödemekten mutlu olabilirsiniz! Her şeyi aynen alın – adı, mobilyaları, duvar kaplamaları, sunucu kıyafetleri, aydınlatma ve fon müziği. Tüm ayrıntıları doğru alırsanız, bu gerçekten eğlenceli ve oldukça karlı bir çaba olabilir.

Minyatür Golf Sahası

Kendi minyatür golf sahanıza sahip olmak harika olmaz mıydı! Şimdi başa çıkabileceğimi düşündüğüm golf türü bu! İyi tasarlanmış bir kursa sahip olmak güzel ama burada gerçekten önemli olan konumdur. Son derece görünür bir yolda olmanız gerekir, bir tatil bölgesi bir artıdır ve ideal olarak rekabetiniz oldukça uzaktadır.

İlgili: En Çok Kazandıran Meslekler

Mobil DJ

Hedef kitlenizi mutlu edecek iyi bir ekipmana sahip olmalısınız, ancak bu, farklı izleyiciler için farklı yatırım seviyeleri anlamına gelebilir. Büyük etkinlik mekanları için mi yoksa ortaokul doğum günü partileri için mi oynayacaksın? Henüz ehliyet alacak yaşa gelmeden başarılı bir mobil DJ işi başlatan bir adam tanıyorum. Ya bir arkadaşı onu ve ekipmanını konserlerine götürürdü ya da bir taksi tutardı.

Gece Kulübü Organizatörü

Arkadaşlarınız için partiler düzenleyin ve bunun için ödeme alın! Beni kaydet! Yeni başlayanlar için, sosyal medyada güçlü bir takipçiye sahip olmalısınız. Daha sonra, terfi etme konusunda bir hüneriniz varsa, bir gece kulübünün katılımlarını artırmak için size ödeme yapıp yapmayacağına bakın.

Sosyal olmak ve takipcilerin olmasi bu is fikrine gercekten yardimci oluyor.
Sosyal olmak ve takipçilerin olması bu iş fikrine gerçekten yardımcı oluyor.

Organizatörlerin bu işe ilk olarak yerleşik gece kulüplerinde düzenli geceleri teşvik ederek başladığını, ardından kendi özel gecelerini geçirmek için bir kulüp ile anlaşarak ve ardından kendi kulüp mekanlarını açarak başladığını gördüm.

Açık Hava Maceraları

Gerçekten dikkatli bir macera seçin. İnsanların kolayca iyi para ödeyeceği bir şey. “Odak grubu” onu. En azından gayri resmi olarak, pazarlamaya para harcamadan önce birçok insandan önerilen bir macera hakkındaki geri bildirimlerini isteyin. Öyleyse ilk seyahatinizi teklif ettiğinizde, onu inanılmaz hale getirin! Dikkatlice araştırın ve insanların beklentilerini aşın. İlk birkaç seyahatinizde harika bir deneyim ve büyük bir itibar oluşturmak, ardından kapıdan çıkar çıkmaz çok para kazanmak daha önemlidir.

Kişisel antrenör

Yerel bir spor salonunda kişisel antrenör olarak başlayabilirsiniz. Sonra kendi başınıza dışarı çıkmayı deneyin. Belirli bir uzmanlıkla tanınmak yardımcı olabilir. O zaman bir gün kendi spor salonunu açabilirsin. Belki franchise edin ve küreselleşin!

Bu, çok az parayla ve hiç iş tecrübesi olmadan başlayabileceğiniz, talebin hızla arttığı bir işletmeye iyi bir örnek.

Nadir Kitap Satıcısı / Arama Hizmeti

Nadir bir kitabın ilk baskısında özel bir şey var ve insanlar tam olarak istedikleri kitabı bulmak için büyük para harcayacaklar. Ve bir de dükkanın kendisi var, nadir bulunan bir kitap dükkanı, çok meşgul İnternet dünyamız için harika bir panzehir gibi. Evet, nadir kitaplarla para kazanabilirsiniz ama bu, envantere yatırım yapmadan önce, pazar talebine ve fiyatlandırmaya alışarak, adım adım yolunuzu kolaylaştırmanızı önerdiğim bir meslek.

Sport Fishing Kiralık Tekne

Sportif balıkçılık kiralama işine başlamak sandığınız kadar pahalı ve zor olmayabilir. Özellikle dalgalı sulara girmediğiniz sürece büyük kabinli bir tekne ile başlamanıza gerek yoktur. Ayrıca, satın alma işleminizin çoğunu finanse edebilirsiniz. Balıkçılık becerileriniz biraz zayıfsa, güçlü yerel balıkçılık bilgisine sahip bir tekne işçisi kiralayın. Doğru yerde, bu işte ciddi miktarda para talep edebilirsiniz.

Vintage Oyuncak Üreticisi

Ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar sadece çocuklarına bu kadar çok bilgisayar oyunu satın almaya isteklidir! Gerçekten satın almayı tercih edecekleri şey, çocukların oynamak için kendi hayal güçlerini kullanabilecekleri, güzelce hazırlanmış eski oyuncaklar! El işçiliği zaman alır, bu nedenle makul bir fiyata pazara hangi ilginç oyuncakları getirebileceğinizi dikkatlice belirleyin.

