1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para Borsası
  3. Bitcoin Transferi Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Rehber

Bitcoin Transferi Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Rehber


Bitcoin transferi, cüzdanınızdan başka bir cüzdana BTC göndermek için ihtiyacınız olan şey. Bu işlemi normal hayatta yaptığınız Eft veya havale benzeri bir işlem olarak da düşünebilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz adımlarla herhangi bir cüzdana Bitcoin gönderebilirsiniz. Aynı şekilde karşı taraftaki kişi de aynı yöntemle cüzdanınıza Bitcoin yollayabilir. Dilerseniz, Bitcoin nasıl gönderilir? Sorusunun cevabına geçelim;

UYARI: Bitcoin gönderme işlemi yapmadan önce ilk olarak kripto para borsasından kimlik doğrulamasını yapmanız gerekir. Aksi taktirde hiçbir transfer işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Adım Adım Bitcoin Gönder İşlemi

  1. İlk olarak Bitcoin adresi eklenmeli
  2. Transferi yapılacak Bitcoin miktarı belirlenmeli ve gönderilmeli
  3. Gönderim işlemi onaylanmalı

bitcoin transferi

1) Bitcoin Adresi Eklenmeli

BTC transferi işlemi öncesinde hangi hesaba gönderim yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Kripto para borsalarında Btc gönderimi için ‘’Hesap adı’’ ve ‘’BTC Adresi’’ gibi detaylar yer alır. Bu detayları doğru bir şekilde doldurmanız gerekir.

2) Bitcoin Miktarı Belirlenip Gönderilmeli

Bu aşamada göndermek veya çekmek istediğiniz BTC tutarını girmeniz gerekir. Miktarı belirledikten sonra göndermek istediğiniz Bitcoin hesabını seçiniz ve ilerleyiniz. Eğer, göndermek istediğiniz adres kayıtlı değilse ‘’Yeni Bir Btc Adresi Ekle’’ alanından yeni bir adres ekleyin ve onu seçin. Bu aşamada Bitcoin transferi yapmak için büyük oranda ilerlemiş olacaksınız.

3) Gönderim Onaylanmalı

Gerekli bütün bilgileri girdikten sonra son aşamada ‘’Onaylama’’ sistemi var. Burada transferi sizin gerçekleştirdiğinize dair mail hesabınıza onaylama maili gelecektir. Bu maili onayların ve işleminizi gerçekleştirin. Bütün işlem bu kadar.

Bitcoin Transferinde İşlem Ücreti Var Mı?

Blockchain teknolojisi ile saniyeler içinde yapılan transfer işlemlerinde çok düşük bir miktarda işlem ücreti alınır. Bu işlem ücrete Blockchain teknolojisini daha iyi yerlere getirmek için kullanılır.

Bitcoin Transfer Süresi Ne Kadar?

Blockchain teknolojisinde bu işlemler, saniye dahi sürmez.

Nereden Transfer Yapabilirim?

Herhangi bir kripto para borsasından Bitcoin transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kimlik doğrulaması yapmanız şarttır.

Sizin Yorumunuz Nedir?