1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para Borsası
  3. Borsa gübre fabrikaları & İşlem Görenler & Son Analizler

Borsa gübre fabrikaları & İşlem Görenler & Son Analizler


Borsa gübre fabrikaları dendiğinde şüphesiz akla ilk GUBRF, Gübretaş gübre fabrikası hisseleri gelir. Gübretaş hisseleri borsada son zamanlarda artışla devam etse de yatırımcılarına ara ara sürprizler yaşatmakta.

Gübretaş, ülkemizin en büyük gübre üreticilerinden birisi olup, yurt dışında razi tesisleri gibi büyük yatırım ortaklığı bulunan , yurtiçindeyse negmar denizcilik gibi lojistik firması iştiraki olan ve tarkim, tarnet, imece pref. gibi tarım kredi kooperatifleri iştiraklerini bünyesine katan tarım kredi şirketidir.

Daha şubat ayında gübretaş şirketinin  hisse adet fiyatı 3 tl den 18 tl ye çıkmıştır ve borsa oynayanların paralarını birden 6’ya katlamalarını sağlamıştır. Böyle olunca gübre fabrikalarının borsa analizleri borsacılar tarafından merakla izlemeye alındı.

Bu ay içerisinde BIST 100 endeksinde, en çok yükselişe geçen yine Gübre Fabrikaları oldu; en çok değer kaybeden ise Erbosan. Gübre borsasına şu yönden dikkat etmek lazım ki hızla arttığı gibi birden düşebiliyorlar. Bu da gübre fabrikaları borsasını biraz güvenilmez kılabiliyor. Sürprizlerle dolu bir hisse diyebiliriz.

Gübretaş Hisse analiz

 

Gübretaş hisse analiz sonuçlarına baktığımızda arada düşüp kalksa da genel olarak bir tırmanış söz konusu. Son üç ay gübretaş hisse analizi şu şekilde:

gubre borsasi

Grafik analizine bakacak olursak gübre fabrikları borsası son üç ayda en yüksek seviyeyi kasım ayında gördü.

GUBRF Teknik Analiz

GUBRF Teknik analizine bakacak olursak borsada gübre fabrikaları şu günlerde pik değerlerine ulaşmış durumda. Son 1 yıllık analizi ise şu şekilde.

borsa gubre fabrika analiz

 

Sonuç olarak belirtmek gerekirse gübre fabrikaları borsa hisseleri sürprizlerle dolu olsa da güvenilir liman izlenimi vermekte. Borsa hissesi değerleri yükselecek gibi dursa da kesin konuşmamız mümkün değil.

Sizin Yorumunuz Nedir?