Şarap barı

Şarap barlarını seviyorum! Yazlık evimin olduğu Cape Cod’daki küçük köyde başarılı bir şarap barı bile var. Nasıl başarılı oldu? Sahipler, köyün merkezine yakın, ancak düşük bir kirayla bir yer buldu. Çok sınırlı bir yemek menüsüyle başladılar, ancak sonunda tam hizmet sunan bir restoran haline geldiler. Ayrıca çoğu gece canlı müzik sunarlar. Birçok müşterinin bir şarap barında gerçekten olağanüstü şaraplar beklediğine dikkat edin.

Sarap bari
Bir şarap barı açarsanız, kaliteli ürünlere sahip olsanız iyi olur.

Tam bir yemek menüsü sunmanıza gerek yok, ancak mükemmel bir peynir tabağınız ve birkaç mükemmel kalitede, şarapla eşleşen yiyeceklere sahip olmalısınız.

En İyi Ev İş Fikirleri

İşinizi evinizde başlatarak bir ton para biriktirebilirsiniz. İşlerimin çoğunu evimde kurdum. İşletmenize nasıl başlayacağınızla ilgili daha fazla bilgi için Nasıl Para Kazanılır makalemize bakın .

Bodrum Tadilatçısı

Babam her yıl bodrumumuzu yeniden modelleyerek harcadı – ve yaptığına sevindim çünkü orası benim model demiryolumu buldum! Ancak, birçok ev sahibi, bir aceminin bodrumlarını yeniden biçimlendirmek için harcadığı büyük miktarda zamana yatırım yapmaya istekli değil – işte burada devreye giriyorsunuz! Kendi bodrum katınızı yeniden şekillendirin, önceki ve sonraki fotoğraflarla bir web sitesi oluşturun ve shingle’ınızı takılın!

Halı / Döşeme Temizliği

Devasa bir halı temizleme işi franchise sistemi kurarak milyonlarca insanı kazandıktan sonra halı temizleyicilerinin kralı Don Dwyer’ın bir kitabını yayınladım. Bu iş çekici değil, Don’un halıdaki köpek idrar lekelerini çıkarmanın en iyi yollarından bahsettiğini hatırlıyorum, ancak talep ve para kazanma fırsatı çok büyük!

Zanaat Dersleri

Zanaat Dersleri
İnsanların bitmiş bir projeyle eve gidecekleri gerçeğini tanıtın!

Bir zanaat kursuna katılmanın güzel bir bonusu, yalnızca yeni bir şeyi nasıl yapacağınızı öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda eve somut bir şeyle, bitmiş zanaat projenizle de gidebilmenizdir! Çekici bir şekilde pazarlayabilirseniz, insanlar genellikle bir zanaat dersi almaya isteklidir. Ve biten projenin nasıl görüneceğine odaklanmak, insanları kaydolma konusunda heyecanlandırmanın bir yoludur!

Dans eğitmeni

Bir arkadaşımın Radio City Rockette olarak performans sergileyen annelerinden biri genç kızlar için oldukça başarılı bir dans stüdyosu kurdu. Büyük bir ticari alan kiralayacak kadar başarılıydı, ancak bu, evinizde başlamak isteyebileceğiniz bir iş.

Evinizde bir iş kurmak, paradan tasarruf etmenin ve iş riskinizi azaltmanın harika bir yoludur. Ancak birçok kasaba ve şehirde yerel imar düzenlemeleri nedeniyle risk alıyor olabilirsiniz.

Gündüz Bakım Hizmeti

Günlük bakım pazarı devasa! Elbette evinizden veya işyerinizden başlayabilirsiniz. Çalışanlarının çocukları için gündüz bakımı sağlıyorsanız, şirketler size boş alan sağlamayı düşünebilir. Bu iş için güvenlik ve ruhsat çok önemlidir. Hızlı bir şekilde istikrarlı bir gelir ve değerli bir iş kurabilirsiniz.

Etkinlik Düzenleme

İlk önce düğün planlamacılarını veya yeniden bir araya gelme organizatörlerini düşünebilirsiniz, ancak dışarıda çok sayıda etkinlik planlayıcısı vardır. Bazıları küçük çocuklar için partilerde, diğerleri büyük kurumsal etkinliklerde uzmanlaşabilir. Mağazayı açmadan önce iyi yapabileceğiniz bir uzmanlık alanını dikkatlice düşünün ve bu alandaki katılımcılarla tanışın.

Bağımsız yazar

Yıllar önce, büyükannem ulusal dergiler için tipik olarak “Olde Cape Cod” daki yaşam hakkında makaleler yayınladı. Bugün, geleneksel yayınlarda hala bazı serbest yazma fırsatları var, ancak içerik pazarlamasında büyük fırsat çevrimiçi. İş dünyası ve tüketici odaklı web siteleri, iş alanlarıyla ilgili daha fazla içerik yayınlamak, arama motorlarından trafik çekmeye çalışmak ve kendilerini potansiyel müşterilerin zihninde konumlandırmak için acele ediyor. Bazı işletmeler, kendi endüstrilerinde kendileri için yazmanız için uzmanlığa sahip olmanızı isteyecek, ancak diğerleri iyi araştırıldıkları ve iyi yazılmış oldukları sürece sizden makaleler satın almayı düşüneceklerdir.

Finans planlamacısı

Çoğu insan için başarılı yatırım, bireysel hisse senetleri veya tahvilleri değil, yatırım fonlarını veya ETF’leri seçmeyi içerecektir. Bu, finansal planlamacı olmak için Wall Street sihirbazı olmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Yatırım yapmanın temellerini anlamanız gerekecek (çeşitlendirilmenin ve müşterinizin risk profilini anlamanın ve buna saygı duymanın önemi gibi!), Ancak bu çok öğrenilebilir. Bu meslek için çok çalışın ve zor kazandıkları paralarını korumalarına ve büyütmelerine yardımcı olarak insanlara muazzam bir hizmet sunabilirsiniz.

