1. Ana Sayfa
 2. İş Fikirleri
 3. Evden Para Kazanmak İçin 6 İş Fikri

Evden Para Kazanmak İçin 6 İş Fikri


Evden para kazanmak, dışarıda iş imkanı olmayan durumlarda akıllara gelen bir geçim biçimidir. Buna ek olarak son zamanlarda artan yaşam masraflarına bağlı olarak ek iş fikirleri arasında da yer almaktadır. Bu yazımızda bu ihtiyaçlara yönelik olan evden para kazandıran işler konusuna detaylıca değineceğiz.

2021 Yılında Evden Para Kazandıracak İş Fikirleri

Dünyanın dijitalleşmesi ile birlikte internetten para kazanma fikri, gittikçe yayılmaya başladı. Bu fikrin gittikçe yayılmasının iki sebebi vardır; 1)Dijitalleşme, 2)Pandemi. Bu sebepten dolayı bu yayınımızda daha çok internetten yapılabilecek işler üzerine yoğunlaşacağız. Değineceğimiz işler;

 1. Web sitesi kurmak
 2. Makale yazarlığı
 3. Youtuberlık
 4. Grafik tasarımcılık
 5. Anket doldurmak
 6. Yorumculuk

1) Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Son zamanlarda evde para kazanma konusunda en popüler mesleklerden birisi olan ‘’Blog yazarlığı’’nın temeli buradan geliyor. Web sitesi kurarak para kazanmak, yazılımsal olarak sizi korkutmasın. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ücretsiz web site kurma aracı olan ‘’Wordpress’’ hayatımıza girdi. Wordpress, hazır olarak kodlanmış bir yazılımdır. Sizler, bu yazılım üzerinden rahatlıkla web sitesi kurabilirsiniz. Web sitesi kurmak için aşağıdaki şeylere ihtiyacınız var;

web-sitesi-kurarak-para

 1. Domain ( Alan adı )
 2. Hosting ( Sunucu )
 3. Seo uyumlu makale ( İçerik )
 4. Wordpress teması

İlk etapta yukarıdaki maddeler ile rahatlık bir site kurup yazarlık yapabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde ise Adsense reklamları ile kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için istikrarlı bir şekilde içerik girmek gerektiğini unutmamak gerekir.

2) Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Türkiye’deki eğitim seviyesinin ve işsizliğin artması ile birlikte en fazla tercih edilen mesleklerden birisi ve evden para kazandıran mesleklerden birisi de

makale yazarlığıdır. Makale yazarak para kazanmak her ne kadar kolay bir işmiş gibi görünse de çeşitli analizlere dayanır, yani sanıldığı kadar kolay değildir. Bu mesleği seçmeniz için aşağıdaki özelliklerinizin olması gerekir.

makale-yazari-is

 • Türkçe kurallarına hakimiyet
 • Akıcılık
 • Özgünlük
 • Seo bilgisi
 • Anahtar kelime analizi
 • Kullanıcı deneyimi yüksek içerik üretimi

Yukarıda verilen özelliklere sahip bir makale yazarının sektörde tutulacağını ve evden para kazanmak için ilk adımı atacağını unutmamak gerekir. Online para kazanma işlerinde genel olarak SEO’ya hakimlik aranabilir. Bu nedenle hobi olarak da SEO öğrenebilirsiniz.

3) Youtube Videoları Çekerek Para Kazanmak

İnternetten para kazandıran işler arasında belki de en fazla tercih edilen meslek; Youtuberlık. Bu mesleğin mantığı basit. Özgün bir konsept ile izlenebilecek videolar çekiyorsunuz. Bu videoları da sosyal medya aracılığı ile pazarlıyorsunuz. Burada önemli olan şey insanları ‘’Abone’’ yaptırabilmek. Youtuber özellikleri şöyle olmalıdır;

youtubeden para kazanmak

 • Özgün video çeken
 • Video düzenleme bilen
 • Az da olsa fotoğraf düzenlemeye hakim
 • Dikkat çekici konuları araştırabilen

Gördüğünüz gibi evde online para kazanmak için gerekli ilk şey; Özgünlük. Eğer, özgün olursanız her alanda para kazanabilirsiniz.

4) Grafik Tasarım İşleri

Evde para kazandıran işler arasında biraz daha teknik olan grafik tasarımı, hobi olarak da yapılabilir. Bu iş için ilk olarak Adobe Ps gibi bir programa hakim olmanız gerekir. Burada sizden istenilecek şeyler; logo tasarımı, içerik şablonu tasarımı, kapak tasarımı gibi şeylerdir.

5) Anket Doldurarak Para Kazanmak

Son zamanlarda online para kazanma modelleri arasına giren anket doldurmak, biraz daha az kazandıran meslek. Burada mantık şöyle işliyor; herhangi bir araştırma için size anketler veriliyor. Sizler, bu anketleri doldurarak para kazanıyorsunuz. Anket başına kazanç sağladığınız bu meslek, diğer meslekler kadar kazandırıcı değildir.

6) Yorum Yaparak Para Kazanmak

Evden para kazanmak deyince akla gelebilecek en basit şeylerden birisi de yorum yapmaktır. Burada herhangi bir uygulamaya veya işletmeye yorum atıyorsunuz. Yorum başına kazanç sağladığınız bu meslek, diğer mesleklere göre daha düşük gelirlidir.

Sizin Yorumunuz Nedir?