1. Ana Sayfa
 2. Girişimcilik
 3. Bitcoin Almak 4 Güvenilir Adımda Mümkün

Bitcoin Almak 4 Güvenilir Adımda Mümkün


Bitcoin almak, kripto para borsalarına yeni giriş yapan ve girmek isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Buna paralel olarak bu yayında Bitcoin alıp satmak için kullanabileceğiniz siteleri ve bu sitelerin kullanım prensiplerini işleyeceğiz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

 1. Bitcoin satın almak için ilk olarak kripto para borsalarından birine üye olunmalı.
 2. Üye olunduktan sonra bakiye yüklemesi yapılmalı.
 3. Borsanın al-sat ekranından fiyat takibi yapılmalı.
 4. Son olarak uygun teklif verilip Bitcoin alınmalı.

Adım 1: Kripto Para Borsasına Üye Olmak

Bitcoin alabilmek için ilk olarak kripto para borsasına üye olmak gerekir. Kripto para borsaları, birçok kripto para birimini alıp satmanıza olanak sağlayan platformdur. Yerli ve yabancı olmak üzere ikiye ayrılır. Yerli kripto para borsaları;

bitcoin satilan turk borsalari

 1. BtcTurk
 2. Paribu
 3. Bitexen

Bu borsalar arasında benim de kullandığım borsa BtcTürk borsasıdır. Bu borsa, basit arayüzü ve güvenilirliği ile dikkatimi çekmişti. Bu yüzden ben bu borsayı tercih ettim ve aktif olarak da kullanıyorum. Tabi sizler, farklı Bitcoin alma siteleri ile işlemler yapabilirsiniz.

Adım 2: Bakiye Yüklemesi Yapmak

Yukarıda BtcTürk borsasını kullandığımı belirtmiştim. Btc almak için genel olarak borsa prensipleri aynıdır ancak ben BTC’nin prensibi üzerinden ilerleyeceğim. Borsaya kayıt olduktan sonra profil kısmından borsaya ait banka hesapları bulunur.

Borsaya TC ile kayıt olduğunuz için para gönderdiğiniz banka hesabı ile borsadaki TC’niz hemen eşleşir  ve para hesabınıza tanımlanır. Tabi, bu yüzden başka banka hesaplarından sizin borsa hesabınıza transfer ne yazıkki yasak.

Adım 3: Piyasa Analizi Yapıp Uygundan Almak

Bu aşamada ise uygun fiyattan Bitcoin almak için analiz yapmanız gerekir. Grafiğin saatlik ve günlük hareketlerini kontrol ederek daha uygun fiyatlara Btc alabilirsiniz. Buna ek olarak Btc alımı satımı yapmadan önce Bitcoin yorumlarını da okuyup fikir edinebilirsiniz.

Adım 4: Teklif Ver Ve Bitcoin Al

Bitcoin satın almak için son aşamadayız. Bu aşamada satış ekranını takip etmeniz gerekir. Satış ekranlarında genel olarak;

 • Kırmızı: Satış
 • Yeşil: Alış

Anlamına gelir. Burada dikkat etmeniz gereken şey; limit ile satın alma işlemi gerçekleştirmenizdir. Eğer, doğrudan alış yaparsanız en yüksek fiyattan almış olursunuz. Bu yüzden limit ile borsanın gidişatını takip ederek almak daha mantıklı olacaktır.

bitcoin sorulari

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği yapmak için 4 seçeneğiniz bulunuyor. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçerek madencilik yapabilirsiniz. Ancak, şunu da belirteyim ki; madencilik yapabilmek için bilgisayarın donanımı çok iyi olmalı.

 1. Bilgisayar ile Btc madenciliği yapmak
 2. Mining ile Btc madenciliği yapmak
 3. Donanım yaparak Bitcoin madenciliği yapmak
 4. Freebitcoin ile bedavadan Bitcoin ve Satoshi kazanmak
Bitcoin Nasıl Kasılır?

Bu yöntemde Bitcoin kazanmak için borsayı işleyeceğiz. Her borsanın alım ve satım ekranı mevcuttur. Her an fiyatlar değişmektedir. En doğal ve en müdahale edilebilir olan yöntem budur. Sizler, piyasanın hareketliliğine göre Bitcoin’i ucuzdan alıp biraz daha yukarıya satabilirsiniz. Tabi, burada grafik hareketleri ve gündemi çok iyi bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde pahalıdan aldığınız Bitcoin’ler elinizde kalabilir.

Bitcoin Al Sat İşi Kazandırır Mı?

Bitcoin al sat işi, yapılan analize göre kazandırır. Kripto para borsaları rahatlıkla manipüle edilebilmektedir. Bu yüzden de anlık dalgalanmalar olmaktadır. Btc al sat işi yapmak istiyorsanız bu dalgalanmaları iyi takip etmelisiniz. Bunun yanında dünya gündemini de yakından takip etmelisiniz. Eğer, bunları yaparsanız ciddi paralar kazanabilirsiniz diyebilirim.

Sizin Yorumunuz Nedir?