İlgili: Evde yemek yaparak para kazanma

Bahçe Danışmanı

Bahçecilik gerçekten çok büyük. Birçok insan kendi bahçeciliğini yapmayı sever ama biraz yardıma ihtiyaçları vardır! İşte burada devreye giriyorsun! Belki çiçek bahçelerinde veya sebze bahçelerinde veya hatta daha egzotik bir şeyde uzmanlaşıyorsunuz. Sağlam bir uzmanlığa ihtiyacınız olacak, ancak bunun için ödeme yapmaya istekli bir müşteri bulacaksınız.

Ev Fırın

Bir ev fırını işletmenin zorluklarından biri müşteri bulmak olacaktır. Bu, temelde dışarı çıkıp ürünlerinizi mağazalara, restoranlara, kafeteryalara, yemek şirketlerine veya başka herhangi birine satmak anlamına gelir. Sürekli hizmet verebileceğiniz ve ulaşmak için çok uzağa gitmek zorunda kalmayacağınız müşteriler bulmak istiyorsunuz. Hangi ürünleri pişirmeyi planladığınıza karar vermeden önce potansiyel bayileri tuvalete çıkarmak isteyebilirsiniz.

Ev Muayene İşleri

Bu iyi ve sağlam bir iş. Herkesin satın almadan önce evinin kontrol edilmesine ihtiyacı var. Emlakçılarla iletişim kurun. Titiz bir ev müfettişi olarak tanınmak. Müşterilerinize kapsamlı ve ayrıntılı bir rapor bırakın.

Ev Peyzajı

Çim biçmekle tam bir peyzaj hizmeti vermek arasında büyük bir fark vardır. En üstte, mülkünüz için ayrıntılı ve benzersiz peyzaj değişiklikleri tasarlayan peyzaj tasarımcıları vardır.

Ev Peyzaji
Bu işi daha da karlı hale getirmek için üst düzey projelere odaklanın.

Bazen bunlar sadece tasarımı yapmakla kalmayıp aynı zamanda işi de yapan tam hizmet firmalarıdır. Uzmanlığınız ve güveniniz, üst düzey peyzaj tasarımına ne kadar yaklaşmanıza izin verirse, o kadar yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Ev temizliği

Bu, en popüler küçük işletmelerden biridir çünkü herkes bir ev temizleyicisi ister. İş tekrar ediyor. Ancak zamanında gelip tutarlı bir şekilde iyi bir iş çıkarırsanız (birçok temizleyicinin işinin ilk birkaç haftadan sonra kötüleştiğini görüyorum), sağlıklı bir müşteri oluşturursunuz. Ve yetki verebilmek için yeterince ücret alabilirseniz, bunu büyük bir işletmeye dönüştürebilirsiniz.

İç dekorasyon

Bu eğlenceli ve kolay bir iş gibi görünüyor ve çok faydalı olabilir. Ancak, çok rekabetçidir ve zorla girilebilir. Yazılım tasarım simülasyonu ve özel eğitim geçmişleri daha yaygın hale geldikçe, iç tasarım da giderek daha karmaşık hale geliyor.

Yerel Pazarlama Hizmeti

Geleneksel seçeneklerden bahsetmeye gerek kalmadan, dikkate alınması gereken çok çeşitli dijital pazarlama seçenekleriyle, yerel işletmelerin en iyi pazarlama stratejisini geliştirmek ve uygulamak için giderek daha fazla dış yardıma ihtiyacı var. Bu alana girmek için en popüler çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama mekanlarına aşina olmanız ve hizmetlerinizi yerel iş insanlarına satarken rahat olmanız gerekir.

Üretici Temsilcisi

Bu dijital çağda bile, bir dizi farklı şirketin ürünlerini diğer işletmelere satan bağımsız satış temsilcileri için büyük bir pazar varlığını sürdürüyor. Tipik olarak komisyon bazında çalışacaksınız, bu da gelirin yavaş başlayacağı anlamına gelir, ancak yerleşik üretici temsilcileri yıllar içinde çok para kazanabilir.

Müzik Öğretimi

Hiçbir müzik yeteneğimin olmadığını kabullenmeyi reddeden ailem, yıllar boyunca beni evde yaşayan bir piyano öğretmeninden okul temelli trompet öğretmenlerine kadar birçok müzik öğretmenine götürdü. Genç öğrencilere karşı sabırlıysanız veya daha deneyimli müzisyenlerle çalışacak kadar yetenekliyseniz, bu iyi para kazanmak için çok tatmin edici bir yol olabilir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Evcil Hayvan Bakiciligi
Hayvanları seviyorsanız, evcil hayvan bakıcılığı sizin için mükemmel bir iş fikridir.

Daha kolay ne olabilir? Sandalyeye oturun ve köpeğin kuyruğunu kovalamasını izleyin! Tamam, bundan biraz daha fazla iş var, ama yine de bu dünyadaki en zor iş değil – özellikle hayvanları seviyorsanız! İnsanların, evcil hayvanlarına gerçekten iyi bakıldığına inanırlarsa, evcil hayvan bakıcılarına ne kadar para ödeyeceklerini duyduğuma şaşırdım.

