1. Ana Sayfa
  2. Bankacılık
  3. Alternatif Bank Kimin? 2021’de Güvenilir mi?

Alternatif Bank Kimin? 2021’de Güvenilir mi?


Alternatif Bank, hizmetlerine 1992 yılında başlamış, bankacılık sektöründe “Danışman Bankacılık” vizyonuyla Türkiye’de hizmet veren Katar menşeili bir mevduat bankasıdır. Anadolu grubuna ait olan banka,  The Commercial Bank of Qatar tarafından 2016 yılında tamamen satın alınmıştır.

Alternatif Bank Müşteri Hizmetleri

Alternatif bank müşteri hizmetlerine hızlı bağlanmak için , 444 00 55 numaralı telefondan arayıp tuşlamaları hızlıca geçerek müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine hemen bağlanmak için, telefondan bazı banka bilgilerinizi vermeniz gerekebilir. Banka şifrenizi ise banka çalışanları dahil hiç kimse ile paylaşmayınız.

Alternatif Bank

Alternatif Bank Kredi Başvurusu

Alternatif bank kredi başvurusu şubelerden yapılabilmektedir. Kredi başvurusu için şu adımları izleyin:

  1. Kredi başvurunuzu yapın
  2. Kredi onay bilginizi öğrenin
  3. Size uygun bir ödeme planı belirleyin
  4. Krediniz sonrasında hesabınıza yatacaktır.

Banka üzerinden, ihtiyaç kredisi, bahar kredisi, finansman kredisi, ertelemeli kredi gibi krediler çekebilirsiniz. Kredi başvurusu için 18 yaşınızı doldurmuş olmalısınız. Kredilerden %15 KKDF ve %5 BSMV alınmakta. Başvuru esnasında sizden Nüfus Cüzdanı veya T.C Kimlik Kartı, İkametgah Belgesi, Gelir Belgesi istenmektedir.

Alternatif Bank Şubeleri

Alternatif bank şubeleri yeterli sayıda olduğu söylenemez. Yine de Türkiye’nin bir çok ilinde ve beldesinde şubesi bulunan bir bankadır. Türkiye’de 2021 yılı itibariyle 44 şubesi bulunmaktadır (Kaynak)

Alternatif Bank kimin

Alternatif bank adana

Alternatif bank adana şubesi adresi şu şekildedir: Kurtuluş Mah. Ziya Paşa Bulv. Refah Apt, D:No:29/A, 01130 Seyhan/Adana

Alternatif bank atm si sizin yaşadığınız yerde yoksa, türkiye iş bankası atm noktalarından  hesabınızdaki parayı komisyon ödemeden çekebilir veya hesabınıza para yatırabilirsiniz. Alternatif bank şube ve atm noktaları için buraya tıklayınız.

 

Alternatif Bank Mevduat Faizi

Alternatif bank mevduat faizi yüksek ve avantajlı bir bankadır. Genelde müşteriler tarafından tercih edilmesinin ilk sebebi yüksek faiz uyguluyor olmasıdır. Bankanın mevduat faiz oranı Mayıs 2021 itibariyle yüzde 20 dir. Alternatif bank, piyasada en yüksek mevduat hesabı sunan banka olma hedefiyle ilerlemektedir.

Alternatif Bank Gayrimenkul Satışı Yapıyor Mu?

Alternatif bank gayrimenkul satışı yapmaktadır. Dükkan, arsa ve diğer gayrimenkul satışlarını bir çok platformdan yürüten alternatif bank, bu konuda sunduğu cazip fırsatlarla değerlendirilmesi gereken yatırım adreslerinden birisi haline geliyor. Bankanın satış sayfasından uygun fiyata gayrimenkul almak mümkün, sadece sıkı bir takip gerektiriyor. Alternatif bank gayrimenkul satışlarına e-postayla veya telefonla arayarak teklif verebiliyorsunuz. Alternatif bank gayrimenkul satış ilanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Alternatif bank güvenilir mi 2021

Alternatif bank güvenilir mi 2021 de en çok sorulan sorular içinde yer alıyor. Alternatif bank 1992 yılından bu yana hizmet veren bir banka olması dolayısıyla oldukça güvenilir görünmektedir. Ayrıca alternatif bank sahibi olan The Commercial Bank (P.S.Q.C), Katar’ın ilk özel bankasıdır. Yani köklü bir kurumdur. Bu sebeple evet alternatif bank güvenilir diyebiliriz.

Müşterileri tarafından en çok eleştirilen yönü ise bankacılık mobil uygulamasının kullanışsız olması ve yeteri kadar şubesinin bulunmaması oluyor. Zira wikipedia da şube sayısı 53 görünen bankanın şube sayısının güncel olarak 44 olduğunu göz önünde bulundurursak, genişleme yerine bir daralmaya gitmiş yorumunu yapabiliriz. Alternatif bank ekşi sözlükte de bankacılık uygulamasının çağ dışı olması, başvuru sürecinde yaşanan sıkıntılar dolayısıyla eleştirilmektedir. Fakat devlet denetlemelerine ve sahibinin köklü bir kuruluş olmasına dikkat edecek olursak bankanın güvenilir olmayan bir tarafı veya geçmişi bulunmamaktadır.

Bu yayında sizlerle; alternatif bank vov hesap, Alternatif Bank hoşgeldin faizi, Alternatif Bank faiz hesaplama ve alternatif bank genel müdürlük konularına değinemesek de banka hakkında tüm bilgileri toparlayıp sunmuş olduk. Peki sizce alternatif bank nasıl bir banka? Yorumlar kısmına yorumunuzu bekliyoruz.

Sizin Yorumunuz Nedir?