1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme Nedir?

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme Nedir?


Faturalı hat üzerinden kredi çekme, herhangi bir operatör hat üzerine belirli bir vadede kredi alım işlemidir. Bu yöntemde 10 bin liraya kadar kredi verilir ve bu kredinin taksiti her ay faturanıza düzenli olarak yansıtılır. Maksimum 12 ay taksit ile ödeme alınır.

Faturalı hat üzerine kredi alma olayının amacı ‘’Telefon sahibi’’ yapmaktır. Size verilen bu kredi ile telefon alabilirsiniz eğer acil nakite ihtiyacınız varsa telefonu satıp nakite çevirebilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi Çekmek Avantajlı Mı?

İki perspektiften incelememiz gerekir. İlk olarak şunu belirtelim ki; bu kredini faizi, bankaların faizlerine göre çok daha yüksektir. Bu açıdan avantajsız bir konumda ancak kredi notu ve kredi şartları açısından baktığımızda avantajlı konumda. Peki, nasıl?

Bankalar en ufak kredi başvurusunda kredi notuna ve sicil kaydına bakarlar. Eğer, ters bir durum varsa veya kredi notunuz düşükse size kredi verilmez. Faturalı hat üzerinden kredi çekme işleminde sizden kredi notu gibi şeyler istenmez. Bu açıdan avantajlıdır.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Nasıl Çekilir?

  1. Bunun için ilk olarak operatörünüzün online işlemlerine girin.
  2. Daha sonra faturalı hat üzerine satılan telefonlar listesine girin.
  3. Size uygun telefonu seçin.
  4. Bu aşamadan sonra en yakın bayiye gidin ve sözleşmeyi imzalayın. Bundan sonra ödemeler taksitlendirilerek faturanıza yansıtılacaktır.

Hat üzerinden kredi almak için aşağıdaki destek hatları ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Turkcell Kredi Bilgi Almak İçin: 0532 532 00 00
  • Vodafone Kredi Bilgi Almak İçin: 0542 542 00 00
  • Türk Telekom Bilgi Almak İçin: 444 1 444

Not: Son zamanlarda korona virüs sebebi ile online işlemler üzerinden de yapılmaktadır. Eğer, daha önceden operatörde müşteriyseniz telefonunuz evinize gönderilir. Bunun için dijital alanda anlaşmayı kabul etmeniz gerekir.

Uyarı: Kredi ile telefon alımlarında %10 – 15 oranında komisyon uygulanabilir.

faturali hat uzerinden kredi

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekmek Güvenilir Mi?

Resmi bir dijital operatör üzerinden krediyi alacağınız için herhangi bir güvenlik problem bulunmamaktadır. Çektiğiniz kredi sözleşmede belirtilen taksitlerle sizden alınır ve telefon teslim edilir. Faturalı hat üzerinden kredi çekme son yıllarda iyice yaygınlaşmış ve güvenirliliği artmıştır.

Faturasız Hatlara Kredi Verilir Mi?

Faturasız hat sahibi olan kişilerin takibi sağlanamayacağı için ne yazık ki böyle bir durum söz konusu değildir. Telefon almak için kredi istiyorsanız faturalı hattınızın olması gerekir. Alternatif olarak faturasız hattınızı faturalı hatta çevirip başvuruda bulunabilirsiniz. Hat üzerinden kredi çekme işlemi yalnızca ”Faturalı” üzerinden yapılmaktadır.

Sizin Yorumunuz Nedir?