İlgili: Web sitesi açarak para kazanma

Fotoğrafçılık

Evinizdeki bir odayı bir fotoğraf stüdyosu haline getirebilirsiniz, ancak hizmetlerinizi tanıtmak veya akıllıca pazarlama yapmak için dışarı çıkmalısınız. Gruplar için (genellikle bulundukları yerde) fotoğrafçılık yapmak, yola çıkmanın bir yoludur. Bir diğeri de bir uzmanlık alanı geliştirmektir (örneğin çocuk portreleri).

Promosyon malzemesi

Büyük bir pazar ve promosyon malzemesi satan büyük bir fırsat var. En iyi pazarınız, hem işlerini müşterilerine tanıtmak için hem de çalışanları için teşvik ve ödül olarak promosyon ürünlerini kullanmak için biraz para harcamak isteyen orta ve büyük ölçekli işletmeler olacaktır. Temel olarak, ürün gruplarını diğer şirketler için yeniden satıyorsunuz. Ayağınızı kapıda tutma şansınızı artırmak, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekme şansınızı artırmak ve gelirinizi artırmak için iyi bir çizgi çeşitliliğine sahip olmanızı öneririm. Tişörtler, kalemler, şapkalar, ceketler: Satabileceğiniz her türlü promosyon ürünü vardır.

Oda Kiralama

Evinizde veya apartman dairenizde fazladan bir odanız var mı? Airbnb modeli gibi günlük kiralayabilir, haftalık kiralayabilir ya da aylık kiralayabilirsiniz. O zaman, belki başka bir işe başlarken, gelirinizi giderlerinizi sübvanse etmek için kullanabilirsiniz!

Satış Eğitmeni

Kurumların ödeyeceği her türlü eğitim varken, talep çok yaygın olduğu için satış eğitimine odaklanıyorum. Küçük işletmeler için bile kesinlikle kritik bir işlevdir. Daha büyük şirketlerde iyi bağlantılarınız yoksa, 6 ila 20 kişilik satış ekipleri gibi daha küçük firmaları hedeflemenizi öneririm. Herkesin onlara eğitim satmaya çalışmaması için yeterince küçük, ancak bunun bedelini ödemeye istekli olacakları kadar büyük.

Sabun ve Losyon Yapımı

En sevdiğin renk ve sabun kokusu nedir? Daha da iyi hale getirmek için varyasyonlarla oynamak eğlenceli olmaz mıydı? Ve sonra bitmiş ürününüzü alıp potansiyel müşterilere gösterebilirsiniz!

Spor Koçluğu ve Eğitimi

Bire bir spor koçluğu buradaki en bariz oyundur. Ama spor klinikleri veya spor kampları kurabilirsiniz. Belirli bir spordaki uzmanlığınıza dayanarak bir iş kurabilir veya birçok spor dalındaki sporcular için daha genel bir fitness eğitimi sunabilirsiniz. Genellikle spor koçları, bir okul spor takımına koçluk yapan yarı zamanlı bir işe başlar ve bu da daha sonra özel koçluk işine götürür.

Sanal asistan

Sanal asistan olmak size yalnızca evden çalışma esnekliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman kendi çalışma saatlerinizi de belirlersiniz. Sanal asistan çalışması genellikle yarı zamanlı olduğundan, başka bir işletme için bir plan geliştirirken gelir elde etmenin bir yolu olabilir.

En İyi Yarı Zamanlı İş Fikirleri

Günlük işinizi sürdürmenin ve ilk işinize yarı zamanlı başlamanın büyük bir destekçisiyim. Ancak yine de tam zamanlı iş için yapacağınız kadar dikkatli bir şekilde iş hakkında bilgi edinmeniz ve işinizi planlamanız gerekiyor – ve İş Fikirleri Kategorimize girerek size bunu nasıl yapacağınızı gösteriyorum .

Sanat dersleri

Bir arkadaşımın annesi okuldan sonra evinde sanat dersleri verdi. Sabit bir müşterisi vardı ve gerçekten harika sanat eserleri yarattılar! Başkalarına öğretmek istediğiniz bir sanat uzmanlığınız zaten olabilir. Ya da yeni bir sanat becerisinin temellerini öğrenmek ve bunu öğretmek ya da bir dizi sanat becerisini kapsayan bir anket kursu sunmaktan daha iyi olduğunuzu fark edebilirsiniz – pazarın çoğu muhtemelen yeni başlayanlar olacaktır.

Bisiklet Tamiri

Çoğu bisiklet tamiri o kadar da zor değil – 19 yaşındayken ilk işim olan Bob’s Rent-A-Bike’ı açtığımda kendimce biraz öğrendim.

Bisiklet Tamirii

Bisikletleri tamir etmenin en zor kısmı olan dişlileri nasıl tamir edeceğinizin temellerini öğrenin, o zaman başlamaya hazırsınız. Bu işe yavaş yavaş, yarı zamanlı, evinizin dışında başlayabilirsiniz.

Araba Satışı

Yeniden satışta başarılı olmak için, iyi bir fiyata harika bir kullanılmış araba kaynağı bulmanız gerekir. Araba satın almak için kaynaklar şunları içerir: araba bayi müzayedeleri, iflas müzayedeleri, kendi yerlerinde istemedikleri eski arabaları satan yeni araba satıcıları, devlet araba müzayedeleri ve araba kiralama acenteleri. Ayrıca, bireyler tarafından pazarlık fiyatına sahip arabaların reklamını da izleyebilirsiniz, ancak en iyi teklifleri başkası yapmadan önce yapmanız gerekir. Her seferinde sadece birkaç arabaya odaklanın, böylece evinizin dışında çalışarak genel giderlerinizi düşük tutmaya çalışabilir ve arabalarınızı dikkatlice seçerek karınızı yüksek tutabilirsiniz.

Kariyer Danışmanı

Bugün insanlar sadece işlerini değil, kariyerlerini de değiştiriyorlar. Ve kariyerlerini değiştiren birçok insan, hayallerindeki işi bulmalarına yardım edebilecek birinden yardım almak ister – bu siz olabilirsiniz. Bir dizi kitap okuyarak ve müşterilerinizin becerilerini ve isteklerini analiz etmenize yardımcı olacak bazı standart testler bularak bu alanda hız kazanabilirsiniz. Bir keresinde Boston bölgesindeki kariyer danışmanlığı hizmetlerini listeleyen ve açıklayan bir kitap yayınladım.

Aşçılık Dersi Eğitmeni

Aşçılık dersleri, insanlara yemek pişirmeyi öğretmenin bir yolundan çok daha fazlası haline geldi. Örneğin, çiftlerin birlikte yemek pişirme derslerinden keyif aldıkları, başka insanlarla tanıştıkları, pişirdikleri yiyecekleri tatmaktan zevk aldıkları, belki de biraz kaliteli şarap denedikleri ve harika bir deneyim yaşadıkları sosyal bir etkinlik haline geldiler. Bu yüzden uzmanlığı, deneyimi veya her ikisini birden satıp satmadığınızı dikkatlice tanımlayın ve iş modelinizi buna göre oluşturun.

Koleksiyon Ticareti

Sadece gerçekten sevdiğiniz bir koleksiyon parçasını takas etmenizi tavsiye ederim! En sevdiğiniz koleksiyon parçasıyla uğraşıyorsanız, iş daha zevkli olacak, uzmanlığınızı artırmak daha kolay olacak ve başarılı olma olasılığınız çok daha yüksek olacak. Günümüzün çevrimiçi seçenekleri, geçmişe kıyasla çok daha derin bir şekilde uzmanlaşmanıza olanak tanıyor çünkü küresel bir pazara ulaşabilirsiniz. Bu nedenle, en sevdiğiniz koleksiyon alanında, belirli bir veya iki niş bulun ve ona keskin bir şekilde odaklanın.

El İşi

Pek çok insan gerçekten güzel el işleri yapıyor. Ancak ondan para kazanabilmek için, ürünlerinizi makul bir şekilde fiyatlandırabilmeniz ve ürününüzü pazara sürmek için kendinize yeterli paraya izin vermeniz gerekir. Bununla birlikte, ürünleriniz için her zamankinden daha fazla pazar var! Yerel perakendecilere ve el sanatları fuarlarına ek olarak, bunları çevrimiçi olarak, kendi web sitenizde veya Etsy veya EBay gibi üçüncü taraf siteler aracılığıyla satabilirsiniz.

Özel Nakış

Özel olan her şeyi severim çünkü kendinizi mükemmel müşteri hizmetleriyle ayırt etmenizi sağlar ve fiyatlandırma için bazı avantajlar sağlar. Bu tür bir hizmeti çevrimiçi olarak sunmak, kendi çalışma saatlerinizi belirleyebileceğiniz ve yarı zamanlı işe başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Düzenleme Hizmeti ( Editörlük) (Makale Yazarlığı)

Duzenleme Hizmeti2
Her işletmenin editörlere ihtiyacı vardır.

Görünüşe göre dahil olduğum hemen hemen her işte, serbest olarak çalışan ve kendi saatlerini belirleyen ev tabanlı editörler işe alıyor. Genel olarak, bu çalışma üç kategoriye ayrılır: 1) Gelişimsel düzenleme veya oldukça önemli değişiklikler yapma; 2) Düzenleme veya ifade ve gramer geliştirmelerini kopyalayın; 3) Prova okuma. Birçok editör, düzenlemenin bir yönünde uzmanlaşırken, diğerleri hepsini kapsar. Teknik belge düzenleme gibi daha fazla uzmanlaşabilirsiniz.

Errand Hizmeti

İşlere koşarken her zaman “boşa harcama” düşüncesiyle utanıyorum. Pek çok insanın, sağlık nedenleriyle eve gidebilecek kişilere ek olarak, işlerini yürütmek için başkalarını işe almayı sevmesi şaşırtıcı değildir. Hatalar genellikle düşündüğünüzden daha uzun sürer, bu nedenle saatlik olarak ücretlendirmeniz daha iyi olabilir.

Aile Tarihi Yazarı (Şecere Hizmeti)

Aile tarihi hakkında çevrimiçi olarak harika kaynaklar bulabilseniz de, birinin sabırla hepsini bir araya getirmesi gerekir – aile tarihi yazarı olarak burada devreye girersiniz. Araştırmanızı dikkatlice yapın, çabuk görünen bir pakette bir araya getirin, müşterilerin sorularını yanıtlarken sabırlı olun ve bu işi güzelce büyütebilirsiniz.

Mali Yardım Danışmanı

Özel okul ve özel kolejler ve üniversiteler kanlı bir servete mal olabilir! Yine de, yetenekli bir mali yardım danışmanı, bir ailenin kaynaklarını dikkatlice değerlendirerek, okul seçimlerini gözden geçirerek, okul mali yardım tekliflerini değerlendirerek ve dışarıdaki bursları araştırarak, bir öğrencinin daha önce tamamen karşılanamaz olarak görülen bir okula gitmesine yardımcı olabilir. Bu alana girmek için kapsamlı bir araştırma yapmak ve sonra genel halkı aramadan önce ya kendi çocuklarınıza ya da belki de arkadaşlarınıza yardım etmek, kemerinizin altında biraz deneyim kazanmak isteyeceksiniz.

Bit Pazarı Satıcısı

Bu, arada bir bit pazarına katılmaya karar verdiğinizde mağaza tüccarı oynamak çok eğlenceli olabilir. Katılacak genel bit pazarları ve daha özel pazarlar var. Örneğin, bir model demiryolu tutkunu olarak, kuzeydoğu çevresinde model demiryolu şovlarına seyahat eden, yeni veya kullanılmış model demiryolu malzemeleri satan birçok model demiryolu satıcısına dikkat ediyorum. Kullanılmış ürünleri satmak, takas etmek veya toptan satın aldığınız yeni ürünleri satmak için kendi ürünlerinizi yapabilirsiniz. Seçenekler sonsuzdur.

Yüzen Sanat Galerisi

Bu gördüğüm en zekice işlerden biri! Burada ek yük olmadan kendi sanat galerinize sahip olacaksınız! Ücretsiz olarak pop-up sanat galerinize ev sahipliği yapacak bir restoran veya bar ayarlıyorsunuz. Mekan, yiyecek veya içecek satışından ve etkinliğinizin getireceği tanıtımdan yararlanır. Sevkıyatla aldığınız resimler veya diğer sanat eserleri, bunun için de herhangi bir nakit ödemeyin. Ardından terfiyi ayarlarsınız. Bu işin anahtarı, e-posta listenizi ve sosyal medya bağlantılarınızı oluşturmaktır, böylece bir mağazaya sahip olmak veya reklam için para harcamak zorunda kalmadan düzenli bir müşteri kitlesi oluşturabilir.

Hibeler-Teklif Yazarı

Hibelerde çok para var, ancak hibe teklifleri yazmak çok zaman alabilir, özellikle de bu konuda deneyimli değilseniz. Diğer pek çok alan gibi, uzmanlaşma da iş kurmanıza yardımcı olacak ve çok daha yüksek ücretler almanıza izin verecektir. Ayrıca, hibeleri başarılı bir şekilde güvence altına alma konusunda bir sicil oluşturduğunuzda, daha fazla ücret alabileceksiniz.

Grafik Tasarımcı

Evet, grafik tasarım son derece rekabetçi. Ama herkes biraz farklı bir tarz ister. Dolayısıyla, potansiyel hedef kitlenizin önünde oldukça çekici bir tasarım elde ederseniz başarılı olabilirsiniz. Bu iş için, tamamen “harika” bir ön sayfası olan muhteşem görünümlü bir web sitesine sahip olmaktan deliye dönerim! Ardından, SEO tekniklerini, sosyal medyayı ve aklıma gelen diğer tüm pazarlama araçlarını ona trafik çekmek için kullanırdım.

Oluk Temizleyici

Artık o yüksek merdivene çıkmıyorum! Bu yüzden yılda iki kez oluklarımı temizletmek için 200 dolar harcıyorum. Bir kişinin günde birkaç evi bile temizleyebildiğini düşünürsek, bunun çok iyi bir para potansiyeli olduğunu görebilirsiniz. Her gün oluk temizliğinizi coğrafi olarak yoğunlaştırmak için gerçekten çok uğraşın. Bu harika bir hafta sonu işi olabilir.

Şapka Yapımı İşi

Bu işletmenin gidebileceği her türlü yol var! Perakendecilere şapka satabilir, çevrimiçi olarak satabilir, partilerini canlandırmak için etkinlik planlayıcılara satabilirsiniz. Sonunda sadece şapka satan bir mağaza bile açabilirsiniz!

İç Oda Boyama / Duvar Kağıdı

İç oda boyama veya duvar kağıdı, yarı zamanlı çalışmaya, dış ev resminden daha iyi sonuç verir. Genellikle bir ev sahibi sadece bir odanın yapılmasını ister. Ve hava durumuna bağlı değilsiniz – bu nedenle, örneğin yağmur veya güneşli bir havada Cumartesi günü bir iş yaptırabileceğinizi biliyorsunuz. Deneyiminiz büyüdükçe, kaliteli iç mekan boyama ve duvar kağıdı için çok para talep edebilirsiniz.

Yaşam koçluğu

Bu, yarı zamanlı çalışma için doğal bir durumdur çünkü bunun için ödeme yapacak parası olan birçok insan tam zamanlı işlerde çalışmaktadır. Bu nedenle, akşamları ve hafta sonları ana çalışma saatleriniz olabilir.

Yasam koclugu
Yaşam koçu olmak istiyorsanız akşamları ve hafta sonları çalışmaya hazır olun.

İnsanlar hayatlarında daha fazla tatmin talep ettikçe ve değerlendirecek daha fazla seçeneğe sahip olduklarından, giderek daha fazla koçlara yöneliyorlar. Bu alandaki becerilerinizi, onu okuyarak, kendiniz için bazı yaşam koçluğu için kaydolarak veya yaşam koçluğunu nasıl öğreteceğinizle ilgili bir kurs alarak geliştirebilirsiniz.

Parti planlayıcısı, organizatör

İlk önce çocuklar için partiler düşünseniz de, yetişkinler için partiler hızla büyüyen bir alandır. Bu alana girmek için gerçekten cazip paket teklifler sunarak başlayabilirim. Daha sonra, ayrılık ev sahibi benimle daha rahat çalışmaya başladığında veya en azından tekrarlanan görüşmelerde ek hizmetler satmaya çalışabilirim.

Kişisel Alışveriş Hizmeti

Bir alışveriş çılgınlığına gidin ve bunun için ödeme alın! Şimdi bu eğlenceli olabilir! Ancak bu çalışma, müşterilerinizin tercihlerini öğrenmek ve müşterinizin sizin kadar beğenmediği ürünleri iade etmek gibi biraz sabır gerektirecektir. Ancak, müşterileriniz işinizden hoşlanırsa, sizi sonsuza kadar ellerinde tutabilirler… ve hizmetlerinizi arkadaşlarıyla konuşabilirler!

Scrapbooking

Bu, birçok fırsatı olan büyük bir iş. Büyük ölçüde kendin yap bir hobidir, bu nedenle rezervasyon yapanlara malzeme, uzmanlık veya hizmet satarak para kazanırsın. Hurda ayırmada kurslar verebilir veya etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Bu işe girmenin yaygın bir yolu, “not defteri” partileri düzenlemektir. Arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı evinize davet ediyorsunuz, onlara scrapbooking hakkında her şeyi anlatıyorsunuz ve başlamak için ihtiyaç duyacakları malzemeleri satmaya çalışıyorsunuz.

Konuşma ve Sunum Koçluğu

Bu fikri beğendim! Konuşmaları ve sunumları kendiniz yapmak yerine, sunum yapan kişilere koçluk yapıyorsunuz. Bu pazarı büyük ölçüde üç katlı olarak görüyorum. Öncelikle ücretli sunumlar yaparak geçinen veya geçimini sağlamaya çalışan profesyonel konuşmacılarınız var. Daha sonra, işleriyle bağlantılı olarak düzenli olarak konuşma veya sunum yapmak için çağrılan insanlar var. O zaman, zaman zaman para ödemeden bir konuşma veya sunum yapması için çağrılan, ancak yine de sunum becerilerini geliştirmek isteyen kişi var. Bu üçüncü pazar, bu işe başlamak için odaklanmanızı önereceğim pazar.

Sınava Hazırlık Koçu

Bu, çok iyi para ödeyebilen harika bir yarı zamanlı iş. Çocuklarım için, genellikle kendileri hala öğrenci olan ve çok az ücretli sınav hazırlık deneyimi olan koçları işe aldım. Ancak, hedeflenen sınavlarda son derece iyi puan alan sınav hazırlık koçlarını işe aldığımdan emin oldum. Her konuda iyi olmanıza gerek yok. Sadece üzerinde çalışabileceğiniz ve mükemmelleşebileceğiniz bir sınav bulun ve harika bir sınava hazırlık koçu olmak için ihtiyacınız olan tek şey bu!

Kullanılmış Tekne Satışı

Bu şimdiye kadar sahip olduğum en eğlenceli işlerden biri olabilirdi: kolejden birkaç yaz tatilinde yaptığım kullanılmış tekne alıp satmak.

Kullanilmis Tekne Satisi
Neyin iyi sattığını bilin ve fiyatları inceleyin!

Bazen yeni bir ahşap kaplama veya bir kat boya gibi küçük bir rötuş işi yapardım, bazen bir motor onarımı yapar ve her zaman onları tekneleri temizlerdim. Herhangi bir ticaret işletmesi gibi, neyin kolayca ve hangi fiyata satıldığını ve neyden uzak durmak istediğinizi bulmanız gerekir. Markalı dıştan takmalı motorlar, özellikle Boston Whalers benim için iyi sattı. Öte yandan yelkenli teknelerin hareket etmesi sonsuza kadar sürdü.

Bahçe satış

İnsanlar, bahçe satışlarında o kadar çok para kazanabileceklerini keşfettiler ki, bit pazarı gibi ek ürünler satın almak veya özellikle bahçe satışlarında satmak için çevrimiçi olarak satın almak da dahil olmak üzere bunu normal bir işe dönüştürebilirler. Tatil yaptığım bir kasaba, çok fazla insanın bahçe satışlarını bir işletmeye dönüştürdüğüne karar verdi ve yasal olarak kaç tane bahçe satışı yapmanıza izin verildiğini sınırlayan bir yönetmelik geçirdi. Elbette bu, bahçe satışlarının oldukça karlı olabileceğinin bir başka göstergesidir!

En İyi Düşük Maliyetli İş Fikirleri

Çok az parayla başlayabileceğiniz birçok harika işletme var. 40 milyon dolara sattığım Adams Media Corporation da dahil olmak üzere işletmelerimin çoğunu 2.000 dolardan daha azıyla kurdum.

Antika Yenileme

Antika tadilatına başlamak için biraz uzmanlığa ihtiyacınız olacak, ancak eski boyayı veya verniği sıyırma ve yeniden cilalama gibi bazı beceriler oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilir. Başkaları için antikaları yenilemeye başlamanızı öneririm. Sonunda, özel olarak antika satın almak ve onları kâr amacıyla yeniden satmak için yenilemek isteyebilirsiniz, ancak antika için nakit ödemeye başlamadan önce pazarı tanımak isteyebilirsiniz.

Tahkim Servisi

Herkes yasal işlemlerin sonsuza kadar süreceğini, çok pahalı olabileceğini ve sonuçlarının belirsiz olabileceğini bilir. Bir hizmet sağlayıcısıyla davaya karıştım ve mahkemeye gitmekten başka seçeneğimiz yokmuş gibi görünüyordu. Ancak, muhalif avukatlarımız bir hakem tutmayı kabul ettiler ve çok daha az zaman ve ızdırap ile çok daha iyi bir sonuç aldık. Harika bir işletme ve bireyler ve işletmeler için harika bir hizmet.

Sanat Restorasyon Hizmetleri

Sanat Restorasyon Hizmetleri
Müzeleri ve daha büyük kurumları hedeflemeden önce uzmanlığınızı geliştirmeniz gerekecek.

Bu, muhtemelen çok fazla düşünmeyeceğiniz gerçekten büyük bir iş. En üstte müzeler var. Örneğin, Boston’da Güzel Sanatlar Müzesi, diğer kurumlar için sanat restorasyon hizmetleri vermektedir. Sonra ciddi bireysel koleksiyonerler var. Sonra, eski aile portrelerinin rötuşlanmasını isteyen insanlar var… ve bu, çok fazla uzmanlığınız yoksa, öncelikle odaklanmak isteyeceğiniz pazarın parçası.

Sanat Satın Alma Danışmanı

Yerel banka veya yatırım danışmanlığı servisi, duvarlarına sanat ekleyerek ofislerine bir sınıf dokunuşu ve sessiz başarı hissi katmaya karar verebilir, ancak hangi resimleri satın almalılar? İşte burada devreye giriyorsun, uzman sanat alıcısı. Hizmetlerinizi özel sanat alıcılarına da sunabilirsiniz. Nereden başlıyorsun Bir arkadaşınızın boş duvar alanı için bir resim için tek bir öneriyle başlayabilirsiniz.

Bebek Prova Hizmeti

Bu, güçlü bir kişisel hizmet unsuruna ve sadece en ucuz ürünü arayan bir pazara sahip güzel, küçük bir niş iştir. Korkuluklar için ağlar, dolap kapı mandalları, elektrik prizleri için güvenlik kaplamaları, kapı kilitleri… Evleri bebekler ve küçük çocuklar için güvenli hale getirmek için değiştirilmesi gereken birçok güvenlik öğesi vardır. Araştırmanızı dikkatlice yapın ve herhangi bir güvenlik unsurunu kaçırmadığınızdan emin olun.

Bisiklet Kiralama

Bob’s Rent-A-Bike 19 yaşında başladığım ilk işimdi. Bu iş için, acenteleriniz olarak servis istasyonlarını veya diğer yerel işletmeleri kurabilir ve onlara kiralama ücretlerinin bir yüzdesini verebilirsiniz. Tatil alanları ve bisiklet yollarının yakınında olmak bisiklet kiralama için harika yerlerdir.

Kitap Paketleyici

Kitap yayınlama işim genellikle paketleyicilerden kitap satın alırdı. Paketleyici nedir? Tipik olarak, bir kitap paketleyicisi bir yayıncıya sayfaları önceden düzenlenmiş olarak tamamlanmış bir el yazması ve gitmeye hazır bir kitap kapağı satar. Kitap paketleyicileri, yoğun şekilde resimlendirilmiş kitaplar veya başka bir bileşenle “paketlenmiş” kitaplar gibi daha karmaşık kitap projeleri satma eğilimindeydiler. Örneğin, bir kitap paketleyiciden küçük bir satranç takımı ile kutulanmış bir satranç kitabı aldık.

Defter tutma

Pek çok iş adamı, ürünlerini üretmede veya hizmetlerini sunmada iyidir, ancak dikkatli muhasebe kayıtları tutma konusunda daha az iyidir. İşte burada devreye giriyorsunuz. Bir veya iki haftada bir küçük bir işletmeyi ziyaret edebilir, faturaları ödeyebilir, fatura gönderebilir ve muhasebe kayıtlarını tutabilirsiniz.

Boudoir Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık çok rekabetçi olabilir ve özel yatak odası gibi bir uzmanlığa sahip olmak, müşterileri çekmeye ve daha yüksek ücretleri haklı çıkarmaya yardımcı olabilir. Bunun pazarı, kocalarına hediye olarak fotoğraf satın alan gelinler ve genç eşler olma eğilimindedir.

İş Aracısı

Babam birkaç yıl ticaret komisyoncusuydu. En sık aracılık yaptığı iş türü bozuk parayla çalışan çamaşırhanelerdi. Tek lokasyonlu çamaşırhaneler gibi daha küçük işletmelerle uğraşırken, makul miktarda para kazanmak için oldukça iyi bir işlem hacmi elde etmeniz gerekecektir. Bu sektördeki bir başka sorun da, bir iş satın alma konusunda çok ciddi olmayan, ancak zamanınızı alabilen çok sayıda “tekme atıcı” edinme eğiliminde olmanızdır.

Halı Montajı

Bu iş için güçlü bir talep var – ve tam oturması için halıyı germek de dahil olmak üzere halı döşemek göründüğünden daha zor! Talep sadece ev sahiplerinden değil, ticari işletmelerden de geliyor. Kurulum işlerini halı perakendecilerinden, çevrimiçi iş hizmet dizinlerinden veya Craigslist gibi yerlerdeki reklamlardan alabilirsiniz.

Umarım bu girişimcilik fikirleri sizde az çok iş hayatına atılma konusunda yardımcı olmuştur lütfen yorum bırakmayı unutmayın..

Sizin Yorumunuz Nedir?